Save See photos
Available dates

Majówka w odlotowym Londynie

Translated automatically with Google Translate

Hello, London calling!

Majówkę spędzamy w Londynie, mamy nadzieję, że wybierasz się z nami. Czeka nas ekscytująca podróż królewskimi drogami, śladami największych artystów, w poszukiwaniu dobrej kuchni i mrocznych historycznych tajemnic.

To co? Herbatka o piątej, popularne fish&chips i kuchnia indyjska? Spróbujemy wszystkiego i jeszcze więcej. Zjemy obiad na China Town,
zwiedzimy bardzo znane miejsca, zejdziemy z utartych szlaków i poznamy Londyn jaki znają tylko mieszkańcy. W tę podróż zabierze nas Ania, przewodniczka-pasjonatka, która zna Londyn od podszewki i zaprowadzi nas w miejsca niedostępne dla przeciętnego turysty.

Odwiedzimy budynek sądu, przypominający gotycką katedrę, podejrzymy czynną salę rozpraw, gdzie sędziowie i adwokaci noszą peruki i togi. Wejdziemy do sali obrad w londyńskim sejmie, zobaczymy sklep, w którym pracował młody Vincent van Gogh i pub, w którym narodził się rock and roll.

Zwiedzimy serce finansowej stolicy świata - The City oraz ruiny starożytnej cywilizacji rzymskiej ukrytej w podziemiach miasta.
Poza tym odwiedzimy bajecznie drogie dzielnice mieszkalne, królewskie pałace i galerie sztuki. A to wszystko w przyjaznej i luźniej atmosferze z czasem na relaks w królewskim parku oraz kawiarniach i pubach.

Odkrywaj znany i nieznany Londyn razem z nami. Majówkowa grupa liczy 10 uczestników. Czekamy na Ciebie.

Justyna Wiśniewska

I combine passion and work. I am the owner of the intimate Travel Agency. First, I am looking for an interesting place, then I go there, check, make contacts and come back with a bag full of new ideas! I write an offer and take fantastic people on my trips! Unusual places, meetings with lokalsami, tasting, tasting, intimate groups. I will take you on an amazing journey. Trust me, it will be your dream vacation!
czeka nas majówka w tętniącym życiem Londynie
będziemy poznawać Londyn w kameralnej grupie 10 osób
lokalna przewodniczka oprowadzi nas po niezwykłych miejscach, do których zazwyczaj nie docierają turyści
odwiedzimy National Gallery
zjemy obiad na China Town
usłyszymy mroczne historie tortur i pożarów oraz ciemne strony Shakespeare'a

Location

  • In the city

Program

Nasza wycieczka będzie trwała od 30.04 do 03.05.2020. Plan gry wygląda tak:

DZIEŃ 1
Tarasy widokowe, Greenwich, Cutty Sark, Emirates Air-Line Cable Car.

Wylot z Krakowa we wczesnych godzinach porannych (jest możliwość wylotu z innych miast Polski). Przylot do Londynu spotkanie na lotnisku z przewodniczką/pilotką....
Przejazd do centrum. Złożenie bagażu. Spacer po Londynie.

Dzień zaczniemy od widoku na panoramę Londynu z ukrytych ogrodów na dachu wieżowca w centrum miasta. Po południu udamy się na spacer po Greenwich- jednej z najbardziej malowniczych i zielonych dzielnic Londynu, przez którą przebiega południk zerowy. Wejdziemy na pokład Cutty Sarkostatniego ocalałego XIX- wiecznego żaglowca, który przewoził herbatę z Chin do Anglii.

Na koniec dnia przejedziemy się Emirates Air-Line Cable Car- kolejką linową zawieszoną prawie 100 metrów ponad Tamizą, z której roztacza się niepowtarzalny widok na Londyn. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2
Royal Courts of Justice, St. James’s Palace, Buckingham Palace, Downing Street, Westminster Abbey, Parlament, London Eye, Trafalgar Square, National Gallery, China Town, Piccadilly, Soho.

Śniadanie.
Wizyta w niezwykłym wiktoriańskim budynku sądu, który wygląda jak gotycka katedra. Podejrzymy czynną salę rozpraw, gdzie sędziowie i adwokaci noszą peruki i togi.
Zobaczymy średniowieczny pałac Henryka VIII- St. James’s Palace, Pałac Buckingham- oficjalną rezydencję Królowej Elżbiety II, Westminster Abbey— gotycką katedrę, w której koronowani są wszyscy królowie brytyjscy od prawie tysiąca lat, Parlament i London Eye. Odwiedzimy National Gallery- jedną z najlepszych kolekcji malarstwa na świecie z obrazami Rafaella, Tycjana, Rubensa, Turnera i impresjonistów. Zjemy obiad na China Town i przejdziemy się przez Piccadilly oraz Soho- dzielnicy, w której urodził się rock and roll.
Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3
Tower of London, Tower Bridge, Temple of Mithras, St. Paul’s, Millenium Bridge, Tate Modern, The Globe, Golden Hind, London Bridge.

Śniadanie.
Odwiedzimy Tower of London- niemal tysiącletnią twierdzę, która była rezydencją królewską, więzieniem i miejscem egzekucji dwóch żon króla Henryka VIII. Obecnie są tu przechowywane
Brytyjskie klejnoty koronne i zbroje Henryka VIII. Będziemy na Tower Bridge- wiktoriański most i cud inżynierii, który otwiera się, aby wpuścić statki do portu.
Odwiedzimy ruiny tajemniczej rzymskiej świątyni Mitr z III wieku n.e. ukrytej w podziemiach nowoczesnego budynku.
Przejdziemy się przez ukryte wąskie uliczki The City, zobaczymy katedrę Św. Pawła, Most Milenijny, dawną elektrownię zamienioną na galerię sztuki współczesnej – Tate Modern, teatr Szekspira The Globe oraz XVI- wieczny statek, który opłynął ziemię- Golden Hind. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4
Muzeum Historii Naturalnej, Hyde Park, Kensington Palace.

Śniadanie.
Odwiedzimy niezwykłe Muzeum Historii Naturalnej, pełne skamieniałości dinozaurów sprzed milionów lat. Spacer po Hyde Parku- gdzie znajduje się Kensington Palace- dom Kate i Williama oraz ich dzieci. Obiad. Wyjazd w kierunku lotniska. Pożegnanie na lotnisku z przewodniczką. Wylot do Krakowa. Przylot do Krakowa w godzinach wieczornych.
more

Where will I sleep?

Śpimy w hotelu Ibis budget, w pokojach dwuosobowych.

What will I eat?

W cenie mieści się takie wyżywienie – 3 śniadania (kontynentalne) i 3 obiadokolacje.

Oprócz tego będziemy smakować street food na ulicach Londynu. Na pewno skoczymy na herbatkę o piątej, wszystkim znane fish&chips i zimne piwo w pubie. Może skosztujemy kuchni indyjskiej albo sajgonek w China Town.
.
more

How will I be entertained?

Wycieczka do najbardziej ekscytującego miasta Europy nie może być nudna. Będziemy chodzić szlakami największych artystów, naukowców i królów. Handel, Mozart, Rubens, Maria Callas, JWM Turner, Karol Dickens, Micheal Faraday, Isaac Newton, Karol Darwin, król Henryk VIII i Krwawa Mary to tylko kilkoro z... nich. Zwiedzimy serce finansowej stolicy świata- The City oraz ruiny starożytnej cywilizacji rzymskiej ukrytej w podziemiach miasta. Wejdziemy na czynną sale rozpraw w wiktorianskim budynku Sądów Królewskich, a może nawet zobaczymy sędziów w boałych perukach i togach. Podejdziemy pod sklep, w którym pracował młody Vincent van Gogh oraz usłyszymy makabryczne historie tortur i pożarów oraz poznamy tajemnice jak Shakespeare'a.

Poza tym odwiedzimy bajecznie drogie dzielnice mieszkalne, królewskie pałace i galerie sztuki. A to wszystko w przyjaznej i luźniej atmosferze z czasem na relaks w królewskim parku oraz kawiarniach i pubach.

Będzie intensywnie, weźcie więc wygodne buty, parasole, ciepłe ubrania i dobre humory. Londyn czeka.
more

What's for children?

Wyjazd jest dla 10 osób, więc może zbierzcie znajomych z dzieciakami i pokażcie im trochę inny Londyn. Zwiedzanie nie jest dla wszystkich maluchów, ale tym większym historie i atrakcje na pewno się spodobają.

Price

Cennik

cena wyjazdu bez biletu lotniczego funty przeznaczone na komunikację miejską i bilety wstępów
cena za osobę 2190 zł + 100£

CENA ZAWIERA:

- Zakwaterowanie w hotelu, pokoje dwuosobowe
- Wyżywienie – śniadania (kontynentalne), obiadokolacje
- Ubezpieczenie
- Opiekę pilota/przewodnika w Londynie
- Bilety komunikacji miejskiej
- Bilety wstępów do wybranych obiektów turystycznych
- Transport z/do lotniska komunikacją miejską
- Przechowalnię bagażu w dniu przylotu i wylotu

CENA NIE ZAWIERA:

- biletu lotniczego (świadczymy pomoc w kupnie biletu)

Payment and booking conditions

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w terminie do 7 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Pozostała kwota:

Place rules

Payment and booking conditions

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w terminie do 7 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Pozostała kwota:

  • Online transfer
Address
  • 20-28 Staines Road
  • Londyn

Opinions