Dodaj liczbę osób i daty żeby sprawdzić cenę i dostępność

Goście
Liczba gości
Daty
Przyjazd
Wyjazd

Dodaj liczbę osób i daty żeby sprawdzić cenę i dostępność

Teraz jeszcze nic nie płacisz.
Tutaj też zadasz pytania.

Przejdź do edycji zdjęć Photo edit

Kosanna - domek w zaciszu łąk i lasów

Polska, Pojezierze Drawskie, Gronowo

1 dom

Wpisz nazwę swojego miejsca


Icon

Z niektórymi zwierzakami

Akceptujemy małe psy

Icon

Jedzenie we własnym zakresie

Zrobione! Możesz edytować tagi

Chowajcie się Tunezje i inne Hurghady, my tu mamy miejsce, w którym nikt Was nie znajdzie (bo zasięg jest lichy) i można się legalnie ponudzić. Tak po prostu nic nie robić. W cieniu drzew, nad rzeką, na trawie, słodko, leniwie, na pełnym przyzwoleniu. W tle chórem beczeć będą owce naszego jedynego sąsiada, koło ucha przeleci komar. Nasza klinika dla przebodźcowanych głów znajduje się na Pojezierzu Drawskim, poza zabudową wsi Gronowo (ok. 1,5 km) i 500 metrów od jeziora Dołgie. Wokół tylko pagórkowaty teren porośnięty lasami, zachmurzone tafle jezior, nasz zarybiony staw i wspomniani wcześniej sąsiedzi - Magda i Mirek, do których możecie wpaść po jajka i na obiad. Kosanna to nasza międzypokoleniowa baza wypadowa. Spędzamy tu każdą wolną chwilę od 1997 roku. Przez pierwsze 5 lat były to wakacje pod namiotami - budowaliśmy pole kempingowe, zjeżdżali się przyjaciele, rodzina, a wieczory spędzaliśmy przy ognisku, grając na gitarze i śpiewając. Domek w 2002 roku, ku wielkiemu rozczarowaniu dzieci, wybudował mój tata Kosma. Jak to koniec z wakacjami w namiocie? Oczywiście domek okazał się być strzałem w dziesiątkę, a my możemy teraz podzielić się z Wami naszą kamienno - drewnianą skrytką. Ma salon z kominkiem, rozkładaną kanapę, super wyposażony aneks kuchenny, dwie sypialnie i brak telewizora. Wystarczy flora i fauna za drzwiami, która nadaje jak najlepszy program przyrodniczy czytany przez Krystynę Czubównę. Przekonajcie się sami.

Tutaj Slowhop opisuje Twoje miejsce.

Gospodarz:
Kaja
Cześć, to my - gospodarze, czyli Kaja, Ania i Kosma. Jesteśmy szczecinianami, tu mieszkamy i pracujemy jako lekarze. W naszych sercach zawsze było jednak Pojezierze Drawskie, na które uciekaliśmy całą rodziną. W wakacje pod namioty, a później, gdy tato Kosma wybudował dom, przez cały rok, w każdej wolnej chwili. Zapraszamy Was właśnie do domku "Kosanna" (nazwa pochodzi od połączenia imion Rodziców Kosma i Anna:), w którym co roku od wielu lat spędzaliśmy całą rodziną beztroskie chwile daleko od miejskiego zgiełku, za to blisko natury. Mamy nadzieję, że łowienie ryb, zbieranie grzybów, kąpiele w jeziorze, wycieczki rowerowe i grillowanie sprawią Wam tyle frajdy, ile nam. Domek jest świeżo po generalnym remoncie, czyli jest błysk i brak odbitych dziecięcych łapek na ścianach. Chcielibyśmy żebyście czuli się tu tak wspaniale jak my. Dobrego wypoczynku, a jeżeli macie jakieś pytania, to piszcie śmiało!

Imię, nazwisko i zdjęcie możesz edytować w Twoich ustawieniach.

Przejdź do ustawień
Icon

O nas

Znamy języki: polski, angielski, niemiecki
Nie ma nas na miejscu, ale zawsze można się z nami skontaktować

Zrobione! Możesz edytować tagi O nas

Icon

Eko Alert

Promujemy segregację śmieci wśród Gości
Segregujemy śmieci
Wspieramy bioróżnorodność (np. nieskoszona trawa, kryjówki dla zwierząt)

Zrobione! Możesz edytować tagi Eko Alert

Icon

Nasze uroki

Nie mamy telewizorów
Komary w ciepłe dni
Dojazd leśną / szutrową drogą
Nie mamy klimatyzacji
expand więcej

Zrobione! Możesz edytować tagi Nasze uroki

Icon

Dbamy o Was

Jesteśmy oddaleni od siedzib ludzkich
Przerwa techniczna przynajmniej 24h pomiędzy rezerwacjami
Bezkontaktowe przekazanie kluczy
Pościel prana w wysokich temperaturach

Zrobione! Możesz edytować tagi Dbamy o Was

całoroczny domek dla maksymalnie 6 osób
całoroczny domek dla maksymalnie 6 osób
jezioro Dołgie - 500 m w linii prostej od domku
jezioro Dołgie - 500 m w linii prostej od domku
salon z kominkiem łączy się z kuchnią
salon z kominkiem łączy się z kuchnią
nasz teren obejmuje 5 ha, w tym niemały kawałek lasu
nasz teren obejmuje 5 ha, w tym niemały kawałek lasu
wędkarze mogą łowić w naszym prywatnym stawie 50 m od domku
wędkarze mogą łowić w naszym prywatnym stawie 50 m od domku
stołować możecie się w sąsiedniej agroturystyce "U Magdy"
stołować możecie się w sąsiedniej agroturystyce "U Magdy"

Tutaj Slowhop dodaje i opisuje ikony. Możesz je edytować.

Gdzie będę wypoczywać?

Icon 1 dom
Icon do 6 osób
Icon 70 m²
Icon łazienka: 1
Icon duże łóżko podwójne : 2
Icon kanapa rozkładana: 1
Icon akceptujemy małe psy

Edytuj tagi główne sekcji: Gdzie będę wypoczywać?

Przejdź do edycji zdjęć Photo edit

Dom zbudowany przez tatę Kosmę jest kamienno - drewniany, całoroczny, rodzinny i wspaniały. Przetestowany przez lata i kolejne pokolenia naszej rodziny, teraz jest cały Wasz. Oczywiście zanim oddaliśmy go w Wasze ręce odświeżyliśmy go i uwspółcześniliśmy. Leży na prywatnym 5 hektarowym terenie - częściowo zalesionym, częściowo pokrytym łąką, ze stawem i jednym jedynym sąsiadem (30 m od domu) - zaprzyjaźnioną agroturystyką "U Magdy". Nasi sąsiedzi mają owce i kury, a także świetnie karmią, więc same plusy, zero minusów. Domek pomieści maksymalnie 6 osób na dwóch kondygnacjach. Na parterze znajduje się główna przestrzeń, czyli salon z aneksem kuchennym oraz kominkiem, narożna rozkładana kanapa (dla 2 osób) oraz łazienka z prysznicem, osobno toaleta i małe pomieszczenie gospodarcze. Na górze są 2 sypialnie z łóżkami małżeńskimi. Do domu przylega zadaszony taras, na którym latem można złapać trochę cienia i wytchnienia od upału. W domku oraz jego bezpośredniej okolicy mogą pojawić się trudności z zasięgiem sieci komórkowych, także wyciągnięte w niebo ręce prędzej zdrętwieją niż wykręcą połączenie.

Tutaj Slowhop opisze Twoje spanie. Jeśli chcesz możesz coś wypełnić albo edytować.

Icon

Przestrzeń wspólna

Salon z kanapami (25 m2)
Taras (25 m2)
Kącik kominkowy

Zrobione! Możesz edytować tagi Przestrzeń wspólna

Icon

Ogród

Miejsce na ognisko
Grill
Leżaki
Prywatny las

Zrobione! Możesz edytować tagi Ogród

Icon

Fale

Średni Internet / WiFi
Słaby zasięg telefonu
Nie mamy telewizorów

Zrobione! Możesz edytować tagi Fale

Icon

Dla Twojego komfortu

Sprzątamy przed przyjazdem
Pościel
Ręczniki (komplet na pobyt)
Suszarka do włosów

Zrobione! Możesz edytować tagi Dla Twojego komfortu

Co będę jeść?

Kosanna - domek w zaciszu łąk i lasów - Co będę jeść?
Kosanna - domek w zaciszu łąk i lasów - Co będę jeść?
Kosanna - domek w zaciszu łąk i lasów - Co będę jeść?
Kosanna - domek w zaciszu łąk i lasów - Co będę jeść?

Przejdź do edycji zdjęć Photo edit

Czujcie się jak u siebie i gotujcie po swojemu. Kuchnia jest do Waszej dyspozycji. W pełnej krasie, w pełni wyposażona i sprawdzona przez naszą rodzinę. Gotuje się tu świetnie, a posiłki spożywa najprzyjemniej na tarasie lub na trawie. Kuchnia ma zmywarkę - czyli najważniejszy sprzęt na wakacjach, lodówkę, piekarnik, kuchenkę gazową i pełną zastawę. Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie poranka bez kawy, mamy ekspres Tchibo - jeżeli chcecie z niego korzystać prosimy zaopatrzyć się w kapsułki do kawy tej firmy. Tak jak wspominałam domek posiada duży taras, ze stołami i ławami, na którym jajecznica smakuje jak ambrozja. Polecamy więc śniadania na tarasie z pięknym widokiem na łąki, lasy i pasące się owieczki naszych sąsiadów. No właśnie, domek sąsiaduje z agroturystyką “U Magdy”, naszych przyjaciół Magdy i Mirka, którzy wyprowadzili się ponad 20 lat temu w to urocze miejsce, i delektują się życiem blisko natury. U Magdy możecie zjeść wybornie i do syta. Magda i Mirek serwują pełne wyżywienie z wykorzystaniem warzyw i owoców ze swojej ekologicznej uprawy. Hodują także owce i kury, więc wiejskie jaja są zazwyczaj dostępne od ręki. Jeśli zamarzy Wam się ognisko, to wiata ogniskowa jest na terenie agroturystyki, którą Magda z Mirkiem udostępniają naszym gościom. Pomieści ona ok. 20-30 osób. Zapewniamy, że ewentualne towarzystwo innych gości jedynie umili Wam wieczór.

Tutaj Slowhop opisze Twoje jedzenie. Jeśli chcesz możesz coś wypełnić albo edytować.

Icon

Dostępna kuchnia

Prywatne kuchnie w domkach / pokojach
Kapsułkowy ekspres do kawy
Lodówka
Piekarnik
expand więcej

Zrobione! Możesz edytować tagi Dostępna kuchnia

Icon

Polecamy pobliskie restauracje

Agroturystyka "U Magdy" (0,1 km)

Zrobione! Możesz edytować tagi Polecamy pobliskie restauracje

Czy nie będę się nudzić?

Icon Nad jeziorem
Icon W lesie / na skraju lasu
Icon Na wsi

Edytuj tagi główne sekcji: Czy nie będę się nudzić?

Przejdź do edycji zdjęć Photo edit

Nuda zagląda tu sporadycznie i właśnie wtedy kiedy jej potrzeba. Czasem w trakcie poobiedniej drzemki przemknie koło tarasu, to znów podczas wygrzewania się przy kominku. I taka nuda jest mile widziana i witana z otwartymi ramionami. W pozostałych przypadkach w zasadzie nie występuje. Tu zarówno latem, jak i zimą nie sposób się nudzić. Nasz teren obejmuje 5 ha, w tym niemały kawałek lasu, a w promieniu 50 -100 metrów domek otaczają lasy. W zasięgu wzroku można więc zebrać kosz prawdziwków, których pozazdroszczą Wam wszyscy znajomi grzybiarze. Główne letnie atrakcje obejmuje: - łowienie ryb (50 m od domku znajduje się nasz prywatny staw o pow. 1600m2 z pomostem, zarybiany), - kąpiele w jeziorze Dołgie - 500 m w linii prostej znajduje się jezioro - jest dość dzikie, nie znajdziecie tam wymarzonej piaszczystej plaży, ale także nie spotkacie tam prawdopodobnie żywej duszy; jest kilka miejsc ze swobodnym zejściem kąpielowym. W wodach jeziora występują między innymi szczupak, okoń i leszcz. - plażowanie - dla osób mających ochotę na leżenie plackiem, ok.5 km od domku znajduje się jezioro Siecino (najwyższa klasa czystości), tam znajdziecie kilka ośrodków z płatną plażą, plaże dzikie, restauracje, kawiarnie, smażalnie ryb - odległość ta idealna jest na wycieczkę rowerową. Dookoła jeziora ciągnie się 39 kilometrowy niebieski szlak rowerowy, który można rozpocząć z naszej wsi. Jest to urozmaicona trasa, która wiedzie przez wypiętrzone wzniesienia i malownicze dolinki. Po drodze zobaczyć można pomniki przyrody, ryglowe kościoły, pałace, parki. - rowery - w Złocieńcu (najbliższe miasto - 8 km) rozpoczyna się piękna, malowniczo położona trasa rowerowa Złocieniec-Połczyn (wybudowana na trasie kolejowej) - fani wycieczek rowerowych będą zachwyceni. - spacery po Gronowie - historyczną atrakcją naszej wsi jest ryglowy kościół ewangelicki pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, na wieży którego znajduje się szesnastowieczny dzwon z 1566 roku. W odległości około 4 km od Gronowa można oglądać pozostałości po starożytnej osadzie, a dokładnie cmentarzysko z kurhanowymi grobowcami. Pozostały czas wypełniać mogą gry planszowe, gry w karty, wieczorne śpiewy przy ognisku. Pojezierze Drawskie słynie z aktywnych form wypoczynku, także w postaci spływów kajakowych Drawą (organizowanych w formie kompleksowej - odbiór spod domku busem, spływ i powrót). 6 km od domku znajduje się także stadnina konna (Agroturystyka Ul).

Tutaj Slowhop opisze Twoje atrakcje. Jeśli chcesz możesz coś wypełnić albo edytować.

Icon

Dla tych, co chcą relaksu

Ścieżki leśne (0,2 km)
Plaża (1 km)

Zrobione! Możesz edytować tagi Dla tych, co chcą relaksu

Icon

Dla sportowców

Kajaki
Trasy rowerowe szosowe
Wędkowanie
Sanki

Zrobione! Możesz edytować tagi Dla sportowców

Icon

Nasze zwierzaki

Psy
Owce
Kury

Zrobione! Możesz edytować tagi Nasze zwierzaki

Icon

Zabytki

park dworski z końca XIX wieku, pozostałość po dworze - Gronowo
stary kościół ewangelicki obecnie pw. Wniebowstąpienia Pańskiego (Pana Jezusa) z 1703 r. (2 km)

Zrobione! Możesz edytować tagi Zabytki

A co dla dzieci?

Przejdź do edycji zdjęć Photo edit

Odludzie, ogniska, owieczki, kury, pływanie, trasy rowerowe i bieganie - dzieciaki mogą swobodnie biegać same po naszym terenie i sąsiedniej agroturystyki. Pobliskie jezioro Dołgie nie ma plaż, na dłuższy pobyt nad jeziorem trzeba się udać do Cieszyna (15 minut jazdy). Rodzinom polecamy plażę na wyspie lub teren przy pałacu (Park Wodny), są tam pomosty i wyznaczone strefy dla dzieci. Ważna informacja dla młodzieży: w domku nie ma TV ani (często) zasięgu, więc czeka Was tu detoks od scrollowania. Można za to spacerować, wędkować (w stawie lub jeziorze), grać w piłkę i badmintona, czytać książki, grać w planszówki. Takie wakacje unplugged.

Tutaj Slowhop opisze co dla dzieci. Jeśli chcesz możesz coś wypełnić albo edytować.

Icon

Atrakcje dla dzieci

Karmienie wiejskich zwierzaków
Sanki
Łowienie ryb
Wyprawy na grzyby

Zrobione! Możesz edytować tagi Atrakcje dla dzieci

Jak dojadę?

Icon Samochodem

Nasz adres: Gronowo 1b, Gronowo, Pojezierze Drawskie, Polska

Jeżeli jedziecie od strony wsi Gronowo (czyli od Złocieńca), to po minięciu Agroturystyki "U Magdy" trzeba około 200 metrów dalej skręcić ostro w lewo w mocno zarośniętą polną drogę oznaczoną drewnianym drogowskazem "Kosanna"

Zobacz w Google Street View

Wyznacz trasę w Google Maps

Icon Transportem publicznym

Najbliższe przystanki

Pociąg: Złocieniec (10 km)

Wpisz adres i opisz jak można do Ciebie dojechać.

Ile zapłacę?

Notification icon
Wiesz, że umówiliśmy się z Gospodarzami, że ceny na Slowhopie będą takie same lub niższe, niż gdziekolwiek indziej? Jeśli masz wrażenie, że jest inaczej, daj nam znać na hop@slowhop.com

Dodaj liczbę osób i daty żeby sprawdzić cenę i dostępność

Goście
Liczba gości
Daty
Przyjazd
Wyjazd

Dodaj ceny

Zasady miejsca

Icon Akceptujemy: małe psy
Icon Maksymalna liczba gości: 6 osób

Edytuj podstawowe zasady wynajmu

Icon Godziny przyjazdu i wyjazdu
Przyjazd od godziny 15:00
Wyjazd do godziny 11:00
W miarę możliwości przyspieszymy zameldowanie / opóźnimy wymeldowanie (prosimy o kontakt tuż przed przyjazdem)

Edytuj godziny przyjazdu i wyjazdu

Dodaj pozostałe zasady

Opinie

5

Piękne miejsce, idealne na wyciszenie. Ogromna działka, bezpośredni dostęp do jeziora, obok staw z pomostem. W samym domku ciepło, czysto. Kuchnia dobrze wyposażona, wygodne duże łóżka, pachnące ręczniki i pościel. Są rowery. Internet również w porządku. W tym miejscu naprawdę można odpocząć. Zachody słońca z tarasu są niesamowite! Bardzo mili sąsiedzi, skorzystaliśmy z obiadu w agroturystyce, polecamy!


5

Serdecznie polecamy spędzenie kilku dni wolnych w tym miejscu. Brak zasięgu oraz bliski kontakt z naturą pozwala na szybkie naładowanie akumulatorów. Pomimo niskich temperatur na zewnątrz w domku było przyjemnie i ciepło. Kuchnia dobrze zaopatrzona. Piękny, uspokajający widok z tarasu. Duży kominek tworzy idealny nastrój na długie jesienno-zimowe wieczory przy planszówkach, książce czy filmie.


5

Spędziliśmy w Kosannie cztery wspaniałe dni. Udało nam się odpocząć, odciąć od świata i wyhamować od wielkomiejskiego pędu. Domek bardzo przestronny, ze wszystkimi potrzebnymi udogodnieniami. Bardzo czysty i zadbany. Bardzo duży, zadaszony taras, na którym spędzaliśmy większość dnia, jedząc i grając w planszówki. Przy samym domku faktycznie nie ma zasięgu (dla nas plus :)), ale wifi na bardzo przyzwoitym poziomie, obejrzeliśmy nawet dwa mecze „live”. Do jeziora ok 500m, brak typowej plaży, na upartego oczywiście można się kąpać. Jednak pół godziny rowerem od domku jest inne piękne jezioro z krystalicznie czystą wodą - jezioro Siecino, gdzie jest kilka plaż i punktów gastronomicznych. W nieodległych Ostrowicach jest sklep Dino, więc z uzupełnieniem zapasów nie będzie problemów. W sąsiedniej agroturystyce bez problemów kupicie świeże jajka, a potowarzyszą wam trzy wspaniałe owczarki australijskie. Jednym zdaniem - wspaniałe miejsce, gdzie odpoczniesz od zgiełku miasta, w otoczeniu pięknej przyrody! :)


4.7 18 opinii