Save See photos

Ślub i wesele w Koniku Polnym

Translated automatically with Google Translate

Szukasz miejsca na wesele blisko Łodzi lub Warszawy? Marzysz o prawdziwie sielskiej zabawie, wśród zapachu pól, z ogniskiem i tańcami pod rozgwieżdżonym niebem? Nasza Zagroda Konik Polny to idealne miejsce na plenerowy ślub, świecki rytuał przejścia czy kameralne przyjęcie weselne.

Zapewniamy naturalną, pełną potencjału przestrzeń, którą możecie zaaranżować według własnych preferencji i upodobań. To nie jest klasyczne miejsce na ślub jak z taśmy produkcyjnej. To raczej zalążek, inspiracja, na bazie której wyczarujecie coś własnego.

Zagroda powstała z miłości, miłością jest darzona i nią jest przepełniana każdego dnia. Dlatego, gdy przestąpicie jej progi, wierzymy, że poczujecie tę dobrą, pełną mocy aurę. Do Waszej dyspozycji oddajemy stuletni dom jako bazę do przygotowań (i ewentualnie noclegów) oraz kamienny budynek letniej jadalni, któryś kiedyś był zwykłą stodołą. Jadalnia pomieści do 30 gości, przy większej liczbie będziecie musieli zadbać o dodatkowe miejsca na zewnątrz. Wokół jest rozległy, prywatny teren zielony.

Na każdym kroku służymy Wam pomocą, bo przecież w tym dniu wszystko ma być wyjątkowe!

Anna

It has always been an urban sparrow, I never thought that I would be attracted to the rural atmosphere - until we bought an old, single-story house, the greatest value of which was a bread oven, and the most touching element - an old, well-worn wooden threshold. The stove and the threshold are still with us, and apart from that, the souvenirs that we brought here from the Balkans, Hungary, Latvia, and even Iran. In our homestead we found a place for Polish handicrafts - hand-painted plates of an artist from Lower Silesia, kilims of non-existent cooperatives of folk artists, an icon painted by a Bieszczady artist, who obtains softness of colors by adding ... red wine to paints, Pieniny painting on glass and bobbin lace from the vicinity of Krynica Górska.

The grasshopper is truly the last house on the road, the end of the world begins behind us, so even if we run naked, no one will see us. We recommend a deep reset here - taking naps under a linden tree, coffee under a chestnut tree, long...
wake-up calls, cooking in the rhythm of words and such food, joint feasts in the barn, watching the stars, cycling trips, trips to the antiques market, yoga sessions on the grass or sitting by the fireplace.

And besides: we love freedom, art and rest among the greenery at our end of the world.
more

jesteśmy godzinę od Łodzi i tylko ciut dalej od Warszawy
miejsce na sielskie i kameralne wesele maks. dla 50 gości
do Waszej dyspozycji wiejski dom i jadalnia w stodole
a może by tak podawać jedzenie z koła gospodyń wiejskich...?
ponad 1 hektar w pełni ogrodzonej działki
wesele przyjazne psiakom

Program

Program ustalacie Wy, ale z naszej strony zapewniamy:

- stodołę o wymiarach 7,5 m x 4,5 m do dowolnej aranżacji,
- parasol grzewczy do ogrzania stodoły w chłodniejsze dni,
- dom z 8 miejscami noclegowymi,
- miejsce na maks. 20 samochodów,
- rewelacyjnego fotografa, który wykona dla Was zarówno...
sesję ślubną, jak i dokumentację uroczystości,
- zaufaną osobę, która poprowadzi dla Was świecki rytuał przejścia, jeśli planujecie taką ceremonię przed weselem,
- dedykowane wzory papeterii i zaproszeń ślubnych wykonane przez artystkę zauroczoną letnim pobytem w Zagrodzie - macie do wyboru trzy desenie od minimalistycznego, przez sielski, wypełniony kwiatami pobliskich łąk, po romantyczny, z księżycową nutą,
- możliwość wypasionego regionalnego jedzenia od naszych rewelacyjnych kół gospodyń wiejskich,
- zaprzyjaźnioną orkiestrę dętą,
- miejsce na ognisko,
- rozchodniaczka o świcie przy akompaniamencie budzących się ptaków,
- relaks w balii lub na leżakach,
- najbardziej rozgwieżdżone niebo w województwie!

W zależności od Waszej inwencji, w stodole możecie zorganizować salę jadalną lub tylko ustawić catering. Może to być także miejsce dla zespołu lub DJ-a albo na taneczny parkiet. Nasi goście ustawiają w ogrodzie podesty, namioty, ramki do zdjęć – co tylko dusza zapragnie.
more

Where will I sleep?

W naszym stuletnim domu znajdują się dwie sypialnie. Jedna, trzyosobowa (2+1) znajduje się na dole, druga, pięcioosobowa (2+1+1+1) na piętrze.

Mamy tu także w pełni wyposażony aneks kuchenno-jadalny, salon z kominkiem oraz łazienkę. Relaks i regenerację weselnych gości po nocnych szaleństwach zapewni...
kąpiel w naszej ogrodowej balii. O ile nie będzie to czas żniw, zapewniamy ciszę jak makiem zasiał :)

W domu jest również telewizor ze złączem HD, żelazko, WiFi, suszarka i dwie lodówki.

Klimat wygodnego wiejskiego domu podkreślają przywiezione z całego świata dekoracje, połączenie cegły, bielonych ścian i drewna, oryginalny, ale przytulny wystrój i zachowane oryginalne stuletnie elementy architektoniczne (okienne nadproża, piec chlebowy).

Jeśli potrzebujecie zapewnić nocleg większej ilości gości, w tej roli doskonale sprawdzą się namioty glampingowe na wynajem, które możemy usytuować na naszym rozległym terenie.
more

What will I eat?

Nie zapewniamy cateringu, ale możemy polecić kilku naprawdę sprawdzonych w boju dostawców. Jeśli ma być naprawdę sielsko – zapewnimy Wam pierwszej jakości wyszynk od zaprzyjaźnionych kół gospodyń wiejskich!

What will I do?

Możecie się nudzić, jeśli właśnie tego chcecie!

Jesteśmy na końcu wioski, droga kończy się przy naszej bramie. Możecie tu po prostu być sobą i zachowywać się swobodnie, tak jak lubicie, bez wścibskich oczu łypiących zza ogrodzenia.

A jeśli zapragniecie minimalnej choćby aktywności, to:

- rozłóżcie...
leżaki i słuchajcie ptaków,
- zrelaksujcie się w kąpieli w naszej ogrodowej balii,
- pogrillujcie w stodole,
- pojedźcie na rowerze do pięknego lasu w Rewicy,
- pospacerujcie po okolicznych polnych drogach,
- pofotografujcie chmury (niebo mamy tu rewelacyjne - stały spektakl gwarantowany!),
- jedźcie na kąpielisko w Lisowicach,
- zamówcie masaż (damy namiary na sprawdzonego masażystę z dojazdem),
- rozpalcie ognisko i przypomnijcie sobie beztroskie czasy dzieciństwa,
- poczytajcie coś lekkiego i przyjemnego - nasza biblioteczka pełna jest smakowitych kąsków,
- pobawcie się z psem, jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami czworonoga - miejsca u nas dostatek,
- zagrajcie w Twister (znajdziecie go w komodzie w sypialni na parterze),
- pomachajcie nogami na ogrodowej huśtawce,
- poćwiczcie jogę w ogrodzie,
- posłuchajcie płyt w salonie - przygotowaliśmy miłą kolekcję muzyki i medytacji,
- zamówcie u nas wspólne gotowanie - specjalnie dla Was sprowadzimy szefów naszych zaprzyjaźnionych restauracji lub żywiołowe babki z koła gospodyń wiejskich, które przeprowadzą lekcję gotowania ubrane w barwne, tradycyjne stroje regionalne!
- możemy też zorganizować koncert mis i gongów pod gołym niebem

... ale tak naprawdę to miejsce jest stworzone do tańców pod gołym niebem, długich rozmów w cieniu kasztanowca i picia lemoniady z miętą z naszego ogródka :)
more

Price

Wynajem na wesele

Dzień tygodnia Cena
poniedziałek-środa 3500 / miejsce
czwartek 4000 / miejsce
piątek 4500 / miejsce
sobota 5000 / miejsce
niedziela 4500 / miejsce

Wesele z poprawinami

Dni tygodnia Cena
czwartek-piątek 6000 / miejsce
piątek - sobota 8000 / miejsce
sobota - niedziela 8500 /miejsce
piątek - sobota - niedziela 10500 /miejsce

Dodatkowe atrakcje opisane w ofercie wyceniane są indywidualnie. W domu jest jedna toaleta, miejsc do siedzenia w stodole 30, a parking pomieści do 20 samochodów. Jak więc widzicie - u nas najlepiej kameralnie :)

Po szczegóły piszcie na zagrodakonikpolny@gmail.com lub dzwońcie / whatsappujcie +48 606 66 44 80.

Payment and booking conditions

Warunkiem rezerwacji terminu na przyjęcie weselne jest wpłata zaliczki w wysokości 30%. Pozostałe warunki do uzgodnienia.

Chcecie wpaść i obejrzeć miejsce? Macie pytania? Jesteśmy dla Was! Dzwońcie / whatsappujcie +48 606 66 44 80 lub piszcie na zagrodakonikpolny@gmail.com

Place rules

Accepted animals:

small dogs, medium dogs, big dogs, cats

Maximum number of guests: 50 people

Standard minimum period: 1 days

Payment and booking conditions

Warunkiem rezerwacji terminu na przyjęcie weselne jest wpłata zaliczki w wysokości 30%. Pozostałe warunki do uzgodnienia.

Chcecie wpaść i obejrzeć miejsce? Macie pytania? Jesteśmy dla Was! Dzwońcie / whatsappujcie +48 606 66 44 80 lub piszcie na zagrodakonikpolny@gmail.com

Address
  • 95-040 Turobowice

How to get here?

Najlepiej kierować się na sklep U Ilonki we wsi Długie koło Koluszek https://g.co/kgs/a71yYc Obok sklepu odchodzi asfaltowa droga z drogowskazem na Turobowice. Jedziemy asfaltem, potem droga robi się szutrowa, dalej prosto, pod górkę i za tablicą z nazwą Turobowice na górce będzie zielona strzałka w prawo z napisem Turobowice 8-3. W prawo i do ostatniego domu :) Nie wpisujemy w nawigację Turobowice 3 bo poprowadzi pod Rawę! A my jesteśmy pod Koluszkami.

Opinions