Add number of guests and dates to check availability

Check availability
You do not pay anything yet.
You can also ask questions here.

Go to photo editor Photo edit

Boutique hotels

Icon 1 house
Icon 5 apartments
Icon with some animals
Icon self catering

Done! You can edit the tags

Wesoła Apartments

Add the name of your place

Location Polska, Małopolska, Kraków
W Krakowie klimat bywa „ą”, „ę” – bo Miasto Królów Polski, bo Uniwersytet Jagielloński, bo Wawel, no i oczywiście smok (a takiego nikt w kraju nie ma). Tu dalej po plantach spaceruje krakowska inteligencja, na obiad je się maczankę krakowską (prababkę burgera), a na podwieczorek piszingera i popija czarną kawą. W Krakowie echo minionych wieków jest namacalne, ale równoważy je nowoczesność i luz, którego tak potrzeba podczas odpoczynku. Można powiedzieć, że tu życie obwarzankiem się toczy, na Wiśle, która leniwie opływa dumne Wzgórze Wawelskie pływają kajaki, SUPy i wszelkiej maści statki. W każdym kącie Rynku, który dźwiga na sobie zabytki średniowiecza mimowie wykręcają twarze, aby rozśmieszyć publiczność. Można iść do filharmonii i na jazzowy koncert w barowej piwnicy, można karmić łabędzie lub skoczyć na górski szlak. Jest różnorodnie, radośnie i tak jak Krakusy lubią – z klasą. I taka właśnie jest Willa Wesoła. Stary krakowskim dom, w którym mieszkali wysocy rangą wojskowi i przez lata od progu można było poczuć wojskowy dryl, ma teraz nowe – weselsze oblicze. Są meble z lat 60-tych, zielony ogródek i nowoczesne dodatki, a całość tworzy stylowy i komfortowy fundament urlopu w Krakowie. Willa jest w dobrze znanym w Krakowie stylu polskiego dworku – jest dostojna, ma doskonale wyważone proporcje i symetryczną elewację i co najważniejsze – znajduje się blisko centrum. W Willi mieszkały całe pokolenia naszej rodziny. Teraz my - spadkobiercy, daliśmy jej drugie (znacznie weselsze) życie. W efekcie czeka na Was pięć apartamentów, każdy z łazienką, kuchnią i pachnącą kawą, bo na jej punkcie mamy totalnego fioła. Marzy Wam się Kraków z poziomu rowerowego siodełka, śniadanie na dachu Sukiennic, a po południu rejs barką po Wiśle? Czego nie zaplanujecie, to wieczorem macie gwarantowany relaks w 100 - letniej willi, pyszną kawę i odpoczynek w stylu slow. Zapraszamy Was na city break na Chłopickiego 5.

Here Slowhop will describe your place

Host:
Monika i Grzegorz Dziadowiec
In the old Wesoła district of Krakow, in the privacy of a historic house, we have created a joyful place where you can feel at home. Subtle realizations of vintage interiors, good coffee and slow rest are our alternative to hasty and sloppy tourism in Krakow. We hope you will love this house as much as we do! Grzegorz the "bike guide" explores Krakow from the perspective of a gravel and smuggles a fragment of the bicycle world into the apartments. Monika designs interiors with passion, and she created the apartments with a cozy atmosphere for people who are particularly sensitive to detail and beauty.

You can edit your name and photo in your settings.

Go to settings
Icon

About us

We speak these languages: Polish, English
We are on-site, we give our guests space and intimacy, but we're always ready to help

Done! You can edit the tags About us

Icon

Eco Alert

We have cosmetics in reusable packaging
We segregate garbage

Done! You can edit the tags Eco Alert

Icon

Our charms

We don't have televisions

Done! You can edit the tags Our charms

Icon

We care about you

We disinfect the rooms between reservations
We ozonise rooms between reservations
We use a steam cleaner for chemical-free disinfection

Done! You can edit the tags We care about you

5 butikowych apartamentów w willi z 1926 roku
5 butikowych apartamentów w willi z 1926 roku
ogród w ścisłym centrum Krakowa
ogród w ścisłym centrum Krakowa
bezpłatny prywatny parking na terenie posesji
bezpłatny prywatny parking na terenie posesji
cenimy dobre książki i kawę - czekają na Was na miejscu
cenimy dobre książki i kawę - czekają na Was na miejscu
na miejscu mamy dla Was także rowery
na miejscu mamy dla Was także rowery
dla najmłodszych łóżeczko, wanienka, krzesełko i książeczki
dla najmłodszych łóżeczko, wanienka, krzesełko i książeczki

Here Slowhop will describe highlights. You can edit them.

Where will I sleep?

Icon 1 house
Icon 5 apartments (each for 1-3 people)

Edit main tags in the section: Where will I sleep?

Go to photo editor Photo edit

Zabytkowa willa z 1926 r. przy ulicy Generała Józefa Chłopickiego 5 w Krakowie została zaprojektowana przez wybitnego krakowskiego architekta inż. Adolfa Siódmaka oraz Michała Guzikowskiego. Willa pozostaje w rękach naszej rodziny od 100 lat, a w latach 2015-2020 pod opieką miejskiego konserwatora zabytków zrobiliśmy tu niezły remont. Apartament 1 Jeden z najbardziej słonecznych apartamentów z widokiem na nasz ogród. Składa się z łazienki, sypialni i aneksu kuchennego. Podwójne łóżko kontynentalne można na życzenie przekształcić w dwa osobne. Poczuj kinowy klimat - apartament wyposażony został w projektor multimedialny Full HD z możliwością podłączenia do laptopa i telefonu. Apartament 2 Jeden z najbardziej słonecznych apartamentów z widokiem na nasz ogród. Składa się z łazienki, sypialni i aneksu kuchennego. Podwójne łóżko kontynentalne można na życzenie przekształcić w dwa osobne. Poczuj kinowy klimat - apartament wyposażony został w projektor multimedialny Full HD z możliwością podłączenia do laptopa i telefonu. Apartament 3 Apartament od strony zachodniej, gdzie w godzinach popołudniowych można cieszyć się pięknym światłem. Składa się z łazienki, sypialni i aneksu kuchennego. Podwójne łóżko kontynentalne można na życzenie przekształcić w dwa osobne. Poczuj kinowy klimat - apartament wyposażony został w projektor multimedialny Full HD z możliwością podłączenia do laptopa i telefonu. W tym apartamencie istnieje możliwość dostawienia na życzenie dodatkowego łóżka. Apartament 4 Najbardziej zaciszny i intymny z naszych apartamentów. Składa się z łazienki, sypialni i aneksu kuchennego. Podwójne łóżko kontynentalne można na życzenie przekształcić w dwa osobne. Poczuj kinowy klimat - apartament wyposażony został w projektor multimedialny Full HD z możliwością podłączenia do laptopa i telefonu. Apartament 5 W tym apartamencie piękne światło słoneczne wita nas o poranku. Apartament składa się z łazienki, sypialni i aneksu kuchennego. Podwójne łóżko kontynentalne można na życzenie przekształcić w dwa osobne. Poczuj kinowy klimat - apartament wyposażony został w projektor multimedialny Full HD z możliwością podłączenia do laptopa i telefonu. W tym apartamencie istnieje możliwość dostawienia na życzenie dodatkowego łóżka. Zwierzęta są akceptowane na życzenie, prosimy o wcześniejszy kontakt. Sami posiadamy 3 koty, ale ze względu na innych gości i dzieci ograniczamy przyjmowanie dużych psów i kotów.

Here Slowhop will describe the sleeping arrangements. If you want, you can also fill it in or edit the text.

Icon

Garden

Tables in the garden

Done! You can edit the tags Garden

Icon

Waves

Fast Internet/WiFi
Good cell phone reception
Access to Netflix

Done! You can edit the tags Waves

What will I eat?

Go to photo editor Photo edit

Na życzenie istnieje możliwość zamówienia Naszej torby śniadaniowej, zrobimy dla Was z rana zakupy na lokalnym targowisku :) W każdym z apartamentów znajduje się w pełni wyposażony aneks kuchenny, gdzie w sposób komfortowy możesz samodzielnie przygotowywać posiłki, co jest szczególnym udogodnieniem dla rodzin z dziećmi. Apartamenty doposażone zostały w akcesoria do parzenia wysokiej jakości kawy, takie jak czajnik, młynek automatyczny, kawiarka, waga i zestaw do dripa. Dodatkowo możesz skorzystać z ogólnodostępnych akcesoriów takich jak chemex, aeropress czy french press. Na recepcji przywita Cię z rana dzbanek pełen aromatycznego przelewu. We współpracy z krakowską palarnią stworzyliśmy ofertę wysokiej jakości ziaren w zależności od wybranej metody parzenia.

Here Slowhop will describe your food. If you want, you can also fill it in or edit the text.

Icon

We cook for you

Free coffee

Done! You can edit the tags We cook for you

Icon

Kitchen access

Private kitchenettes in homes/rooms
Coffee percolator
Refrigerator
Hob
expand more

Done! You can edit the tags Kitchen access

Icon

We recommend nearby restaurants

Wesoła Cafe (0,8 km)
Margit (0 km)

Done! You can edit the tags We recommend nearby restaurants

Icon

Grocery stores nearby

Żabka (0,2 km)
Galeria Krakowska (1,1 km)
Stary Kleparz (2,2 km)
Market Point (0,6 km)

Done! You can edit the tags Grocery stores nearby

Will I not be bored?

Icon In the city

Edit main tags in the section: Where will I sleep?

Go to photo editor Photo edit

Jesteś w samym centrum miasta, czeka na Ciebie cały Kraków! Miłośnicy kultury zachwycą się spektaklem w pobliskiej Operze Krakowskiej, wpadną na seans filmowy do Kina Pod Baranami, zachłysną się niezliczoną ilością krakowskich muzeów, docierając aż do Muzeum PRL-u w pięknej Nowej Hucie. Spragnieni zieleni zaszyją się w sąsiedztwie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Smakosze zrobią z rana zakupy na najstarszym targowisku Krakowa - Starym Kleparzu. Entuzjaści turystyki rowerowej skorzystają z naszych retro rowerów i poczują się jak prawdziwi lokalsi. Poznaj z nami Kraków, nieśpiesznie.

Here Slowhop will describe your attractions. If you want, you can also fill it in or edit the text.

Icon

For those who want peace

Library and books to read

Done! You can edit the tags For those who want peace

Icon

For those craving art

Opera Krakowska (0,4 km)
Muzeum Narodowe w Krakowie (3,9 km)
Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK (2,7 km)
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA (3,1 km)
expand more

Done! You can edit the tags For those craving art

Icon

Monuments

Rynek Główny w Krakowie (1,8 km)
Zamek Królewski na Wawelu (2,3 km)

Done! You can edit the tags Monuments

What’s there for children?

Go to photo editor Photo edit

Dla maluszków przygotowaliśmy łóżeczko niemowlęce, wanienkę i krzesełko do karmienia (konieczna wcześniejsza rezerwacja). Na tych trochę starszych podróżników czeka skrzynka z zabawkami i książeczki o Krakowie. Dzieci w każdym wieku są mile widziane, pobyt jest bezpłatny jeżeli śpią w łóżeczku lub na łóżkach hotelowych. W każdym apartamencie istnieje możliwość dostawienia łóżeczka niemowlęcego, zaś w apartamencie 3 i 5 na życzenie zamiast łóżeczka możemy przygotować dostawkę w postaci dodatkowego łóżka - co jednak w znaczy sposób zmniejsza przestrzeń użytkową pokoju.

Here Slowhop will describe what’s there for children. If you want, you can also fill it in or edit the text.

Icon

Attractions for children

Children's toys and books

Done! You can edit the tags Attractions for children

Icon

Additionally available

Crib for babies
Bath tub for babies
High chair

Done! You can edit the tags Additionally available

Icon

Attractions for children in the area

Muzeum Klocków Lego w Krakowie (1,3 km)

Done! You can edit the tags Attractions for children in the area

How do I get there?

Icon Car

Our address: Generała Józefa Chłopickiego 5, Kraków, Lesser Poland, Poland

See in Google Street View

Get directions on Google Maps

Enter the address and describe how guests can get to you.

How much will I pay?

Cennik
cena za dobę
Cena za apartament 1 249 zł
Cena za apartament 2 249 zł
Cena za apartament 3 249 zł
Cena za apartament 4 249 zł
Cena za apartament 5 249 zł

Add prices

Place rules

Icon We accept: small dogs
Icon Quiet hours from 22:00 to 07:00

Edit the basic rental rules

Icon Minimum stay period
Standard minimum stay: 1 days

Edit minimum rental periods

Icon Payment and cancellation policy
Prepayment charged: 30%
We do not return prepayments
Remaining amount paid on arrival (card on the spot, cash on the spot)
Additional fees paid on the spot are not included in the price:
Other fees: Opłata za sprzątanie po zwierzaku 100 zł
We issue VAT invoices on request

Edit payment and cancellation policies

Icon Arrival and departure times
Arrival from 15:00
Departure to 11:00
If possible we will allow earlier checkin / later checkout (please contact us just before arrival)

Edit arrival and departure times

Add other rules

Reviews

5

Przepiękne miejsce ! Cicha, spokojna okolica, idealna na odpoczynek. Pyszna kawa, która czeka już na samym wejściu. Mega sympatyczni właściciele ! To jest miejsce, w którym czujesz się jak w domu. Na pewno jeszcze tutaj wrócimy :)


5

Pięknie urządzone wnętrza ze smakiem, w których można cudownie odpocząć. Do tego pyszna kawa w pokoju, ale również na recepcji czekająca na gości każdego poranka. Bardzo mili i pomocni właściciele, dbający o najmniejszy detal. Lokalizacja bardzo dobra, umożliwiająca piesze przemieszczanie się po Krakowie. Dom znajduje się blisko skrzyżowania z duża ilością linii tramwajowych, co ułatwia dotarcie do bardziej odległych miejsc. Super klimat, z wielką chęcią wrócimy tu jeszcze! :)


5

Apartament nr 2 jest przepiękny, kawa przepyszna, a właściciele przemili! Odwiedziliśmy Wesołą w składzie para + pies, wszyscy byliśmy mega zadowoleni z pobytu, zatem polecamy z czystym sumieniem.


5.0 3 opinii