Pro kalkulaci cen a ověření dostupnosti zadejte počet hostů a datum příjezdu a odjezdu.

Hosté
Počet hostů
Datum
Příjezd
Odjezd

Pro kalkulaci cen a ověření dostupnosti zadejte počet hostů a datum příjezdu a odjezdu.

Zatím nic neplatíte.
Chcete se na něco zeptat?

Přejít na úpravy fotografií Photo edit

Osada Gąsienica 

Polsko, Tatry, Zakopane

1 dům

Uveďte název svého místa


Icon

Bez domácích mazlíčků

Icon

Bez stravování

Hotovo! Můžete upravit tagy

Přeloženo Překladačem Google
Housenky v Zakopaném jsou jako mravenci. Aby se tedy jeden Petr od druhého odlišil, začaly se dávat přezdívky. Rodina Gąsieniců jich vytvořila asi 150. Jsou tam Jonki, protože můj otec se jmenoval Jan, a Ciaptakové, protože byli docela dobří. Byli jsme Gładczany - z Glade Gładka ležící na svahu Gubałówky, kterou obýváme přes 400 let. Byli jsme, protože všechno se změnilo, když prapraprababička Regina Gąsienica-Giewont přivezla z Maďarska stádo (stádo) 100 ovcí. Role horalů jsou jasně vymezeny tradicí, takže žena juhas byla něco nevídaného. Po Podhalí se roznesla zpráva o silné a podnikavé ženě. A protože maďarská ovce je Birka, od úst k ústům se říká, že Regina je Byrka a její manžel Byrcyn. Tak jsme se stali Gąsienicami-Byrcynami a hrdě nosíme toto jméno, stále pěstujeme pastevecké tradice. Stále bydlíme na vrcholu Gubałówka a právě sem vás zveme. Postavili jsme 3 domy na velké mýtině s přístupem na nejkrásnější panorama Tater. Samozřejmě s respektem k tradici, s horalským uměním a řemesly vyrobenými členy naší rodiny. Kolem je rozkvetlá louka nebo sníh až po podpaží, v sousedství chalupy z roku 1832 a 1863 a vzadu se pasou naše ovečky. Přijďte se podívat do Zakopaného našimi brýlemi. S filtrem tradice, příběhů a lásky k tomuto kraji.

Zde Slowhop popisuje vaše místo.

Hostitel:
Klementyna
Jmenuji se Klementyna Gąsienica-Byrcyn. Pocházím z rodiny Gąsieniců, největší rodiny horal, jehož kořeny pocházejí ze svahů Gubałówky. Doslova odtud, protože v 17. století se zde na kopci zarostlém lesem usadil první předek. Vymýtil les, postavil si chýši ze dřeva a na polích pěstoval brambory, oves a ječmen. Na mýtině, kterou lidé vykopali, se říkalo Kopane, a pak se začalo říkat, že osadník sedí „Za Kopane“. Odtud název pozdějšího města Zakopane. Naše rodové jméno pochází z toho, že první obyvatel nosil pruhovaný oděv a místní mu říkali Housenka. Rodina se samozřejmě časem rozrostla a osídlila další oblasti údolí Zakopane, nicméně já jsem dědicem rodové větve, která po staletí rostla na svahu Gubałówky. Moji předkové byli tatranští průvodci, pastýři a vypravěči. Otec Wojciech Gąsienica-Byrcyn byl ředitelem Tatranského národního parku. Praděd Stanisław Gąsienica-Byrcyn jeden ze zakladatelů TOPR. Babička Klementyna byla tvůrcem horalské módy. Maminka je umělkyně a aktivistka z Podhale. Jak jste si pravděpodobně všimli, jsme hluboce zakořeněni v regionu Podhale. Velký důraz klademe na tradice, kulturu a rodinu. Již více než 400 let žijeme bez výjimky na Gładkie, na svahu Gubałówky, a dbáme na to, aby to tak zůstalo. Soukromě jsem magistra územního plánování, absolventka Varšavské univerzity přírodních věd a Univerzity v Utrechtu v Nizozemsku. Dodnes se zabývám historií vlastnictví v Tatrách. Sbírám a popisuji historické dokumenty, fotografie a fakta o vlastnictví horalských rodin v Tatrách před vyvlastněním komunistickými úřady. Můj manžel Andrzej z rodu Hyców-Myrmułów z Harendy vede jeden z nich z největších lyžařských škol v Polsku - HSKI. Máme dvě úžasné děti. Čekáme na vás v Osadě Gąsienicy, kde pocítíte pravé Tatry a naše Zakopané.

Jméno, příjmení a fotografii můžete upravovat ve svých nastaveních.

Přejděte do nastavení
Icon

O nás

Mluvíme: polsky, anglicky, španělsky
Jsme na místě přítomní, ale necháváme hostům prostor a soukromí

Hotovo! Můžete upravit tagy O nás

Icon

Eko výzva

Používáme hlavně ekologické čisticí prostředky
Dům z přírodních materiálů (hlína, sláma, konopí atd.)
Podporujeme hosty v třídění odpadů
Sázíme stromy
expand více

Hotovo! Můžete upravit tagy Eko výzva

Icon

Podrobnosti

Strmé schody
Po domě se nechodí v botách
Nemáme klimatizaci

Hotovo! Můžete upravit tagy Podrobnosti

Icon

Info navíc

Soukromé domy / apartmány se zvláštním vchodem
Dezinfikujeme pokoje mezi rezervacemi
Bezkontaktní předání klíčů
Prádlo prané ve vysokých teplotách

Hotovo! Můžete upravit tagy Info navíc

máme 3 horalské domy - zatím je pro vás připraven jeden
máme 3 horalské domy - zatím je pro vás připraven jeden
na svahu Gubałówka, s velkým pozemkem, s výhledem na Tatry
na svahu Gubałówka, s velkým pozemkem, s výhledem na Tatry
máme i své ovečky - pasou se přímo u domů
máme i své ovečky - pasou se přímo u domů
a lyžařská a snowboardová škola - pro děti i dospělé
a lyžařská a snowboardová škola - pro děti i dospělé
prozradíme vám, kam vyrazit obdivovat Tatry
prozradíme vám, kam vyrazit obdivovat Tatry
vítejte bez domácích mazlíčků
vítejte bez domácích mazlíčků

Zde Slowhop přidává a popisuje ikony. Můžete je upravovat.

Kde budete snít

Icon 1 dům
Icon do 6 osob
Icon 80 m²
Icon koupelna: 2
Icon manželská postel : 4
Icon dětská postýlka: 1
Icon bez domácích zvířat

Přidejte hlavní tagy sekce: Kde budete snít

Přejít na úpravy fotografií Photo edit

Přeloženo Překladačem Google
Na svahu Gubałówky, na Gładkie, na velké (3000 m) mýtině s výhledem na Tatry. V opravdové horalské chatě. Který se hýbe, pracuje a vrže. Highlanders stavěli naše domy pomocí starých metod. A přestože jsou docela nové, tradice jim nechybí. Takže tam jsou obojživelníci, vlna, horské oblázky, vůně dřeva. Jsou to tři domy, ale zatím vám dáváme jeden. Další právě dokončujeme. Dáváme do toho hodně srdce, protože neradi používáme zkratky. Každý dům bude představovat jiné speciality naší rodiny. Ten, kde si teď můžete udělat pohodlí, je umělecký. Na stěnách jsou díla mé matky - Bożeny Gąsienica - Byrcyn a krásné dřevěné bedny a židle vyrobil můj tchán - sochař Władysław Hyc. Dům je určen pro 6 osob. Má vlastní terasu, gril a balkon v patře. V přízemí se nachází: - vestibul, - obývací pokoj s kuchyňským koutem, - koupelna se sprchovým koutem. Na podlaze: - koupelna se sprchovým koutem a vanou, - ložnice s manželskou postelí, - ložnice s manželskou postelí a rozkládací pohovkou.

Zde Slowhop popíše spaní. Chcete-li, můžete něco vyplnit nebo upravit.

Icon

Společné prostory

Společenská místnost s pohovkami (20 m2)
Jídelna se stoly (20 m2)
Terasa (25 m2)

Hotovo! Můžete upravit tagy Společné prostory

Icon

Zahrada

Místo na grilování
Lehátka
Sad

Hotovo! Můžete upravit tagy Zahrada

Icon

Vlny

Rychlý internet / WiFi
Dobrý signál mobilního telefonu
Televize ve společné části

Hotovo! Můžete upravit tagy Vlny

Icon

Pro vaše pohodlí

Ložní prádlo
Ručníky (na celý pobyt)
Fén na vlasy

Hotovo! Můžete upravit tagy Pro vaše pohodlí

Jak se skvěle najíst

Osada Gąsienica  - Jak se skvěle najíst
Osada Gąsienica  - Jak se skvěle najíst
Osada Gąsienica  - Jak se skvěle najíst
Osada Gąsienica  - Jak se skvěle najíst

Přejít na úpravy fotografií Photo edit

Zde Slowhop popíše stravování. Chcete-li, můžete něco vyplnit nebo upravit.

Icon

Kuchyň k dispozici

Vlastní kuchyň v domech / pokojích
Lednička
Trouba
Varná deska
expand více

Hotovo! Můžete upravit tagy Kuchyň k dispozici

Icon

Doporučujeme místní gastro

Karczma Regionalna Czarci Jar (2,5 km)
Karczma Gazdowo Kuźnia (1 km)
Karczma u Wnuka (0,6 km)

Hotovo! Můžete upravit tagy Doporučujeme místní gastro

Icon

V okolí seženete eko produkty

Targowisko pod Gubałówką (0,5 km)

Hotovo! Můžete upravit tagy V okolí seženete eko produkty

Icon

Obchody v okolí

Piekarnia u Dańca (0,6 km)
Delikatesy Centrum (1 km)

Hotovo! Můžete upravit tagy Obchody v okolí

Jak u nás odpočívat

Icon Na horách

Editujte hlavní tagy sekce: Jak u nás odpočívat

Přejít na úpravy fotografií Photo edit

Přeloženo Překladačem Google
Zakopane má tolik krásy co nabídnout, že je škoda zůstávat doma. Obvykle se držíme dál od davů. Ponoříme se do přírody, projdeme se mimo hlavní trasy, vstoupíme do lesa. Nejblíže máme lesy na svahu Gubałówka a tam jsme nejčastěji. Stačí vynechat čáru na Gubałówce a už jsou cesty, potůčky, klid a pohoda. V létě, kdy se z nebe valí vedro, trávíme nejvíce času u potoků. Naše děti se odmala brodily bosé ve vodě, hrály si s kameny u břehu, ochlazovaly se v potocích. Aquaparkům se tak nějak přirozeně vyhýbáme (ač je jich v okolí několik), raději trávíme čas v přírodě. Také rádi jezdíme do míst poznamenaných historií našeho rodu, kde měly kdysi naše rody své pozemky. Například v oblasti Kasprowy Wierch. Ani když jste v Rakousku, Francii nebo Itálii, pohled z Kasprowy nelze napodobit. Nejkrásnější. Pak se vyplatí slézt z vrcholu po svých - davy lidí se zdají menší a příroda nádherná. Když přijde podzim, rádi vyrazíme celá rodina na kole do Chochołowské doliny. Nebo večer do jelení říje v údolí Mała Łąki. Kolem vede tolik cest, že je těžké dát je dohromady do pár slov vojáků. Proto vám zde nechám pár rychlých doporučení a s dalšími doporučeními se můžete spolehnout na místě. Trasy s dětmi: - Dolina za Bramką, jejíž trasa končí rozkošným rozlitým potokem, a Dolina ku Dziura, na jejímž stezce je malá jeskyně. Krátké půlhodinové trasy, ideální pro zábavu dětí s přírodou, dobrodružstvím a horami a malými lidmi! - Údolí Strążyska - cool, rozmanité - chodíme se tam s rodinou bavit. S krásným výhledem na Giewont a vodopád. - Pro kola pro starší děti - Ścieżka pod Reglami - Olczyska Valley - tam rádi jezdíme na podzim. - Polana Rusinowa - s typickým tatranským výhledem - krásné panorama Tater, ovce a salaš s velmi dobrým oscypekem. Mohu je s čistým srdcem doporučit, protože jako teenager jsem v této pastýřské chýši strávil 2 měsíce jako honielník, tedy pomáhal juhám v kolibě. Trasa do Polany je celkem krátká, ale pestrá. Trasy bez dětí: - Krásný přechod Morskie Oko - Świstówka - Pięć Stawów - Výstup na Zawrat, sestup do údolí Gąsienicowa a Kuźnice - Rusinowa Polana - Gęsia Szyja a Hala Gąsienicowa Pokud se chcete vyhnout největšímu provozu na stezce, doporučuji vyrazit do Tater odpoledne, např. kolem 16:00. Samozřejmě nemluvím o vysokých horách, ale doporučuji odpolední procházky na kratších trasách začít později. Obvykle všichni turisté vyráží na stezky brzy ráno a davy jsou pak nevyhnutelné. Každý rok strávíme 3 měsíce života s lyžemi na nohou. Provozujeme lyžařskou školu HSKI se sídlem v Harendě a jsou to právě svahy, kam se přenáší naše životy. Naše děti pak nechodí do školky, protože běhají. Naštěstí nám štěnici vzali a jedou s námi. Pokud tedy chcete trénovat, nakazit své děti zimními sporty nebo si ověřit, zda je snowboarding pro vás – zveme vás. Kulturně (ale ne standardním způsobem) se v Zakopaném také hodně děje: - cool soutěž o Najśwarniejsom Góralecke, tedy Miss Podhale regionu - dívky se musí prokázat v úkolech typického karafiátu a jsou vybrány nejen k tomu, aby byly hezké, ale také k tanci a růženci. - Przednówek v Polanech - akce, která se koná v březnu a má ukázat dřívější pastevecké zvyky horalů. Vřele doporučuji tuto oslavu místního folklóru a tradice. - Folklorní festival horského regionu - mezinárodní festival trvající až 7 dní, při kterém horalové z celého světa prezentují své kulturní dědictví. - Złote Kierpce je dětský festival hudebních kapel.

Zde Slowhop popíše vaše atrakce. Chcete-li, můžete něco vyplnit nebo upravit.

Icon

Pro ty, kdo hledají klid

Lesní procházky (0,5 km)
Horské stezky (0,3 km)

Hotovo! Můžete upravit tagy Pro ty, kdo hledají klid

Icon

Pro požitkáře

Termální lázně / horké prameny

Hotovo! Můžete upravit tagy Pro požitkáře

Icon

Pro sportovce

Lyžařský vlek (0,4 km)
Běžkařská trasa (3 km)
Jízda na koni (7 km)
Brusle
expand více

Hotovo! Můžete upravit tagy Pro sportovce

Icon

Pro milovníky umění

Muzeum Tatrzańskie (1,2 km)
Muzeum Stylu Zakopiańskiego Willa Koliba (1,2 km)
Chałpa Gąsieniców-Sobczaków (1,4 km)
Willa Czerwony Dwór (1,9 km)

Hotovo! Můžete upravit tagy Pro milovníky umění

Icon

Naše zvířata

Ovce
Kuřata

Hotovo! Můžete upravit tagy Naše zvířata

Icon

Památky

Cmentarz Zabytkowy na Pęksowym Brzysku (0,6 km)
Stary Kościół (0,6 km)
Dom u Wnuka (0,6 km)
Chałpa Gąsieniców-Byrcynów z 1832r. (0 km)
expand více

Hotovo! Můžete upravit tagy Památky

Jak zabavit děti

Přejít na úpravy fotografií Photo edit

Přeloženo Překladačem Google
Ukažte dětem klidnou stranu Zakopaného. V sekci výše najdete moje doporučení na procházky s batolaty a také kulturní akce, které vám přiblíží tradice našeho regionu. Kromě toho máme velmi velkou oblast kolem - 3000 metrů. Je zde krásná mýtina s výhledem na Tatry od východu na západ, hřiště s trampolínou a místo pro pikniky. Máme také ovčí farmu, protože sami jsme farmáři a máme svá zvířata. Přímo u domu se od května do konce října pasou ovce. V zimě se dá sáňkovat prakticky na pozemku. A vedle nás na svahu Gubałówka (směrem k lanovce) jsou divoké sáňkařské dráhy, které budou bavit celou rodinu.

Zde Slowhop popíše, nač se můžou těšit děti. Chcete-li, můžete něco vyplnit nebo upravit.

Icon

Zábava pro děti

Dětské hřiště
Krmení domácí zvěře
Spousta bezpečného prostoru k běhání
Houbaření

Hotovo! Můžete upravit tagy Zábava pro děti

Icon

Dětské vybavení na vyžádání

Dětská postýlka pro kojence
Dětská židlička
Dětské nádobí a příbory

Hotovo! Můžete upravit tagy Dětské vybavení na vyžádání

Jak se k nám dostanete

Icon Autem

Naše adresa: Gładkie 11, Zakopane, Tatry, Polsko

Přeloženo Překladačem Google

Vyhledat trasu na Google Maps

Icon Veřejnou dopravou

Nejbližší zastávky

Přeloženo Překladačem Google

Autobus: Przystanek Autobusowy Górka (0,5 km)

Vlak: Dworzec Kolejowy Zakopane (2,5 km)

Zadejte adresu a popište, jak se k vám dostat.

Omrkněte ceník

Notification icon
Naši hostitelé se zavázali poskytovat na Slowhopu ceny stejné nebo nižší než na ostatních kanálech. Pokud tomu tak není, napište nám na hop.cz@slowhop.com

Pro kalkulaci cen a ověření dostupnosti zadejte počet hostů a datum příjezdu a odjezdu.

Hosté
Počet hostů
Datum
Příjezd
Odjezd

Zadejte ceny

Naše pravidla

Icon Bez domácích mazlíčků
Icon Maximální počet hostů: 6 osob
Icon Noční klid od 22:00 do 07:00

Upravte základní pravidla pobytu

Icon Příjezd a odjezd
Příjezd od 16:00 do 00:00
Odjezd od 08:00 do 10:00
V rámci možností urychlíme check-in / odložíme check-out (kontaktujte nás před příjezdem)

Upravte příjezd a odjezd

Přidejte ostatní pravidla

Hodnocení

5

Miejsce z sercem i klimatem ❤️ Niesamowity widok, domek wykonany, urządzony i dopieszczony w najmniejszym szczególe. Pani Klementyna troszczyła się i służyła pomocą w każdym temacie.☺️ A Jaquzzi wisienką na torcie całego pobytu. Wrócimy napewno i polecamy ! Odwiedzajcie bo warto 😃


5

Polecam Osadę Gąsienica! Całą rodziną wybraliśmy się na kilka dni w to wyjątkowe miejsce i - mimo że znamy całkiem nieźle Zakopane - zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni. Na gości czekają tu klimatyczne drewniane domki z pięknymi wnętrzami, wspaniałe widoki na najpiękniejsze szczyty górskie oraz przemili i pomocni właściciele. Plus za świetnà lokalizację. Daję nienaciągane 5 gwiazdek :)


5.0 2 opinii