Save See photos
Updated: 1 weeks ago

Korzeniowa Góra, posiadłość na wyłączność

Translated automatically with Google Translate

Kazimierz, który znamy jest powolny, nigdzie się nie spieszy i tylko przecinająca miasto Wisła przypomina o tykającym zegarze. Pełno w nim magii, bezgranicznie uwodzi i pozwala być tu i teraz. Gromadzą się tu ludzie wolni, kreatywni, z wyjątkową inicjatywą i tacy z krwi i kości. Nie bez przyczyny wybraliśmy ten drobny punkcik na mapie jako nasz dom. Dbamy, aby ten punkcik się rozrastał, tętnił życiem, był oazą dla genialnych dusz - zasłaniał sobą całą mapę. Od lat w Kazimierzu mogliście nas znaleźć za barem w Przystanku Korzeniowa i w Trzecim Księżycu. To tu gościmy naturalnie, kulturalnie i duchowo. Teraz przyszedł czas na grę w zielone. Korzeniowa Góra rozpościera swe bezkresne ramiona i zaprasza indywidualnie, rodzinnie, przyjacielsko i okazjonalnie. Pięknie tu a w naszej ocenie najpiękniej.

Niech prowadzi Was Wąwóz Korzeniowy. Wystające, poskręcane fantastycznie korzenie drzew rosnących na skarpach wiodą wprost na Korzeniową Górę. Wiosną wszędzie szczebioczą pisklaki. W czerwcu jest jasno od świetlików a ptaki dokazują wokół jak oszalałe. Jesień czaruje kolorami a zimą jest bajecznie. W 5 minut dojdziecie na koncert i coś na ząb do Przystanku Korzeniowa a 25 minut spaceru dzieli Was od centrum Kazimierza. Z gwaru w spokój i odwrotnie. Jak kto lubi.

Na szczycie Korzeniowej Góry, w ponad stuletnim domu, który latem przybiera fioletową szatę Glicynii, znajdziecie miejsce na cyfrowy detoks, tworzenie, pisanie, czytanie, grę w karty, rozmowy pasjami i śpiew aż po świt. Nikt nie będzie Wam tu Wadzić. Możecie leżeć na trawie, rzucać frisbee pupilowi, drzemać na tarasie, praktykować korzeniowy ruch bosariański i medytować zieleń. Poleniuchować, poodpoczywać, posłuchać.

Otaczamy Was troską kulturalnie, kulinarnie i emocjonalnie. Gościmy naturalnie i jak najbliższą rodzinę. Nieraz troszkę zabiegani, zakręceni ale zawsze z otwartym sercem. Przyjeżdżajcie żwawo, ino migiem.

Agnieszka i Tomasz

Agnieszka and Tomasz. From birth, unconsciously in love with each other and in Kazimierz. The first sweetheart materialized at the age of sixteen, and the second in the twenty-first year of our lives. Love continues and strengthens every day. Met parents, five children, grandparents and avid home-grown restaurateurs. Born in Łódź. Kazimierz's destination.
Korzeniowa Góra is our dream come true. Each fragment of it is part of our heart. Welcome to the enclave of happiness that this place is for us. We host naturally, that is the motto of our restaurants - Przystanek Korzeniowa and Third Moon. Our guests will find there a continuation of the Root Mountain and the complement of Kazimierz adventure. The price we paid by reconciling work in the structures of international corporations with building nest and places friendly to people and nature was worth the result and necessary. We are fulfilled and invite you to our land. Stop in Korzeniowa Góra.
wyjątkowy dom zatopiony w szmaragdzie z 4 sypialniami dla 9 osób
Wasi psijaciele są naszymi psijaciółmi
możecie gotować w domu ale zalecamy stołować i socjalizować się w naszym bistro
zamiast TV są obrazy na ścianach a w zamian za WiFi prawie pół hektara magicznego ogrodu
w 25 minut dojdziecie do kazimierskiego rynku i w 5 minut do Wąwozu Korzeniowego
Kazimierz to kulturalne serce regionu - koncerty, wystawy, festiwale - wszystko na miejscu

Location

 • In / At the edge of the forest

Type of accommodation

 • Entire place

Board

 • Breakfast paid extra
 • Access to the kitchen
 • Local products

Facilities

 • Parking
 • Near the woods
 • Close to attractions
 • Pet friendly
 • No neighbors
 • Place for a bonfire or barbecue
 • Fireplace
 • Flexible arrival / departure times
 • Double bed
 • Unique view from the window

Where will I sleep?

Na końcu wąwozu, skąpana w zieleni, za drewnianym płotem, ogrodzona spokojem jest i ona. Samotnia, Korzeniowa Góra, gdzie żyje się starannie i bez pośpiechu. Z sercem i z głębi serca. A my lubimy serca, zwłaszcza te otwarte i otwieramy je również dla Was. Tu na Korzeniowej Górze wszystko jest inne. Nie... ma tv, nie ma wifi, jest stary piec, drewniane otoczenie, szmaragd za oknem i dom dla 9 osób i czworonożnych przyjaciół.

W Wasze ręce oddajemy prawdziwe kazimierskie miejsce. Blisko stuletni dom zbudowany na szczycie góry otoczony czarodziejskim ogrodem. Miejsce, w którym czas przestaje istnieć a wypoczynek zyskuje całkiem nowe znaczenie. Dom otoczony jest drewnianym tarasem, z którego roztacza się pejzaż pełen kazimierskiej przyrody. Lipy, tulipanowce, platany i jabłonie oddają bezinteresownie swój wspaniały cień i krystalicznie czyste powietrze.

Jest miło i kominkowo, jest w pełni wyposażona kuchnia, weranda z miejscem jadalnianym, 4 sypialnie, łazienka z prysznicem i bidetem oraz pralka.

Na parterze znajdziecie sypialnię z dużym łóżkiem małżeńskim (180x200) i łóżkiem piętrowym (2 os.), na piętrze: pokój z czterema łóżkami pojedynczymi dzielony zasłoną. Po dwa łóżka na każdej ze stron zasłony. Jest też pokój jednoosobowy (docelowo będzie tu łoże dla dwóch osób).

Sąsiedztwo mamy nie w tamburyn. Krainę lessowych wąwozów, panią Wisłę, uroczy kazimierski rynek, resztki zamku, piękne widoki, kameralne uliczki i mnóstwo odludzia. W zasięgu wzroku zaś posiadłość z blisko półhektarowym naturalistycznym ogrodem. Poza domem na terenie naszego magicznego zakątka ziemi odnajdziecie drewnianą herbaciarnię, kuźnię z otwartym kominkiem i grillem, stary spichlerz oraz rowerownię. Speszjal forju.
more

What will I eat?

Wiemy jak jest. Urlop to czas odpustu. Od obowiązków, od sprawdzania maili i od gotowania. Oczywiście w Korzeniowej Górze macie dostępną w pełni wyposażoną kuchnię z piekarnikiem, zmywarką, płytą indukcyjną, lodówką i innymi bajerami potrzebnymi do przygotowywania posiłków i wspólnej konsumpcji. W ogrodzie... jest też stara kuźnia z otwartym kominkiem i grillem do niespiesznych posiadówek z gitarą lub bez.

Całe szczęście my lubimy pichcić niezależnie czy świątek, piątek czy niedziela. Śniadania macie w cenie. sezonową kartę dań ze specjalnym gościnnym upustem, w prowadzonej przez nas pobliskiej Klubojadalni Przystanek Korzeniowa. Gościmy naturalnie więc białej serwecie oraz dłoniom za pasem podczas nalewania wina mówimy stanowcze nie. Na talerzu tylko prawda. Być może troszkę dłużej, inaczej, dziwniej. Tacy już jesteśmy.

Nasze menu układane jest sezonowo a w doborze dań kierujemy się ułańską fantazją czyli połączeniem lokalnych smaków z tymi zaczerpniętymi z najdalszych stron świata. Eksperymentujemy i zawsze polegamy na regionalnych dostawcach. Jak podajemy ser to znamy krowę bo mieszka na kazimierskich Dołach, jak chleb to z rąk maestro Grzegorza, liście tulipanowca mamy z ogrodu w Korzeniowej Górze, marynujemy je i chowamy do piwnicy aby potem podać je na słynnym talerzyku Krzysztofa.

Na Przystanku jednak świat się nie kończy. Jedzenie podajemy też w naszym drugim bistro Trzeci Księżyc gdzie oprócz smakowitości znajdziecie polskie wina z regionu i nie tylko.
more

What will I do?

U nas jest jakoś inaczej, bardziej hipisowsko, wolniej, bez spiny i bez troski. Wprowadzamy w życie korzeniowy ruch bosariański. Po prostu porzucamy buty i wskakujemy na trawę. Wam też to polecamy. Medytujemy kazimierską zieleń na szczycie Korzeniowej Góry, dołącz do nas.

Gdy pierwszy szok z otaczającej...
Was ciszy opadnie, jak po wielkiej bitwie kurz, czas poznać okolicę. Spacer, zieleń, natura bez hashtagów, ptaki, liście, wąwóz, rynek, Wisła, zamek. Można tak maszerować w kółko, wstąpić do Piekarni Sarzyński na maślanego kogucika i wziąć pod pachę pyszne ciasto na wynos.

Namawiamy: spróbuj bez mobile w Korzeniu. Podejmiesz wyzwanie? Dla ułatwienia wokół domu jest niezwykła natura a w domu nie uświadczysz tv. Nie mamy też wifi. Mamy za to blisko półhektarowy naturalistyczny ogród, w którym poza domem odnajdziecie drewnianą herbaciarnię, kuźnię z otwartym kominkiem i grillem, stary spichlerz oraz rowerownię. Dom otoczony jest drewnianym tarasem, z którego roztacza się pejzaż pełen kazimierskiej przyrody. Lipy, tulipanowce, platany i jabłonie oddają bezinteresownie swój wspaniały cień i krystalicznie czyste powietrze. Zatopcie się w tej zieleni z książką, zorganizujcie na trawie piknik, prywatne obserwatorium kosmiczne i poranne sesje jogi.
Po leczniczej sesji osamotnienia, wyciszenia i cyfrowego detoksu może Was najść chętka na odrobinę kultury. I dobrze. Zapraszamy do nas. Drogą z Korzeniowej Góry, przez magiczny lessowy wąwóz do klubojadalni Przystanek Korzeniowa i lokalnego bistro Trzeci Księżyc. Przystanek to miejsce 100% reggaeneracji, dla ciała, ducha i ucha, a Trzeci Księżyc to enklawa spotkań z lokalną kuchnią, autentyczną i doskonałą muzyką oraz wszelaką kulturą. Czyli podobnie, ale inaczej. W każdym z naszych lokali cyklicznie odbywają się genialne koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, najmniejsze seanse kinowe świata, roztańczone wieczory w rytmie reggae, wystawy i ciche wieczory z lokalnym piwem i winem oraz kulturalnymi rozmowami. Nasz muzyczny rozkład jazdy znajdziecie zawsze na miejscu oraz na FB.

Nasze ulubione cykliczne wydarzenie bez spinki to Kazimiernikejszyn, na którym po prostu nie może Was zabraknąć. Odbywa się w lipcu, a karnety na festiwal możecie kupić na ich stronie www. W poprzednich edycjach wsłuchiwaliśmy się w koncerty Kultu, Meli Koteluk, Organka, Łąki Łan czy Krzysztofa Zalewskiego, tańczyliśmy na silent disco, chłonęliśmy sztukę podczas licznych wernisaży, uczyliśmy się mądrości od profesora Bralczyka, Szymona Hołowni i Kasi Miller, malowaliśmy światłem, uczestniczyliśmy w warsztatach śmiechu i próbowaliśmy nadążyć za naprawdę bogatym programem.

Tego festiwalu chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Podczas Dwóch Brzegów Kazimierz zamienia się w lokalne Cannes, a rynek wypełniają twórcy filmowi, aktorzy, dziennikarze i pasjonaci kinematografii. Zarezerwujcie sobie pierwsze 9 dni sierpnia na premiery, ważne filmy roku minionego, spektakle teatralne, wystawy, koncerty, dyskusje, recenzje i wykłady.
more

What's for children?

Dzieci są spoko, dzieci są cool. Gdy, tak jak u nas, zostawi się je bez dostępu do TV i internetu szybko znajdują kreatywne sposoby na spędzanie czasu. Zorganizujcie podchody do cukierni, weźcie wygodne buty na wieczorną potańcówkę i zabierzcie szkraby na koncert. Niech wstają skoro świt, jak zwykle... na wakacjach, niech biegną do otoczonego zielonym płotem ogrodu, niech wywijają koziołki, zbierają liście do zielnika, szukają kości dinozaurów na spacerze po wąwozie i podkładają wieczorem do ogniska. Mogą poczuć się jak piraci podczas rejsu Wisłą i jak rycerze i rycerki w ruinach zamku. Będzie kreatywnie, bo taki jest już Kazimierz. more

Amenities

 • Towels
 • Bedding
 • Kettle
 • Balcony, terrace
 • No TV set

How much will I pay?

oferta całoroczna

dni tygodnia cena za dobę
2 osoby niedziela-piątek 490 PLN / house
4 osoby niedziela-piątek 690 PLN / house
powyżej 4 osób niedziela-piątek 990 PLN / house
1 - 9 osób piątek-niedziela 990 PLN / house

Place rules

Accepted animals:

small dogs, medium dogs, cats

Maximum number of guests: 9 people

Standard minimum period: 2 days

Payment and booking conditions

Pobyt biznesowy/ jednodniowy do uzgodnienia indywidualnie.

Płatności i warunki rezerwacji
Zaliczka w wysokości 20% płatna przez system Slowhop zwrotna w 50% przy rezygnacji do 21 dni przed przyjazdem. Po tym okresie zaliczka nie jest zwrotna. Pozostała kwota płatna gotówką w dniu przyjazdu.

Śniadania serwujemy w naszej restauracji Przystanek Korzeniowa i są ujęte w cenie gościny.
W dniu przyjazdu pobieramy kaucję w wysokości 500 zł, zwrotną po wymeldowaniu i odebraniu z rąk gości domu.

 • Cash on the spot
Arrival and departure times
 • Check in from:17:00
 • Check out till:11:00
Address
 • Doły 78
 • 24-120 Kazimierz Dolny

Opinions


awesome

Cudowne miejsce, cudowni ludzie. Fantastyczne jedzenie. Raj na ziemi dla kochających ciszę i spokój. Gorąco polecamy


awesome

Miejsce cudowne, magiczne, z naprawdę dużym ogrodem, dla wielbicieli wiejskiego sielskiego życia. Można cały dzień spędzić na miejscu na leżaku z książką, na hamaku, na trawie, przy ognisku, przy grillu, w kuchni przy herbacie. Wieczorem pięknie oświetlone. Z dala od turystycznego zgiełku ale wciąż w niedalekiej odległości od Kazimierza. W domu jest również winna piwniczka, a w niej doskonałe lokalne wina, cydry i lemoniady. Dojście do domu przepięknym wąwozem. Tuż obok turystyczne meleksy mają swój przystanek, także zdażyło nam się do Kazimierza pójść pieszo a wrócić meleksem z zakupami. Na śniadania chodziliśmy do pobliskiego Przystanku Korzeniowa, który prowadzą gospodarze Korzeniowej Góry. Jedzenie wyśmienite, bogate, pełne aromatów i domowych przetworów. Świetni gospodarze, bardzo w porządku i życzliwi. Dla dzieciaków największą atrakcją okazała się wizyta popielnicy (podobnej do wiewiórki) która przyszła do nas do salonu i ponoć jest stałem mieszkańcem Korzeniowej Góry. Bardzo chętnie tam wrócimy


awesome

Piękne miejsce. Pyszne jedzenie. I Gospodarze których poglądy przekładają się na prawdę w życiu. Czego chcieć więcej....?


awesome

Spędziliśmy długi czerwcowy weekend w Korzeniowej Górze. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem tego magicznego miejsca. Naturalne piękno wąwozu, który do niego prowadzi, zapiera dech w piersiach. Lecz to dopiero początek. Wspaniały kontakt z naturą, miejsce do relaksu i rekreacji, pyszne śniadania z regionalnych produktów, sympatyczni właściciele, którzy są wizytówką tego miejsca. Klimat, który tam odnajdziecie przeniesie Was w inny świat.


awesome

Magiczne, cudowne, bajkowe miejsce! Można tu zapomnieć o świecie, a nawet się zadomowić i nie chcieć już stąd wyjeżdżać.. dom i otoczenie pełne skarbów i zagadek, gospodarze przemili i przepełnieni pozytywną energią. Polecam też zajrzeć do Przystanku Korzeniowa na śniadanie czy obiad i piwko - klimatyczny lokal z cudownym jedzeniem. Z utęsknienieniem czekam ponownej wizyty w Korzeniowej Górze :)