Add number of guests and dates to check availability

Check availability
You do not pay anything yet.
You can also ask questions here.

Go to photo editor Photo edit

Guesthouses

Icon max 14 people

Done! You can edit the tags

Willa Olsza

Add the name of your place

Location Polska, Tatry, Zakopane
Przestępując ponad stuletni próg Willi zdziwiona Ewa Kasprzyk mogłaby zawołać: „Marian! Tu jest jakby luksusowo!” (kto oglądał Kogel-Mogel ten wie). Nie dość, że klimatycznie i komfortowo, dopieszczone każde wnętrze, to i widok z okna taki, że klękajcie narody. Bo Willa wyrosła pod masywem Giewontu, nieopodal górskich szlaków i przeplata się w niej wszystko co najlepsze z góralskiej tradycji oraz nowoczesność w najsmaczniejszym wydaniu. Ta kombinacja (tatrzańska, nie alpejska) tworzy miejsce do odpoczynku, rekreacji i pieszych wędrówek – o każdej porze roku. Co prawda schody skrzypią, ale jest swojsko, przytulnie i pełną gębą zakopiańsko. W 1919 roku, kiedy krzyż na Giewoncie świętował swoje 18 urodziny, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie ratunkowe zaczynało nieść pomoc, rozpoczęła się budowa Willi Olsza – wtedy prawdziwej góralskiej chałupy, która przez kolejne sto lat miała nasiąkać atmosferą stolicy Tatr. A była to atmosfera szczególna, porównywana przez Stanisława Ignacego Witkiewicza do odurzenia opium. I tak w Zakopanem jest do dziś – jeżeli tylko wiemy gdzie szukać.

Here Slowhop will describe your place

Host:
KATARZYNA
I am a highlander made of flesh and blood - I have a strong character, deeply rooted in highland tradition and values, and I love people. If you would like to have long conversations, I highly recommend it. I have been dealing with the hotel industry for over a dozen years and I know it inside out, because I have gone through every step in the tourist ladder. I appreciate the time when my house is full of laughter, conversations and crowds on the stairs, when it "lives" guests. I plan to devote myself to my Willa, bake bread, make tinctures and talk to you in my kitchen until the early hours of the morning. Willa Olsza is the house of my grandparents, which remembers both wars and four generations of inhabitants. Together with my parents, we managed to get the complete ruin back on our feet only a few years ago. The interior finishes are entirely the work of my father, who has an extraordinary talent and passion for the architecture of Podhale. I clean the house and prepare the apartments myself, because I'm crazy about order and order. Besides, I love the place where I live, because without mountain hiking, peace, quiet, the taste of oscypek cheese and spring bird singing, I cannot imagine my life. Feel free to see how fun can be in the mountains!

You can edit your name and photo in your settings.

Go to settings
Icon

About us

We speak these languages: Polish, English

Done! You can edit the tags About us

Jesz kiedy chcesz. Przygotowaliśmy Wam wyposażone kuchnie - gotujcie kiedy i na co macie tylko ochotę.
Jesz kiedy chcesz. Przygotowaliśmy Wam wyposażone kuchnie - gotujcie kiedy i na co macie tylko ochotę.
W pobliżu mnóstwo tras spacerowych, szlaków górskich i miejsc wartych odwiedzenia.
W pobliżu mnóstwo tras spacerowych, szlaków górskich i miejsc wartych odwiedzenia.
Codziennie przywita Was piękny widok za oknem na Tatry. Na balkonie warto wypić poranną kawę.
Codziennie przywita Was piękny widok za oknem na Tatry. Na balkonie warto wypić poranną kawę.
Możecie zamówić świeży nabiał z rodzinnego gospodarstwa.
Możecie zamówić świeży nabiał z rodzinnego gospodarstwa.
Narciarze, bierzcie ze sobą koniecznie sprzęt. W zimie to doskonała baza wypadowa na okoliczne stoki.
Narciarze, bierzcie ze sobą koniecznie sprzęt. W zimie to doskonała baza wypadowa na okoliczne stoki.
Można z psiakami, ale dajcie nam wcześniej znać.
Można z psiakami, ale dajcie nam wcześniej znać.

Here Slowhop will describe highlights. You can edit them.

Where will I sleep?

Add main tags in the section: Where will I sleep?

Go to photo editor Photo edit

Willa Olsza to jeden z niewielu pensjonatów z prawdziwą zakopiańską historią, klimatem i duszą, który szeroko otwiera ponad stuletnie drzwi, oferując możliwość zakwaterowania w komfortowych apartamentach. Wystrój i wyposażenie każdego z nich to efekt zamiłowania do góralskiego dziedzictwa i rzeźby – w każdym znajdują się dobrane materiały i stylowe dodatki. W trzech komfortowo urządzonych pokojach zmieści się nawet 14 osób. Apartamenty, oprócz sypialni obejmują także część wypoczynkową z sofą i telewizorem (zmęczeni po wycieczkach lub jeździe na nartach możecie wygodnie rozłożyć się i oglądać filmy) oraz łazienkę z kosmetykami i suszarką do włosów. Każdy z nich mieści też dobrze wyposażoną kuchnię. I z każdego z nich można wyjść na balkon z super widokiem – polecamy wypić tam poranną kawę lub herbatę i nacieszyć oczy. Dla niektórych minus, dla nas cały urok kryje się w starych, drewnianych schodach, które mają swoje humory i skrzypią. Drewniane ściany niosą głośne rozmowy, więc wyczulone ucho może je słyszeć. W niektórych pokojach jest możliwość dostawki lub łóżeczka turystycznego. Wokół Willi znajduje się ogród i wspólna część wypoczynkowa, w której można grillować, leniuchować i łapać witaminę D. Zaparkujecie pod samymi drzwiami. Uwaga: droga do domu jest stroma i wąska - kierownicę warto oddać doświadczonemu kierowcy, szczególnie w zimie (pamiętajcie też o oponach zimowych a w razie gołoledzi nawet o łańcuchach)!

Here Slowhop will describe the sleeping arrangements. If you want, you can also fill it in or edit the text.

What will I eat?

Willa Olsza - What will I eat?
Willa Olsza - What will I eat?
Willa Olsza - What will I eat?

Go to photo editor Photo edit

U nas panuje zasada: jesz kiedy chcesz. W każdym apartamencie znajduje się w pełni wyposażona kuchnia, więc gotujecie sami. Nie trzymają Was pory posiłków ani narzucone potrawy. Zróbcie zakupy w okolicznych sklepach i cieszcie się wypoczynkiem. Na ulicy Strążyskiej znajduje się „Sklep w garażu”, który polecamy z całego serca. Znajdziecie w nim tradycyjnie wypiekany chleb, nabiał, wędliny, pierogi miody, ciasta i inne produkty przyrządzane lokalnie. Od maja do października (w sezonie wypasu owiec) nieopodal nas znajduje się bacówka, w której można kupić oscypki. Jeżeli mielibyście ochotę na świeże mleko, kefir, ser biały typu bundz, twarożek lub jajka – nie ma sprawy – dowieziemy Wam z naszego małego rodzinnego gospodarstwa. W ogrodzie przygotowaliśmy sprzęt do grillowania, więc nie zapomnijcie o stekach, kiełbasie lub szaszłykach. Jeżeli wolicie zjeść w restauracji, to możemy polecić Wam kilka, gdzie karmią naprawdę solidnie i smacznie: Zakopiańska (na Jagiellońskiej), w której trzeba koniecznie zjeść pierogi z bryndzą, Kryjówka z autorskim menu Grzegorza Lelka i Karczma Muzykancko z góralską muzyką na żywo, czasem nawet z pokazami tańca - prowadzona właśnie przez "muzykanta" Krzyśka Rybkę.

Here Slowhop will describe your food. If you want, you can also fill it in or edit the text.

Icon

We cook for you

Lokalne produkty (Eggs, Cheese, Milk, Sheep cheese)

Done! You can edit the tags We cook for you

Will I not be bored?

Icon In the city
Icon In the mountains

Edit main tags in the section: Where will I sleep?

Go to photo editor Photo edit

Stanisław Ignacy Witkiewicz, napisał w Echu Tatrzańskim tak: „Dla ludzi słabych Zakopane jest prawie tak zabójcze [...] jak spotkanie z demoniczną kobietą […] w atmosferze Zakopanego [...] unosi się subtelny narkotyk, stokroć gorszy od dymów opium i haszyszowej marmelady.” 100 lat później te słowa są wciąż aktualne – można tu zostawić nie tylko serce. Willa jest położona w pięknym otoczeniu, najbliżej znajduje się szlak do Kuźnic, a stamtąd już gdzie nogi poniosą: na Giewont, Kasprowy Wierch, Kalatówki i Halę Kondratową. Szczególnie polecamy również spacer na Antałówkę, Butorowy Wierch, Nosal i nad Morskie Oko (choć tu najlepiej w tygodniu i wcześnie rano, aby uniknąć tłumów). Warto przespacerować się do Kaplicy Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce oraz na Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, na którym pochowanych jest wielu zasłużonych Polaków (m.in. Kornel Makuszyński), którzy związali swoje życie z Zakopanem w różny sposób. Warto wybrać się także do Doliny Chochołowskiej (szczególnie w marcu, kiedy zaczynają kwitnąć krokusy) i Doliny Kościeliskiej ze schroniskiem na Hali Ornak, w którym zjecie najprawdziwszą kwaśnicę z żebrem i dalej nad Smreczyński Staw. Zaplecze kulturalne Zakopanego jest tak bogate, że najlepiej na bieżąco sprawdzać kalendarz imprez w Infogramie. Co roku w majówkę pod Gubałówką odbywa się Wielka Majówka Tatrzańska. Ta masowa impreza jest doskonałą okazją do podziwiania występów zespołów regionalnych i degustacji tradycyjnych potraw. W sierpniu zapraszamy na Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, którym towarzyszy moc atrakcji: nauka tańca, sprzedaż lokalnych produktów, zabawy dla najmłodszych, konkursy i potańcówki z uczestnikami festiwalowymi. W Poroninie w sierpniu organizowane jest święto Misia, miodu i bartników, podczas którego można kupić najróżniejsze miody podhalańskie oraz wziąć udział w wielu konkursach. Poza tym organizowane są: Festiwal Oscypka, Harendziańkie Zwyki i Święto Olczy. W miastach i wsiach sąsiadujących z Zakopanem warto wziąć udział w: Święcie Pstrąga (Biały Dunajec), Dniu Polowaca (Jurgów), Witowiańsko Watra (Witów), Wybór Harnasia Roku (Białka Tatrzańska), Święcie Lasu (Siwa Polana w Kościelisku).

Here Slowhop will describe your attractions. If you want, you can also fill it in or edit the text.

What’s there for children?

Go to photo editor Photo edit

Chociaż lubimy dzieciaki, to w domu nie mamy im nic szczególnego do zaoferowania. Poza domem za to rozciąga się niezbadana do końca przestrzeń pełna wspinaczek, zwiedzania jaskiń, spacerów po łąkach, górach i dolinach – jednym słowem: pełna przygód! Dodatkowo starszaki mogą doświadczyć zjazdu ze skoczni narciarskiej Wielka Krokiew oraz zjazdu grawitacyjnego z Gubałówki. Spacer Doliną Kościeliską do Schroniska Ornak nie będzie trudny i podołają mu nawet krótkie nóżki. A w samym schronisku warto spróbować deserów i legendarnej już kwaśnicy. W czasie deszczu warto skierować się do muzeów, które przybliżą sztukę ludową Górali. Muzeum Tatrzańskie jest doskonałym miejscem do zapoznania się z lokalną kulturą a Muzeum Karola Szymanowskiego pozwoli przybliżyć twórczość kompozytora. Poza tym wielu ciekawych informacji można dowiedzieć się w Muzeum Oscypka.

Here Slowhop will describe what’s there for children. If you want, you can also fill it in or edit the text.

How do I get there?

Icon Car

Our address: Walkosze 18, Zakopane, Tatras, Poland

Get directions on Google Maps

Enter the address and describe how guests can get to you.

How much will I pay?

Apartament z widokiem na Tatry (2-4 osób)
doba za dwie osoby minimalny pobyt
10.07 – 31.07.2020 350 zł 5 dni
01.08 – 31.08.2020 350 zł 5 dni
14.08 – 16.08.2020 500 zł 5 dni
01.09 – 30.09.2020 250 zł 3 dni
01.10 – 31.10.2020 180 zł 1 dzień
01.10 – 29.10.2020 (weekendy) 250 zł 2 dni
30.10 – 01.11.2020 300 zł 2 dni
21.12 – 26.12.2020 520 zł 4 dni
27.12 – 06.01.2021 880 zł 5 dni
07.01 – 14.01.2021 300 zł 4 dni
15.01 – 28.02.2021 380 zł 5 dni
Apartament typu studio z widokiem na Tatry (2-4 osób)
doba za dwie osoby minimalny pobyt
10.07 – 31.07.2020 370 zł 5 dni
01.08 – 31.08.2020 400 zł 5 dni
14.08 – 16.08.2020 550 zł 5 dni
01.09 – 30.09.2020 300 zł 3 dni
01.10 – 31.10.2020 200 zł 1 dzień
01.10 – 29.10.2020 (weekendy) 300 zł 2 dni
30.10 – 01.11.2020 350 zł 2 dni
21.12 – 26.12.2020 620 zł 4 dni
27.12 – 06.01.2021 990 zł 5 dni
07.01 – 14.01.2021 350 zł 4 dni
15.01 – 28.02.2021 430 zł 5 dni
Apartament z 2 sypialniami z widokiem na Tatry (4-6 osób)
doba za cztery osoby minimalny pobyt
10.07 – 31.07.2020 450 zł 5 dni
01.08 – 31.08.2020 490 zł 5 dni
14.08 – 16.08.2020 650 zł 5 dni
01.09 – 30.09.2020 400 zł 3 dni
01.10 – 31.10.2020 300 zł 1 dzień
01.10 – 29.10.2020 (weekendy) 350 zł 2 dni
30.10 – 01.11.2020 400 zł 2 dni
21.12 – 26.12.2020 700 zł 4 dni
27.12 – 06.01.2021 1090 zł 5 dni
07.01 – 14.01.2021 400 zł 4 dni
15.01 – 28.02.2021 550 zł 5 dni
Dopłata za psa wynosi 30 zł za dobę. Prosecco: 30 zł. Łóżeczka turystyczne dla dzieci bezpłatnie. 01.11 – 20.12.2020 w tym terminie mamy zamknięte.

Add prices

Place rules

Icon We do not accept pets
Icon Maximum number of guests: 14 people

Edit the basic rental rules

Icon Minimum stay period
Standard minimum stay: 2 days

Edit minimum rental periods

Icon Payment and cancellation policy
(card on the spot, cash on the spot, money transfer)

Edit payment and cancellation policies

Add arrival and departure times

Icon Other rules
Zadatek wynosi 30% wartości pobytu i jest zwrotny do 30 dni przed datą zameldowania. Wysokie sezony, takie jak: majówka, wakacje, Święta Bożego Narodzenia i Sylwester wymagają przedpłaty w wysokości 50% , która jest bezzwrotna w momencie anulowania rezerwacji. Minimalna ilość osób w każdym apartamencie to 1 osoba, jednak płaci jak za wynajęcie całej sypialni (jak za dwie osoby), a w apartamencie z 2 sypialniami wynajęcie jak za 4 osoby. W domu mieszka suczka Lilou (sympatyczna i przyjacielska dobermanka), która kocha wszystkie zwierzęta. Goście ją uwielbiają, niestety nie wszystkie psy ją akceptują, dlatego pobyt ze zwierzakmi ustalamy indywidualnie. Godzinę zameldowania możemy ustalić indywidualnie i zależy od dostępności apartamentu. U nas obowiązuje całkowity zakas palenia. Dogadamy się po polsku i po angielsku.

Edit other rules