Save See photos
Available dates

Andrzejkowe Morświnki vol. 6 w Basen Przesieka

Translated automatically with Google Translate

Basen Przesieka vel Oko Morsa to dawne poniemieckie kąpielisko publiczne, miejsce relaksu, odpoczynku, zabawy. Liczy już sobie około stu lat i jest ostatnim takim obiektem w Polsce. Szum potoku płynącego tuż za domem snuje opowieść o dawnym Hain (niemiecka nazwa Przesieki). O beztrosce, lecie, wakacjach, słońcu i wodzie. Jest jakaś energia w tym miejscu, którą czujemy, ale o czym donoszą nam również Goście. Niektórzy z nich zarażają się Przesieką i wracają. A gdy przyjeżdżają regularnie to wtedy nadajemy im "obywatelstwo Basenu Przesieka" i traktujemy jak domowników. Nasi Gości zawsze są sami w Posiadłości. Dysponują starym basenem o powierzchni 3300 m2 i ponad hektar terenu. Tutaj wychodzisz z kubkiem kawy w szlafroku, w kapciach, spacerujesz zbierając poranną rosę i wdychając rześkie górskie powietrze. Albo wskakujesz do wody. O każdej porze roku. Dziś stary Basen pełni funkcję naturalnego zbiornika wodnego, stawu/jeziora, z naturalną florą i fauną.

W sezonie jesień-zima-wiosna zamieniamy się w miejsce dla morsów i właśnie teraz zaparszamy Was na skok na zimną wodę. Mamy naturalny kamienny zbiornik do morsowania, ułożony z dużych otoczaków, z naturalnym dnem, z wodą z górskich strumyczków. W nocy podświetlany. To tutaj zażywamy morsowych kąpieli i tutaj swoją pierwszą morsową premierą mają uczestnicy naszych Morświnkowych weekendów. Oczywiście obowiązkowym i honorowym punktem programu naszych Morświnek jest kąpiel w jedynym takim, wyjątkowym, przepięknym, będącym marzeniem każdego morsa, Wodospadzie Podgórnej.

Przełamcie lody i spróbujcie zbawiennej mocy morsowania razem z nami.

Aneta Myśliwiec

I constantly come up with different ideas and put them into practice. I love to organize. I run with the dog, I practice, I enter cold water. I love nature. And books. I like meeting people, making them happy and sharing happiness. That's why I am renting a magical estate in the Giant Mountains. I share with you my energy paradise, an oasis of peace. This is the place where I put all my heart. I am embellishing, renovating, refining so that you feel well cared for. Although I am not greeting you personally, you will find my love and dedication to this unique place in every corner of this house and garden. I give it to you. Peace and quiet, freedom, intimacy, but also space. House, water and hectare. The air smells here. Here is the time for you ...
będziemy się moczyć w bardzo zimnej wodzie
a rozgrzewać przy kominku
mamy możliwość wyjścia w góry z Przewodnikiem
będziemy medytować, afirmować, doceniać i to wszystko w zimnej wodzie
zwolnimy maksymalnie, będzie czas na kawę w szlafroku, na pogaduchy, na łapanie słońca
i jeszcze będziemy korzystać z dobrodziejstwa morsowych kąpieli

Location

 • In the countryside
 • In the mountains

Type of accommodation

 • Rooms and apartments

Board

 • Full board

Facilities

 • Nearby the water
 • Parking
 • Internet
 • No pets
 • Pool
 • Place for a bonfire or barbecue
 • Fireplace

Program

Tym razem nie tylko dla Pań, zapraszamy również Panów, pary.

Zjeżdżamy się w piątek od godziny 16:00. Piątkowego wieczoru kolacjujemy, rozmawiamy, poznajemy się, a także przeprowadzam pre-morsowe warsztaty czyli trening mentalny dla tych, którzy będą wchodzić do zimnej wody po raz pierwszy.

W sobotę...
jest plan na wyjście na szlak z naszym zaprzyjaźnionym licencjonowanym Przewodnikiem Sudeckim Anią Bejm z Wanderlust. Opłata za przewodnika jest składką i jest dodatkowym kosztem nie wliczonym w koszt wydarzenia. Uprzednio zawsze wchodziłyśmy na Śnieżkę, ale tym razem Ania będzie mieć dla nas nową inną trasę. Oczywiście jeśli będą chętni. Po powrocie wspólne gotowanie, długa obiadokolacja i później wieczorem pierwsze wejście do zimnej wody.

Kolejne następnego dnia rano. A po nim wyjście na Zamek Chojnik dla chętnych na ekspozycję na zimno będzie możliwość pomaszerowanie w topie i szortach, oczywiście w zimowych butach i czapkach, ale bez ubrania poza topem i szortami. Jeśli słyszeliście o Icemanie czyli Wimie Hofie, to uprzejmie donoszę, ze jest on posiadaczem domu w Przesiece również i właśnie z jego powodu po tej części Karkonoszy biegają porozbierani ludzie w poszukiwaniu zjednoczenia z naturą, szczęścia, zdrowia i odporności zarówno tej fizycznej jak i psychicznej. Dlaczego i my nie moglibyśmy spróbować? : )
W niedzielę zapraszam na medytację do Kaskady Myi i kolejną kąpiel w zimnej wodzie, tym razem może to być właśnie Kaskada, a może być ponownie Wodospad. Przesieka jest uznawana za epicentrum morsowe. Przyjeżdżają tu ludzie z całej Polski i z całego świata, by poznać ten kawałek ziemi, który tak ukochał sam Iceman, ale też i przede wszystkim by móc zażyć kąpieli w słynnym wodospadzie i tutejszych potokach. A ja chcę Wam to wszystko pokazać i pozwolić Wam doświadczyć całego dobrodziejstwa Przesieki w jeden weekend:) Zapewniam, że jest to możliwe.

Zapraszam już po raz szósty na Morświnki do Basen Przesieka, do naszej Posiadłości gdzie my sami gospodarze wprowadzimy Cię pozytywnie i bezpiecznie w świat lodowych kąpieli.
more

Where will I sleep?

Pary ulokujemy osobno tzn. razem :), ale bez osób towarzyszących. Śpimy w pokojach: jednym czteroosobowoym, jednym trzyosobowym, jednym dwuosobowym i jednym jednoosobowym. Jeśli zaistnieje potrzeba poszerzenie przestrzeni sypialnianej wówczas skorzystamy z noclegów u sąsiadów obok. Do dyspozycji mamy... duży stół na tuzin osób, w pełni wyposażoną kuchnię, salon z sercem domu jakim jest duży kamienny kominek, dwie łazienki i hektar terenu z altaną i stołem biesiadnym, drugim dużym stołem biesiadnym, miejscem na ognisko, dużym zewnętrznym grillem i pięknym nawet późną jesienią naturalnym ogrodem pełnym skał, kamieni, krzewów, drzew. more

What will I eat?

Na miejscu pełna lodówka, z której zawartości przygotowujemy sami zdrowe, pyszne, pożywne posiłki, w tym wegetariańskie. Dostępne kawa, herbata, woda.

What will I do?

Program jest tak skonstruowany, że będziesz mógł się wyspać, ale nigdy ponudzić. Będzie aktywnie i zdrowo. Wesoło i merytorycznie. Morsowanie, wyjścia w góry, integracja. Raczej nie zabieraj książki do czytania. Będzie intensywnie. A biblioteczkę mamy na miejscu.

What's for children?

Wydarzenie nie jest przeznaczone dla dzieci, wymagany wiek minimum 18 lat.

Amenities

 • Towels
 • Bedding

Price

Andrzejkowe Morświnki vol.6 CLASSIC 27-29.11.20

cena za osobę dodatkowy koszt Przewodnika
dwie doby 395 zł 50 zł - 80zł od osoby

Andrzejkowe Morświnki vol.6 ACTIVE 27-30.11.20

cena za osobę dodatkowy koszt Przewodnika
trzy doby 445 zł 50 zł - 80zł od osoby

Zaczynamy w piątek od 16:00. Kończymy w poniedziałek o 10:00.

Payment and booking conditions

Wymagana wpłata całości kwoty przez system Slowhop. Wydarzenie odbędzie się po zebraniu minimalnej ilości uczestników. W przypadku rezygnacji wpłata przepada lub zostaje do wykorzystania na kolejne Morświnkowe wydarzenie lub pobyt u nas. W przypadku nieuzbierania się minimalnej ilości uczestników kwoty zostaną zwrócone , a wpłacający poinformowani na minimum tydzień przed czyli do 20 listopada.

Tym razem zapraszamy i Panie i Panów. Jeśli nie będzie chętnych Panów, wówczas Morświnki pozostaną klasycznie damskie:)

Zastrzegamy sobie prawo do ulokowania wybranych Uczestników w przypadku trudności w rozlokowaniu i pomieszczeniu wszystkich chętnych w naszej Posiadłości, w sąsiadującym z nami domu obok, u naszej zaprzyjaźnionej Pani Sąsiadki.

Place rules

Guest minimum age: 18 year(s)

Maximum number of guests: 10 people

Payment and booking conditions

Wymagana wpłata całości kwoty przez system Slowhop. Wydarzenie odbędzie się po zebraniu minimalnej ilości uczestników. W przypadku rezygnacji wpłata przepada lub zostaje do wykorzystania na kolejne Morświnkowe wydarzenie lub pobyt u nas. W przypadku nieuzbierania się minimalnej ilości uczestników kwoty zostaną zwrócone , a wpłacający poinformowani na minimum tydzień przed czyli do 20 listopada.

Tym razem zapraszamy i Panie i Panów. Jeśli nie będzie chętnych Panów, wówczas Morświnki pozostaną klasycznie damskie:)

Zastrzegamy sobie prawo do ulokowania wybranych Uczestników w przypadku trudności w rozlokowaniu i pomieszczeniu wszystkich chętnych w naszej Posiadłości, w sąsiadującym z nami domu obok, u naszej zaprzyjaźnionej Pani Sąsiadki.

 • Online transfer
Arrival and departure times
 • Check in from:16:00
 • Check out till:10:00
Address
 • Dolina Czerwienia 1a
 • 58-563 Przesieka

Opinions