Save See photos

1 maja Wielkie Otwarcie "Sielska Republika Bistro"

Translated automatically with Google Translate

Za siedmioma łanami, za siedmioma sarnami w sąsiedztwie jezior i starych jabłoni jest Republika. Nie byle jaka, bo prawdziwie Sielska. Rzućcie okiem na Stękiny, a będzie to miłość od pierwszego wejrzenia. Bilans zabytków w okolicy jawi się następująco. Przy drodze dumnie stoją 3 warmińskie kapliczki, w tym jedna w Sielskiej Republice co oznacza, że mamy błogosławieństwo najwyższej instancji. Uważnie wypatrujcie również drewnianych krzyży, schowanych często w cieniu wiekowych drzew.

W klimatycznym siedlisku czeka na Was czas, który płynie niespiesznie, jakby zapomniał, że reszta świata pędzi na złamanie karku oraz prawdziwie wiejskie Bistro. Na stole pojawią się lokalne produkty wykorzystane do dań kuchni międzynarodowej, będziecie mogli odpocząć na trawie, pograć w paletki, piłkę lub planszówki. Zaplanowane jest również kino letnie na wrotach zabytkowej stodoły.

Slow life to nasze drugie imię i to chcemy wam u nas zaoferować! Jeśli planujecie podróże po pięknej Warmii to koniecznie nas odwiedźcie.

Agnieszka i Tymoteusz

We are pleased to welcome you in an oasis of serenity detached from reality. We are Aga and Tymek, we are native Varsovians who wanted to relax from the big city, creating their own and unique piece of the world on Warmia. It started with holidays and love to the village of Pupki. As we also love Tuscany, and Warmia is compared to this Italian land, there was no other way out - it's our place on earth. We started from the land in Masuria, but after seeing the habitat in Stękinach, the heart escaped towards the brick buildings, the chapel, old apple trees and a wooden barn. We are at the beginning of the realization of our great dreams and we are very happy that you can participate in this process. We will invite you to a summer, outdoor bistro and rustic weddings. See you later.
przyjazne dla rodzin
pyszne desery
relaks na świeżym powietrzu
lokalne przetwory
miejsce na ognisko
kameralne wesela boho

Location

  • By the lake
  • In the countryside

Program

U nas nie ma programu, ani planu, u nas jest czas na relaks i tylko to jest dla nas ważne! :) O specjalnych wydarzeniach będziemy Was informować.

Where will I sleep?

Póki co w Sielskiej Republice nie oferujemy noclegów , ale dajcie nam czas. Cały czas pracujemy nad przytulnymi pokojami w warmińskim siedlisku. Slowhop za to oferuje tyle wspaniałych miejsc w okolicy, że na pewno znajdziecie coś dla siebie :)

What will I eat?

Same pyszności!!! Z lokalnych produktów wyczarujemy dla Was dania kuchni hinduskiej, meksykańskiej, włoskiej i polskiej oczywiście. Poza tym pyszne desery, napoje i kawa. Co kilka weekendów menu będzie się zmieniało. Z założenia nie będzie w Sielskiej Republice dań mięsnych, zatem głównie kuchnia wegetariańsko... - jarska. Dla małych pociech zawsze będzie zupa (i tu mięsny wyjątek). A to rosół, a to pomidorowa no i oczywiście kawa INKA z przepisu naszej najmłodszej gospodyni Julii! more

What will I do?

Nie widzimy nic złego w nudzie... potraficie nic nie robić? Jeśli nie, to wpadajcie do Sielskiej Republiki, tu hasłem przewodnim jest "dolce far niente", czyli zgodnie z ulubionym filmem gospodyni Agnieszki zdolność do nierobienia niczego, słodkie nieróbstwo.

Ale oczywiście nie zabraknie odrobiny rozrywki....
Będą gry planszowe, będą paletki, zabawki dla dzieci. more

What's for children?

Sami mamy dzieci, zatem w Sielskiej Republice nie może ich zabraknąć. Będą foteliki i "zastawa", będą dania i desery i będą atrakcje.

Price


Ceny dostępne w naszym menu. Najdroższe danie nie przekroczy 30 PLN.

Payment and booking conditions

Nie musicie rezerwować miejsca, chyba, że jesteście zainteresowani indywidualnymi uroczystościami, weselami, chrzcinami, urodzinami lub po prostu wspólnym czasem ze znajomymi lub rodziną. W tym celu należy się z nami wcześniej skontaktować żeby ustalić szczegóły.

Place rules

Minimal rental period

Godziny otwarcia od 11:00 - 19:00. W każdy letni weekend. Ponieważ nasze bistro działa pod chmurką, zastrzegamy sobie prawo do wyłączenia go w deszczowe weekendy (zatem niech pada w tygodniu).

Payment and booking conditions

Nie musicie rezerwować miejsca, chyba, że jesteście zainteresowani indywidualnymi uroczystościami, weselami, chrzcinami, urodzinami lub po prostu wspólnym czasem ze znajomymi lub rodziną. W tym celu należy się z nami wcześniej skontaktować żeby ustalić szczegóły.

  • Cash on the spot
Address
  • Stękiny 3
  • 11-042 Stękiny

How to get here?

Stękiny mieszczą się 20 km od Olsztyna w kierunku Łukty.

Opinions


awesome

Byliśmy tam 2 razy w zeszłym roku. Za drugim razem nie było miejsc... ale to jest takie magiczne miejsce, że wystarczy kocyk rozłożony pod stodołą i skrzynka służąca za stół. Czekoldowa tarta z malinami śni mi się po nocach. Poprostu sielsko-anielsko.