Save See photos
Choose a date

Wesele w Folwarku Ruchenka

Translated automatically with Google Translate

Zaczęliśmy od naszego ślubu. Starą stodołę na terenie rodzinnego folwarku odremontowaliśmy i upewniliśmy się, że można w niej bezpiecznie urządzić imprezę życia. Potem stworzyliśmy parkiet pod gołym niebem, zawiesiliśmy 400 żarówek i ozdobiliśmy stoły tak jak nam się podobało. Podczas organizacji przyjęcia unikaliśmy plastiku i marnowania żywności. Nasze wesele było nasze od A do Z, bo wszystko zrobiliśmy po swojemu. Bez nadęcia i bez "bo tak trzeba".

Teraz już wiemy, że nie tylko my nie chcieliśmy wesela zupełnie nie od linijki. Z tańcami w ogrodzie, luźną atmosferą i setkami światełek podkreślającymi klimat starego siedliska. Jeśli to jest to, czego szukacie to zapraszamy. Wspólnie zadbamy o to, żeby Wasze wesele było w 100% Wasze :)

Lena i Marcin

Lena and Marcin, a completely disordered marriage with a tendency to dream about bold things. We live in a wooden house after my great-grandparents, 30 meters from the kitchen barn, surrounded by a garden that our mother cares for.

We like people, meetings and long conversations.

We love this place with a great and undying love.
ślub w dowolnie wybranym miejscu na Folwarku
przyjęcie dla maks. 140 osób
łącznie 50 miejsc noclegowych
kochamy przyrodę - robimy wesela w duchu less waste
współpracujemy z świetną firmą cateringową
stodoła przeszła kontrole bezpieczeństwa i niezbędne przeglądy

Location

 • In the countryside

Type of accommodation

 • Rooms and apartments
 • Entire place

Board

 • Access to the kitchen

Facilities

 • Parking
 • Internet
 • Pet friendly
 • The host on site
 • Place for a bonfire or barbecue
 • Sauna, banya
 • Private bathroom
 • Double bed

Program

Oto co oferujemy Wam na wesele w Ruchence:
- teren Folwarku na wyłączność
- stodołę o powierzchni 170 metrów kwadratowych + stoły i krzesła
- 5 dwuosobowych pokoi z łazienkami
- toalety (i utrzymanie czystości). Są to 3 łazienki dla pań i 3 dla panów. Jest też toaleta dostosowana dla niepełnosprawnych...
oraz dla rodziców (jest przewijak). Znajduje się obok stodoły.
- pomieszczenie dla cateringu
- przygotowanie miejsca na ślub plenerowy (rozstawienie krzeseł itd.)
- wsparcie osoby z naszego zespołu Ruchenki
- aranżacja strefy chillout (kanapy, fotele, leżaki, krzesełka, stoliki, hamaki)
- dekoracje, którymi aktualnie dysponujemy (girlandy z żarówkami, proporczyki, meble, drewniane dekoracje)
- zapewnienie czystości i koszty eksploatacyjne (prąd, woda, śmieci)
- teren, obiekty i ludzie przebywający na terenie Folwarku są ubezpieczeni (OC,NNW)

Możecie wynająć Folwark na półtora dnia i cieszyć się powolnym dniem drugim: zrobić ognisko albo zasiąść z chłodnym napojem wysokokowym w leżaku.

A co jeśli będzie padać?
- ślub organizujemy w przeszklonej altanie lub pod namiotami
- ogrzewamy stodołę (i ogród) lampami grzejącymi
- mamy parasolki i koce dla gości :)
- parkiet zewnętrzny ma zadaszenie w postaci namiotu
- alejki, dojście do toalet i parkingi są utwardzane, więc nie ugrzęźniecie w błocie

Wszystkie pary organizujące swoje wesele w Ruchence otrzymują od nas zaproszenie na wszystkie nasze koncerty łąkowe w sezonie 2021/2022. Dzięki temu będziecie mogli sami poczuć atmosferę Folwarku i zaprzyjaźnić się z naszym miejscem :)
more

Where will I sleep?

Mamy dla Was 5 dwuosobowych pokoi z łazienkami (wynajem w cenie). Urządziliśmy je prosto i estetycznie, bez niepotrzebnych rozpraszaczy.

Pozostali goście mogą spać w polnych domkach - na terenie folwarku stoi ich 20. W środku znajduje się wyłącznie dwuosobowe łóżko. Domki różnią się od siebie stopniem...
przeszklenia - niektóre całe są przezroczyste, inne są mocniej zabudowane. W zależności od liczby i preferencji gości można dobrać nocleg tak żeby każdy czuł się swobodnie.

Zaplecze gospodarcze dla gości z domków mieści się również w domkach: są 3 domki łazienkowe (każdy wyposażony jest w 2 prysznice, 2 toalety, umywalkę, suszarkę) oraz domek z mini aneksem kuchennym. Na terenie działki są dostępne krany z wodą pitną. Obok domków jest bania, miejsce na ognisko i całkiem sporo przestrzeni na leżenie na kocyku.

Pokoje wynajmujemy przez cały rok, domki natomiast od maja do września.
more

What will I eat?

Nie serwujemy jedzenia, ale współpracujemy z firmą cateringową, która doskonale rozumie nasz koncept wesela. Na miejscu mamy oddzielny, duży budynek gospodarczy, w którym znajduje się wszystko, co umożliwia sprawne i wygodne podanie dań cateringowych. Jest przyłącze siłowe, bieżąca, ciepła woda, duża... chłodnia i zamrażarka.

Przestrzegamy w Ruchence kilku prostych zasad, dzięki którym wspólnie dbamy o środowisko:
- nie stawiamy plastikowych butelek na stołach głównych - ograniczamy zużycie plastiku. Wybieramy szkło lub stawiamy napoje w bufetach.
- nie marnujemy jedzenia. Resztki przekazujemy mieszkańcowi okolicy, który karmi nimi zwierzęta.
- z tego samego powodu przekąski ustawiamy w przeznaczonych do tego celu bufetach, a nie na stołach głównych - doświadczenie pokazuje, że wówczas marnuje się znacznie mniej jedzenia.
more

What will I do?

Nie ma szans. Niezależnie czy w Waszej wizji wesela główną rolę grają tańce, pyszne jedzenie, koncert muzyki klasycznej, przebieranki, jedzenie tortu na trawie, zabawy towarzyskie czy konkurs na najbardziej zaskakujące zdjęcie z imprezy - wszystko można zaaranżować. Jeśli wolicie zostawić rzeczy swojemu... biegowi i zaplanować tylko niezbędne minimum - to też jest dobra opcja. Wszystko jest do przegadania i Waszej decyzji, a my pomożemy Wam zorganizować wszystko tak żeby odpowiadało Waszym wyobrażeniom. more

What's for children?

Calutki teren folwarku do biegania, tańczenia, zabaw w chowanego i wyjadania tortu. Klimat siedliska udziela się także dzieciom. Mają tu coś, o czym na większości wesel można tylko pomarzyć - dużo zielonej, ciekawej przestrzeni do eksplorowania.

Amenities

 • Bedding
 • No TV set

Price


Payment and booking conditions

Place rules

Payment and booking conditions

 • Cash on the spot
 • Online transfer
Address
 • Ruchna 185
 • 07-102 Ruchna

Opinions