Dom Skromny Las - całe miejsce na wyłączność  - hodnocení

3

Całokształt naszego pobytu oceniam na 3/5, głównie ze względu na 2 sytuacje z Gospodarzami. Jeśli chodzi o samo miejsce, czyli lokalizację, dom i przede wszystkim piękne otoczenie zdecydowanie 5/5. Komfortowy dom przy lesie sosnowym bez sąsiadów, idealne miejsce na odpoczynek od miejskiego zgiełku i wypoczynek przy śpiewie ptaków. Czystość domu oceniam na 3/5 - w każdym pomieszczeniu w domu było mnóstwo pajęczyn i pająków. Grill przed domem był w katastrofalnym stanie - mnóstwo starego popiołu oraz okropnie zabrudzony ruszt. Płacąc 250 zł oplaty za sprzątanie nie powinno być takich sytuacji. Wokół domu oraz wewnątrz domu (!!!) rozmieszczone są kamery, co poddaje pod sporą wątpliwość prywatność. W sobotę zauważyliśmy kilka szerszeni, które zaczęły sobie robić gniazdo na rogu domu - tuż obok drzwi wejściowych. Zgłosiłem Pani Marcie i zaproponowałem wezwanie straży pożarnej, jednak uzyskałem odpowiedź, że straż raczej nie przyjedzie, a specjalistyczna firma może przyjechać dopiero w poniedziałek, czyli po naszym wyjeździe. Nasze spore obawy wynikały z tego, że byliśmy z rocznym dzieckiem, psem, a moja żona jest w ciąży, więc ewentualne konsekwencje użądlenia mogły być tragiczne, biorąc pod uwagę lokalizację domu - nasze zgłoszenie zostało jednak zignorowane. Druga sytuacja to telefon Pana Marcina po naszym wymeldowaniu. Gospodarz zwrócił mi uwagę, że mój pies wykopał 3 dziury koło domu. Przed wyjazdem starałem się te dziury zakopać, jednak brak jakichkolwiek narzędzi ogrodniczych (np. grabie) nie pozwolił mi idealnie się ich pozbyć - zostały dziury o głębokości około 10 cm i średnicy 30 cm. Dziury te jednak nie zostały zrobione na terenie posesji właścicieli, tylko na terenie lasów państwowych, do których przylega posesja Gospodarzy i gdzie nie jest ogrodzona od lasu. Teren nie był w żaden sposób zadbany - nie było trawy, tylko chwasty, runo leśne, piasek, szyszki i gałęzie. Teren był bardzo nierówny i bardzo zróżnicowany, jak to w lesie. Pan Marcin zareagował jednak bardzo nieprofesjonalnie i użył sformułowań: "nie chcę tego nazwać dewatsacją, ale...", "gdybyśmy Państwu zatrzymali kaucję (tj. 500 zł), to byśmy jej raczej nie oddali" oraz zakończył rozmowę słowami: "jeśli będą chcieli Państwo tu wrócić, to niestety Państwa nie ugościmy". Moim zdaniem, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności + fakt, że za 2 noce zapłaciliśmy 1550 zł (w tym 250 zł za sprzątanie), jest po prostu przesadą i osobiście poczułem się mocno urażony takim telefonem. Podsumowując, polecam piękne miejsce, ale przestrzegam przyszłych Gości przed podjęciem decyzji o wyjeździe, szczególnie jeśli Gospodarze wymagać będą kaucji.


5

Jeżeli szukasz spokojnego odludzia w środku lasu, to znalazłeś. Dodatkowo super na rowery, niewiele piasku i dobrze utrzymane drogi przeciwpożarowe. Do towarzystwa dzięcioł entuzjasta (naprawdę lubi swoją robotę) i dudek który zachowuje się trochę tak, jakby on był tam w domu a nie goście.


5

Dom jest ślicznie dekorowane, wyposażony ze wszystkiego co jest potrzebny i trochy więcej, lokalizacja rewelacja, piękny czyste las. Czekam na okazji aby wrócić. Kontakt z właścicielami na najwyższej poziomie, bardzo udany wypoczynek. Idealny detox od betonu miejskiego i od komórek (specjalnie dla dzieci ), złapanie świerszczy, zbieranie poziomek...


5

Z dala od miejskiego zgiełku, wypełnione zapachami natury, z codziennymi koncertami ptaków - to miejsce jest właśnie tym wszystkim! Tu czas się zatrzymał. Czysta forma i minimalistyczne wnętrze. Bez przepychu i niepotrzebnych przedmiotów. Czuć, że całe to miejsce stworzone zostało z poszanowaniem otoczenia w okół. Cudownie się tu wypoczywa.


5

Absolutnie fantastyczne, ściana lasu na którą wychodzi taras tworzy magiczną aurę. Dom idealnie przygotowany na nasz przyjazd, czysto i przyjemnie. Spędziliśmy super czas w Skromnym Lesie, polecamy wszystkim fanom leśnych spacerów i przytulnych wnętrz. Kontakt z właścicielami na 6. Bardzo polecamy!


5

Spędziliśmy bardzo udany przedłużony weekend z dziećmi. Dom jest położony w głębi lasu, z pięknym widokiem na drzewa, które przez wielkie okno praktycznie stają się częścią salonu. Lokalizacja świetna dla rowerzystów, pieszych i matek z wózkami. Okoliczne lasy są poprzecinane ścieżkami, które pozwalają swobodnie dobierać kierunek i dystans wędrówek. Z drugiej strony, jeśli zabierzecie ze sobą prowiant, nigdzie nie trzeba wychodzić. Wokoło panuje cudowna cisza (okazjonalnie zakłócają ją myśliwi), jest wygodna kanapa, kominek, gry dla dorosłych i zabawki dla dzieci, dobrze wyposażona kuchnia i bardzo wygodny taras z grillem. Mili gospodarze dbają, byśmy czuli się komfortowo. Podsumowując - polecamy!!!

Hostitel: Marta i Marcin
2021-08-31

Dziękujemy za opinię! Będzie nam miło znów was gościć.


5

Piękne miejsce w środku lasu, cisza, spokój, przyroda. Polecamy na chwilę ucieczki od codziennego zgiełku :)

Hostitel: Marta i Marcin
2021-08-24

Dziękujemy i zapraszamy ponownie 🙂.


5

Piec gwiazdek, bez zawachania. Miejsce fantastyczne, środek lasu. Ogromna przestrzeń tylko dla gości, spokój, cisza... natura. Dom jest przestrzenny, bardzo gustowny. Niczego nie brak. Kontakt z właścicielami- miałam przyjemność rozmawiać z Marta - rewelacyjny. Na wszystkie pytania dostawałam natychmiastowa odpowiedz. 5 km od miasteczka, gdzie można zjeść pyszne lody, pójść do karczmy.... Piekne trasy spacerowe... Ach szkoda wyjeżdżać!

Hostitel: Marta i Marcin
2021-08-10

Jesteśmy wdzięczni za wybór Skromnego Lasu i tak przychylną opinię. Będzie nam niezwykle miło, gościć was ponownie!