Dwór Bernatówka - hodnocení

5

Truly a magnificent place to stay. Fantastic atmosphere, beautiful interior and great surroundings. Our hosts were extremely friendly, would happily recommend it to everybody.


5

Piękne miejsce: do naszej dyspozycji był duży zielony teren (a na nim staw z kumkającymi żabami, miejsce na ognisko, grill, ławeczki, koło młyńskie) oraz odnowiony dworek wyposażony w zabytkowe meble (czuliśmy się niemal jak w muzeum :)) Obrazy na ścianach, stare zastawy stołowe (do użytku!), rzeźby, pianino, prywatna kapliczka w podziemiu, wybijające godzinę zegary, piece kaflowe, żyrandole, winylowe płyty do odsłuchania na adapterze w stylu retro - wszystko to daje niesamowity klimat. Odpoczęliśmy znakomicie. Tym bardziej, że dworek ma dużo pokoi i zakamarków, więc każdy może znaleźć swoje zacisze :) Może najmniej wygodne były łazienki na 1. piętrze, bo część z nich miała duże skosy, przez co wysokie osoby muszą się czasem schylić, ale w dworku jest do dyspozycji aż 4-5 łazienek/wc, a na parterze są wysokie pomieszczenia. Opiekuni dworku sympatyczni, gościnni, pomocni (kiedy zgłosiliśmy brak ciepłej wody, przyjechali mimo późnej pory i okresu świątecznego i pomogli uruchomić piec grzewczy). Miejsce nie oferuje posiłków, ale kuchnia jest dobrze wyposażona, są wszystkie niezbędne w kuchni sprzęty. Korzystaliśmy - wszystko funkcjonuje :) Dworek jest tuż obok Lublina, więc przy okazji można zwiedzić miasto i tamtejszą Starówkę. My wyskoczyliśmy także do Zamościa (100 km, 1-1,5 godziny jazdy) Miejsce godne polecenia, atmosfera XIX-wiecznego dworku robi wrażenie - zamiast zwiedzać gdzieś szlacheckie domostwa można w takim na chwilę zamieszkać :)


5

Our stay was perfect, this is truly an hidden gem just 15 minutes from the centre of Lublin. Karolina the host was exceptional and only a phone call away. Highly recommended. Would definitely book again.