Save See photos
Choose a date

Kasztanobranie w Ekosamotni

Translated automatically with Google Translate

W sąsiedztwie Lasu Wolskiego, w Krakowie, ukryta jest nasza Ekosamotnia. Gospodarstwo ekologiczne i - dosłownie - oaza w jednym z największych miast w Polsce. Nasz pensjonat otaczają ponad 3 hektary ogrodu z wszystkimi cechami dzikości. Rosną tam też, postawione kilka pokoleń temu drzewa kasztanowe - imigranci z Francji. Co roku obsypują nasze ogrodowe alejki tysiącami jadalnych kasztanów, z których potem robimy desery, wytworne torty albo po prostu pieczemy je i zjadamy w całości.

Dzielimy się, bo tego dobra dla nas samych jest za dużo. Przyjedźcie na darmowe kasztanobranie, a jeśli chcecie - zostańcie na dłużej. To już ostatnia szansa w tym roku, bo pod koniec października zamykamy drzwi Ekosamotni na zimę. Do zobaczenia w alejach ogrodu.

Maria Husarska

It is my turn ... I have great pleasure to run this beautiful and intimate guesthouse, which was given a new life in 2013 by my parents. Of course, so far they do everything to make life better and the place does not lose its shine.

Ekosamotnia is a building commemorating the works of the late Helena and Roman Husarski, where you will find a lot of unconventional works - giving the interior a unique atmosphere. Moreover, we are filled with love for animals and nature.

We run an organic farm and we happily use our own fruit / vegetables (eggs coming soon!) In our tasty kitchen. Every now and then we make seasonal preserves or bread. In the fall, we are proud of the edible chestnut orchard - I can assure you that the chestnut cake is delicious :)

We want to share with you our unparalleled forest paradise on earth, welcome!
Jesteśmy w leśnym zaciszu, ale niedaleko centrum Krakowa (15 min samochodem)
Zostań u nas na dłużej! Mamy kilka pokoi dwuosobowych (uwaga: tylko dla dorosłych!)
Zbierasz tyle kasztanów ile zjesz!
do przespacerowania ponad 3 hektary ogrodu
Weź ze sobą swojego pupila! Niezależnie od wielkości czy rasy :)
Certyfikowane Ekogospodarstwo - mamy własne przetwory (dostępne w sprzedaży)

Program

W planie odpoczynek w pięknym miejscu, w zgodzie z naturą. Jako nieliczni posiadamy plantację kasztanów jadalnych, w podanych terminach - specjalnie dla Was - macie możliwość zebrania ich dla siebie w dowolnej ilości i uwaga, zupełnie bezpłatnie. Przewidujemy również poczęstunek w postaci pieczonych... kasztanów! more

Where will I sleep?

Zachęcamy by zostać u nas na dłużej! Przygotowaliśmy dla Was 5 dwuosobowych pokoi z łazienkami. Każdy pokój ma swoją nazwę: Księżycowy, Brzoskwiniowy, Słonecznikowy, Lawendowy i Groszkowy. Wszystkie pokoje mają kolorystykę adekwatną do nazwy i indywidualny wystrój. Więcej o Ekosamotni przeczytacie tutaj:... https://slowhop.com/pl/miejsca/ekosamotnia.html more

What will I eat?

Nasza restauracja jest pełna idei i praktyki kuchni slowfood - opartej na lokalnych składnikach, regionalnych przepisach i w całości naturalnej. Sami hodujemy z nasion zioła i warzywa, wykonujemy kiszonki, zakwasy, przetwory i soki. Mamy własne kury zielononóżki, które uszczęśliwiają nas jajkami. Specjalnie... w tym celu wzniesiony piec chlebowy opalany drewnem, umożliwia nam wypiek własnych chlebów na zakwasie. Nasza kuchnia bazuje na smakach kuchni polskiej, z nutą śródziemnomorską, a nasze desery są przepisami autorskimi. Chodzą słuchy, że wartymi grzechu... more

What will I do?

Kasztanobranie może być jeszcze lepsze niż zbieranie grzybów ;) kasztanów jest sporo i raczej ich nie przeoczycie! Nasze drzewa mają ponad 100 lat i co roku hojnie obdarzają nas swoimi owocami. Chętnie się z Wami nimi podzielimy, a Wy możecie do woli spacerować i relaksować się w naszym wielkim ogrodzie....

Na terenie ogrodu poza kasztanowcami, piękną roślinnością i zwierzętami (m.in. mamy swoją leśną przyjaciółkę, sowę!) - są stawki, duże miejsce na ognisko i zadaszona altana z grillem, z których można bezpłatnie skorzystać (jeśli dostępne).
more

What's for children?

Jesteśmy miejscem dedykowanym tylko osobom dorosłym :)

Price

jesień 2020 (jesteśmy otwarci do końca października)

doba
pokój dwuosobowy z łazienką + śniadanie 400 PLN / person

Kasztanobranie jest darmowe!

Payment and booking conditions

Przedpłata jest bezzwrotna, pozostałą kwotę można opłacić na miejscu.

Place rules

Guest minimum age: 18 year(s)

Accepted animals:

small dogs, medium dogs, big dogs, cats

Maximum number of guests: 10 people

Standard minimum period: 1 days

Payment and booking conditions

Przedpłata jest bezzwrotna, pozostałą kwotę można opłacić na miejscu.

  • Card payment
  • Cash on the spot
  • Online transfer
Arrival and departure times
  • Check in from:14:00
  • Check out till:12:00
Address
  • ul. Żywiczna 10
  • 30-251 Kraków

Opinions