Add number of guests and dates to check availability

Check availability
You do not pay anything yet.
You can also ask questions here.

Go to photo editor Photo edit

Houses and cottages

Done! You can edit the tags

Chaty Traperskie

Add the name of your place

Location Polska, Mazury, Ściborki
Napiszemy od razu, żeby nie było wątpliwości. To jest skansen. Leśne państwo. Drewno, z którego zbudowane są domki pachną drewnem, nie bejcą. Nasza ziemia od 30 lat nie widziała chemii. Wodę trzeba przynieść ze studni samemu. Toaleta jest na zewnątrz i to nie jest plastikowy toi toi. W ogóle mało tu plastiku. Nie ma zasięgu. Nie ma internetu. Żeby było ciepło, trzeba napalić w piecu. Żeby zjeść, trzeba ugotować. Ale. Powietrze nie mogłoby być czystsze. Wiemy to, bo stacja pomiaru jest niedaleko, i ma na słupkach wartości, jakich się w tych czasach nie widuje. Chaty to unikaty - drugich takich nie znajdziecie. Stoją w lesie brzozowo-sosnowym, tuż obok stawu, w dzikiej puszczy. Na swobodzie żyje tu kilka koni. Las jest domem rysi, jeleni, bobrów, borsuków i wilków. Nad głowami latają orły, dzięcioły i dudki. Tu się nie odrywasz, tylko wchodzisz na drugą stronę lustra i znajdujesz się w Kanadzie, w Jukonie. Głowa odpoczywa, ciało pracuje. Jak kiedyś. Jeśli to jest właśnie to, czego potrzebujesz - zapraszamy.

Here Slowhop will describe your place

Host:
Dariusz Morsztyn
Republika Ściborska is a dozen hectares of unspoiled nature in the cleanest edge of Masuria. Our family: wife Justyna, sons Jan, Aleksander and Franek and Dariusz Morsztyn, nickname Biegnący Wilk. I have been dealing with sled dogs for 25 years, I ride large sleds (14 dogs), taking part in sled dog races in Norway. We are a vegetarian family, animals live with us: horses, dogs and cats. We invite you to Republika Ściborska.

You can edit your name and photo in your settings.

Go to settings
Icon

About us

We speak these languages: Polish

Done! You can edit the tags About us

surowe warunki dla twardzieli: 4 repliki chat traperskich
surowe warunki dla twardzieli: 4 repliki chat traperskich
samodzielne gotowanie
samodzielne gotowanie
nie spodziewaj się luksusów - toaleta na zewnątrz, woda ze studni
nie spodziewaj się luksusów - toaleta na zewnątrz, woda ze studni
prawdziwa traperska przygoda - bez internetu, telefonu i cywilizacji
prawdziwa traperska przygoda - bez internetu, telefonu i cywilizacji
na terenie Republiki Ściborskiej nie pijemy alkoholu, nie palimy tytoniu, nie jemy mięsa
na terenie Republiki Ściborskiej nie pijemy alkoholu, nie palimy tytoniu, nie jemy mięsa
możesz zabrać psa, ale trzeba trzymać go z dala od naszych psów zaprzęgowych
możesz zabrać psa, ale trzeba trzymać go z dala od naszych psów zaprzęgowych

Here Slowhop will describe highlights. You can edit them.

Where will I sleep?

Add main tags in the section: Where will I sleep?

Go to photo editor Photo edit

W Republice Ściborskiej możesz spać w jednej z czterech traperskich chat, zbudowanych z nieimpregnowanego chemią drewna. Każda z nich ma swoją historię i stanowi swego rodzaju żywe muzeum. Wszystkie wyposażone są w łóżka i ławy do spania, materace (śpiwory trzeba mieć swoje), kuchnie + drewno opałowe, oświetlenie tradycyjne (świece i lampy naftowe), toalety zewnętrzne, podstawowe naczynia do gotowania wegetariańskich potraw. Wodę pitną pobiera się ze studni. Pamiętajcie, nie ma prądu, nie ma luksusów współczesnego świata. Jest chata bez wygód i jest natura na wyciągnięcie ręki (dosłownie). Replika traperskiej chaty z filmu „Ostatni Traper” Oryginalna chata istnieje do dziś w okolicach Dowson City w Jukonie. Wybudował ją na potrzeby filmu miejscowy traper, a w filmie buduje ją główny bohater – Norman Winter. Nasza replika ma dokładnie taką samą konstrukcję, wnętrza i wyposażenie. Replika chaty traperskiej z filmu „Jeremiach Johnson” Pierwowzór służył jako element scenografii do filmu z 1972 roku, z Robertem Redfordem w roli głównej. Nasza chata jest jej wierną kalką. Rekonstrukcja chatki z Puszczy Boreckiej Stuletnia chatka ukryta w lesie służyła w latach 70. za bazę uniwersyteckiego klubu turystycznego. Odratowaliśmy z niej co się dało i odtworzyliśmy klimat, jaki panował w niej w latach świetności. Chatka inspirowana puszczańską chatą Ernesta Thomsona Setona Inspiracją była tu chata zaprojektowana przez twórcę Woodctraftu. Projekt zakładał, że taki domek z odpadów drzewnych będzie w stanie wybudować zastęp skautów. Znajduje się w niej dużo miejsc do spania (nawet dla kilkunastu osób), piecyk grzewczy, a wnętrze cechuje harcerski wystrój. Nieopodal chat znajduje się Dom Gospodarzy z 1840 roku, a latem - nie zdziwcie się - rozstawia się wioska indiańska. Otoczenie godne odkrywców!

Here Slowhop will describe the sleeping arrangements. If you want, you can also fill it in or edit the text.

What will I eat?

Go to photo editor Photo edit

W chatach znajdują się piece, na których można upichcić proste potrawy. Gotowanie to przecież jeden z najważniejszych elementów surowego, traperskiego życia! Tutaj przekonasz się też jak wiele smacznych posiłków można przyrządzić przy ognisku, bez skomplikowanych przepisów, za to ze smakiem nie do podrobienia. Natura sama inspiruje i zachęca do kreatywnego potraktowania płodów ziemi, chociażby takiego niepozornego ziemniaka... Na miejscu mamy ekologiczną pasiekę. Obecnie tworzymy Pijalnię Ziół, gdzie będziemy serwować też posiłki z naszych produktów - z jej dobrodziejstw będzie można korzystać jeszcze w tym roku.

Here Slowhop will describe your food. If you want, you can also fill it in or edit the text.

Icon

We cook for you

Lokalne produkty (Eggs, Vegetables, Fruits, Preserves, Honey, Milk)

Done! You can edit the tags We cook for you

Will I not be bored?

Icon By the lake
Icon In/at the edge of the forest

Edit main tags in the section: Where will I sleep?

Chaty Traperskie - Will I not be bored?
Chaty Traperskie - Will I not be bored?
Chaty Traperskie - Will I not be bored?
Chaty Traperskie - Will I not be bored?

Go to photo editor Photo edit

Wierzymy, że odpoczynek od pędzącej cywilizacji jest potrzebny każdemu z nas. Odpoczynek i powrót do korzeni, do prostego życia w zgodzie z naturą. I właśnie to zapewniamy. Tu możesz liczyć na to, że przesiąkniesz zielenią do szpiku kości, zaczniesz rozróżniać gatunki ptaków i poznawać mieszkańców lasu po ich śladach i odgłosach. Mamy też programy przyrodnicze, survivalowe na każdą porę roku i na każde warunki pogodowe. Prowadzimy kilka wyjątkowych muzeów: polarne, indiańskie, rodzinne, maszerskie i Marii Rodziewiczówny. W otoczeniu chatek znajduje się ekologiczny ogród, pasieka z 1935 roku oraz 3 zabytkowe gospodarstwa (z 1778, 1840 i 1844 roku). Jest co oglądać i czego doświadczać. Mamy też rodzinne schronisko dla zwierząt i 50 psów zaprzęgowych. Dla łowców wrażeń mamy coś ekstra: przejażdżki na psim zaprzęgu (jesień, zima, wiosna). A tym, którym potrzeba ukojenia oferujemy dogoterapię. Na miejscu jest też rosyjska bania, dzięki której poczujecie się jak w dzikim, miniaturowym spa zatopionym w zieleni. Okolice też mamy wyjątkowe: dookoła Lasy Skaliskie i Rysie Bagno - naturalny teren bagienny, z dużymi obszarami świerku na torfie i liczną populacją łosi oraz bobrów. W zasięgu kilku kilometrów są dzikie rzeki, które czasem przemierzamy na naszych wyprawach. Rzut kamieniem jest do Gór Klewińskich (3 km). To tereny polodowcowe z doskonałymi punktami widokowymi, idealne na krótkie i dłuższe wędrówki. Sąsiednia Puszcza Borecka jest oddalona o 10 km. W spacerowej odległości jest zabytkowy kościół w Żabinie z 1673roku (4 km) i granica państwa (5 km).

Here Slowhop will describe your attractions. If you want, you can also fill it in or edit the text.

What’s there for children?

Go to photo editor Photo edit

Nieskończona wolność, nieograniczona swoboda i możliwość poznawania Matki Natury. To przede wszystkim. Podglądanie zwierząt, eksplorowanie terenu, rozpoznawanie roślin. Odkrywanie przyrody. Survivalowa przygoda, która zostaje w pamięci na długie lata. Sam nasz teren oferuje mnóstwo małych i dużych rozrywek, a my organizujemy autorskie trasy wycieczkowe. Nasze małe muzea rozbudzają ciekawość dzieciaków. Oprowadzamy po pasiece, pokazujemy nasze psy, zapoznajemy z terenem Republiki Ściborskiej, jego historią i tajemnicami.

Here Slowhop will describe what’s there for children. If you want, you can also fill it in or edit the text.

How do I get there?

Icon Car

Our address: Republika Ściborska, Ściborki, Masuria, Poland

Get directions on Google Maps

Enter the address and describe how guests can get to you.

How much will I pay?

Cały rok
Jedna z chat traperskich/doba
1 osoba 90 zł
2 osoby 150 zł
do 4 osób 250 zł
Każda dodatkowa osoba – 60zł/dobę. Dodatkowo (odpłatnie) Republika Ściborska oferuje m.in: - zwiedzanie muzeów - 10 zł/osobę - korzystanie z ruskiej bani – 300 zł – dla osób nocujących 50% rabat - zakup produktów lokalnych (przetwory, pamiątki, wyroby z drewna, w sezonie letnim produkty z ekologicznych działek), - usługi związane z psami zaprzęgowymi (przejażdżki, dogoterapia; jesień-zima-wiosna) - programy rekreacyjne dla grup, letnie obozy przygodowe (dla ojców z synami i rodzin).

Add prices

Place rules

Icon We do not accept pets

Add basic rental rules

Add minimum rental periods

Icon Payment and cancellation policy
(cash on the spot)

Edit payment and cancellation policies

Icon Arrival and departure times
Arrival from 16:00 to 21:00
Departure from 11:00 to 14:00

Edit arrival and departure times

Icon Other rules
Zadatek wynosi 30% ceny, pozostała kwota płatna gotówką na miejscu.

Edit other rules

Reviews

5

Przepiękne miejsce, w którym można prawdziwie wypocząć w pierwotnym stylu. Na pewno tam wrócimy. Bardzo polecam.


5

Wyjątkowe miejsce, którego atmosfery nie oddadzą żadne słowa, trzeba tam być! To miejsce za, którym tęskni się już w chwili gdy się je opuszcza. To jedno z tych miejsc, do których wiesz, że wrócisz i to nie raz. Wyjątkowe miejsce jak i ludzie, którzy je tworzą na co dzień.


5

Miejsce super! Z dala od zgiełku miasta, w środku lasu, można naprawdę odpocząć od ludzi i nacieszyć się ciszą 😊Polecam dla chętnych oderwania się od cywilizacji 😊


5.0 3 opinii