Add number of guests and dates to check availability

Guests
2 adults
Daty
arrival
departure
Add number of guests and dates to check availability
Check availability
You do not pay anything yet.
You can also ask questions here.

Go to photo editor Photo edit

Houses and cottages
Icon max 7 people
Icon 2 houses
Icon 2 rooms
Icon with animals
Icon for guests over the age of 2
Icon self catering

Done! You can edit the tags

Chromcówka

Add the name of your place

Location Polska, Beskid Żywiecki, Glinka
Przed śmiercią warto zrobić kilka rzeczy. I do tej listy dopisaliśmy: zobaczyć zachód słońca nad Baranią Górą i poranną mgłę podnoszącą się powoli znad potoku Glinka. Takie cuda tu – na Wajdowym Groniu w Beskidzie Żywieckim, w którym króluje Babia Góra, pod nogami przesmykają salamandry i śpi się w pachnącej lasem pościeli. Nasze domki stoją na „Wajdowym Groniu” na wysokości 621 metrów n.p.m – przełęczy dzielącej Ujsoły od dalszej części doliny potoku Glinka. Widok - uwierzcie - petarda. Nieprzypadkowo tuż obok stoi dziewiętnastowieczna, kamienna kapliczka postawiona przez górala w podzięce za szczęśliwy powrót z wojny. Widać stąd Baranią Górę, potężny masyw Muńcoła, Jaworzynę będącą częścią głównej grani Beskidu Żywieckiego, którą wiedzie granica ze Słowacją oraz wylot Doliny Cichej. Tędy wiodła stara droga z Ujsół w głąb doliny dopóki w latach pięćdziesiątych XX wieku nie zbudowano kamieniołomu. Stara droga została zupełnie zapomniana, zarosła trawą i praktycznie przestała istnieć. Myśmy tę drogę odtworzyli (dosłownie), by mieć dostęp do domków. Nie zawsze jest jednak taka sielanka, czasami przed oczami przegalopuje nam koń, który dla zabawy goni sarny, a górską ciszę przetnie ryk jelenia – ale godzimy się na to, bo natura gra tu pierwsze skrzypce. Tu spełniło się moje marzenie, kiedy zimą założyłem przed domem skitoury i wyszedłem na Krawców Wierch do schroniska i potem długim zjazdem wróciłem do domu. Warto przed śmiercią zrobić kilka takich rzeczy...

Here Slowhop will describe your place

Host:
Piotr Chromec
I am a sailor (I have spent over 20 years at sea) but I fell in love with the mountains and stayed here. Fortunately, my wife not only understood but also shared this love and we often went hiking together. When our children became independent, we started to implement the "mountain" plan - we sold an apartment in Cieszyn, bought land in Glinka and built a house. And then two more to be able to invite friends, mountain lovers and those who just want to rest. I climbed the mountains back and forth, scraped my soles and hands on sharp ascents (I won Glosglockner in Austria, Triglav in Slovenia, I climbed many times in the Tatras with Poles and Slovaks, in Paklenica-Croatia, I took a summer and winter mountaineering course at the Dusana climbing school Zajac-Słowaka and with great passion, I climbed in the Dolomites - I scored the most difficult via ferratas, eg Constantini, Alligessi to Civetta) and therefore I wholeheartedly encourage you to see for yourself what a great adventure on mountain trails is. In our close vicinity, we know exceptional places (and we will tell you how to find them), the food here also tastes exceptional and makes you sleep even more. Come and see for yourself. Chromcówka invites you to its modest, mountain thresholds.

You can edit your name and photo in your settings.

Go to settings
Icon

About us

We speak these languages: Polish, English
We are on-site, we want to get to know our guests better (always ready to talk and participate)

Done! You can edit the tags About us

Icon

Eco Alert

House made of natural materials (clay, straw, hemp, etc.)
We do not change towels every day (only if you ask)
We promote waste segregation by guests
We work with the local community
expand more

Done! You can edit the tags Eco Alert

Icon

Our charms

Access via the forest/gravel road
We don't walk around the house in shoes
We don't have air conditioning

Done! You can edit the tags Our charms

Icon

We care about you

We are far away from other residences
Private houses/apartments with separate entrance
Maintenance break at least 24h between reservations
We disinfect the rooms between reservations
expand more

Done! You can edit the tags We care about you

Here Slowhop will describe highlights. You can edit them.

Where will I sleep?

Icon 2 houses (for 1-7 people)
Icon 2 rooms (for 2-3 people)

Edit main tags in the section: Where will I sleep?

Go to photo editor Photo edit

W jednym z dwóch komfortowo wyposażonych domków. Każdy z nich pomieści 7 osób więc miejsca jest dla dużej grupy przyjaciół lub całej rodziny – całej, bo zapraszamy także Wasze psiaki. Cały teren jest ogrodzony, więc psy mogą biegać ile sił w łapach. A w domkach czekają na Was ręczniki, mydło i biała pościel, która utuli do snu po całym dniu spędzonym na wędrówkach górskimi i leśnymi szlakami. Każdy domek na dwie sypialnie (w pierwszej znajduje się łóżko małżeńskie i pojedyncze, a drugiej dwa pojedyncze), salon z rozkładaną kanapą (dla dwóch osób), telewizorem i kominkiem, wyposażoną kuchnię i łazienkę z prysznicem. Każdy domek ma swoją altanę grillową i dostęp do budynku gospodarczego, w którym stoją rowery i narty. Na tarasie możecie odpoczywać w leżakach. Narty i własne rowery schowacie w budynku gospodarczym. kominek zapewnia stałą temperaturę w zimie - to ważne, gdy wrócicie zmęczeni z nart nie będziecie musieli zaczynać od rozpalania kominka. Mamy wifi, więc nie jesteście tu odcięci od świata.

Here Slowhop will describe the sleeping arrangements. If you want, you can also fill it in or edit the text.

Icon

Common space

Living room with couches (25 m2)
Terrace
Washing machine available for guests

Done! You can edit the tags Common space

Icon

Garden

Barbecue
Beach chairs
Corner with garden seats

Done! You can edit the tags Garden

Icon

Waves

Fast Internet/WiFi
Good cell phone reception
TV only in the common area
Access to Netflix
expand more

Done! You can edit the tags Waves

What will I eat?

Go to photo editor Photo edit

Cały domek jest do Waszej dyspozycji, a więc także kuchnia. Możecie czarować potrawy na jakie tylko macie ochotę, bo znajdziecie tu wszelkie potrzebne akcesoria kuchenne. Jeżeli jednak chcecie odpocząć także od mieszania w garach możemy polecić Wam kilka sprawdzonych miejsc, a w których pysznie zjecie. 1. Gospoda u Wandzi Jędrusia Milówka ul. Wspólna 1 tel. 33 864 34 82 2. Karczma Pod Baranią, Węgierska Górka, Osiedle Leśniczówka tel. 33 864 04 05 3. Pizzeria Tre Monti Rajcza ul. Górska 2 Jeżeli będziecie chcieli zaopatrzyć się w wiejskie jajka lub pyszne tłuste mleko i sery – skierujemy Was do naszych sąsiadek. Poza tym warto wybrać się do Sobolówki (W.B. Rzońca, Soblówka 105) po wyroby z mleka owczego (oscypki, bryndza, bundz, żętyca itd.) i do Cieciny (ul Spacerowa 35) po jagnięcinę, baraninę, wołowinę i sery owcze.

Here Slowhop will describe your food. If you want, you can also fill it in or edit the text.

Icon

Food on-site

Lokalne produkty (eggs, cheese, milk, sheep cheese)

Done! You can edit the tags Food on-site

Icon

Kitchen access

Private kitchen in homes/rooms
Coffee percolator
Refrigerator
Microwave
expand more

Done! You can edit the tags Kitchen access

Icon

We recommend nearby restaurants

Gospoda u Wandzi i Jędrusia w Milówce (10 km)
Karczma Pod Baranią Zielona, Osiedle Leśniczówka, 34-350 Węgierska Górka (20 km)
Pizzeria Tre Monti Rajcza ul. Górska 2 (10 km)

Done! You can edit the tags We recommend nearby restaurants

Icon

You can buy eco products nearby

Sopki-Stopki (baranina, jagnięcina, sery owcze) ul.Spacerowa 35, 35-350 Cięcina (20 km)
W.B.Rzońca (bryndza, bundz, oscypki, żętyca) Soblówka 105 Smereków Wielki (5 km)
Sąsiadka Pani Hela (jajka, może upiec na blasze placki ziemniaczane) (0,3 km)
Sąsiadka Pani Katarzyna - sery i masło w kolorze pomarańczowym wyrabiane z mleka krowy gatunku Jersey (1 km)

Done! You can edit the tags You can buy eco products nearby

Icon

Grocery stores nearby

Delikatesy Centrum w Ujsołach (5 km)

Done! You can edit the tags Grocery stores nearby

Will I not be bored?

Icon In/at the edge of the forest
Icon In the mountains

Edit main tags in the section: Where will I sleep?

Go to photo editor Photo edit

Nie ma takiej opcji, chyba że będzie to nuda dobrowolna. Wtedy wyłóżcie się na trawie, w leżaku, sięgnijcie po dawno nie czytaną książkę, weźcie koszyk i wybierzcie się na grzyby, na spacer z psem… albo po prostu nic nie róbcie. A tak poza tym to czekają tu na Was rowery, z których możecie śmiało korzystać oraz wydrukowane przewodniki po górach, gdyby zabrakło pomysłów na wycieczki. Od nas można wybrać się (w jeden dzień) na Pilsko, Babią Górę, Muńcoł lub Wielką Rycerzową – nie zapomnijcie dobrych butów. Warto odwiedzić przynajmniej jedno schronisko górskie w Beskidzie Żywieckim: na hali Rysianka, na przełęczy Przegibek, na Hali Lipowskiej, na Hali Rycerzowej, lub na Krawcowym Wierchu. Po Słowackiej stronie polecamy wybrać się do Kwaczańskiej Doliny znanej z kluczowych scen Janosika Agnieszki Holland. Młyny wodne w Obłazach na długo zostaną w pamięci. Poza tym trasa Dolne i Horne Diery, czyli najpiękniejsza droga na Rozsutec z Białego Potoku i rwący potok górski w Prosieckiej Dolinie. Beskid Żywiecki to doskonałe miejsce na uprawianie kolarstwa górskiego. Wiele szutrowych leśnych dróg będących leśnymi drogami pożarowymi, które nie mogą być zbyt strome ze względu na pełnioną funkcję są idealne do jazdy po górach rowerem. Nasze propozycje: - „Spychaczówka” - pętla nad wsią Glinka, - Glinka - Przełęcz Kotarz – Hala Sporkowa – Hala Rycerzowa – Schronisko górskie na Rycerzowej – Przełęcz Przysłop – Soblówka, - dookoła zalewu w Nowej Bystrzycy (jedna z piękniejszych cyklotras na Słowacji), - Glinka - Długi Groń – Schronisko na Krawcowym Wierchu – Przelecz Glinka – Glinka, - cyklotrasa z Glinki do Terchovej przez Novot, Orawską Lesną i Zazrivą. A poza tym panują tu rewelacyjne warunki narciarskie (Zwardoń, Orava Ski) i narciarstwa biegowego. Sprzyjające bieganiu na nartach ukształtowanie terenu, dobre warunki śniegowe, przetarte leśne drogi – wszystkie te cechy ważne dla uprawiania narciarstwa biegowego znajdziecie w okolicach wsi Mutne (30 min samochodem). Piękna trasa biegowa rozpoczyna się w Mutniańskiej Pile i wiedzie leśnymi drogami u podnóży Pilska.

Here Slowhop will describe your attractions. If you want, you can also fill it in or edit the text.

Icon

For those who want relaxation

Forest paths
Mountain trail (1 km)

Done! You can edit the tags For those who want relaxation

Icon

For hedonists

Beach chairs

Done! You can edit the tags For hedonists

Icon

For sports enthusiasts

Ski lift (26 km)
Cross-country ski trail (10 km)
Cross-country trails (2 km)
Road bicycle routes (0,5 km)
expand more

Done! You can edit the tags For sports enthusiasts

Icon

Our pets

Dogs

Done! You can edit the tags Our pets

Icon

Monuments

Oravski Podzamok (43 km)
Pałac Habsburgów w Żywcu (33 km)

Done! You can edit the tags Monuments

What’s there for children?

Go to photo editor Photo edit

Dla dzieciaków jest mnóstwo miejsca do biegania, zabawy w ganianego, chowanego, rozgrywania meczy piłki nożnej i siatkowej. tu od rana do wieczora można bić się piętami po pupach i nie wracać na posiłki - w końcu wakacje! A poza leśnymi i górskimi wyprawami warto wybrać się na przejażdżkę stromą kolejką wąskotorową w Orawskiej Lesnej i podziwiać na szczycie niesamowite widoki gór i dolin. Polecamy wycieczkę do Skansenu architektury drewnianej w Vychylovce i w Zubercu. W przysiółku Brestova znajduje się skansen architektury góralskiej ( na miejscu możliwość kupna pitnych miodów). A średniowieczny Zamek Orawski spodoba się nie tylko małym księżniczkom. Zamek zbudowany został na niedostępnej skale i góruje nad rzeką Oravą (rezerwacje wycieczek przez stronę internetową). Całkiem niedaleko (ok 60 min samochodem) w Oravica i Lucky znajdują się kompleksy basenów termalnych - warto wygrzać się w ciepłej wodzie. Nie mamy udogodnień dla maluszków, dlatego zapraszamy z dziećmi powyżej 2 r.ż

Here Slowhop will describe what’s there for children. If you want, you can also fill it in or edit the text.

Icon

Attractions for children

Rock climbing wall
Sledding
Large safe running space

Done! You can edit the tags Attractions for children

Icon

Attractions for children in the area

Kolej wąskotorowa i skansen architektury drewnianej w Vychylovce (42 km)
Stacja kolejki wąskotorowej Oravska Lesna (Tanecnik) (28 km)
Zamek Orawski (42 km)
Geopark Glinka - ścianki wspinaczkowe, odkryte baseny, park linowy. (0,5 km)

Done! You can edit the tags Attractions for children in the area

Video

Change / delete video

How do I get there?

Icon Car

Our address: Glinka 3C, Glinka, Zywiecki Beskid, Poland

Kierując się w stronę Przełęczy Glinka , które jest przejściem granicznym ze Słowacją mijasz Geopark Glinka i po około 600 metrach skręcasz ostro w lewo.

Get directions on Google Maps

Enter the address and describe how guests can get to you.

How much will I pay?

Cennik z naszej strony internetowej chromcowka.pl

Add prices

Place rules

Icon Minimum age of guests: 2 years old
Icon We accept: small dogs, medium dogs
Icon Maximum number of guests: 7 people
Icon Quiet hours from 22:00 to 06:00

Edit the basic rental rules

Icon Minimum stay period
Standard minimum stay: 2 days

Edit minimum rental periods

Icon Payment and cancellation policy
Prepayment charged: 30%
We do not return prepayments
Remaining amount paid on arrival (cash on the spot, money transfer)
Deposit amount: 300 PLN (cash on the spot)
Additional fees paid on the spot are not included in the price:
Other fees: Jednorazowa opłata za zwierzaka: 100 zł

Edit payment and cancellation policies

Icon Arrival and departure times
Arrival from 16:00 to 22:00
Departure from 08:00 to 11:00
If possible we will allow earlier checkin / later checkout (please contact us just before arrival)

Edit arrival and departure times

Icon Other rules
Zadatku to 30 % kosztów pobytu - płatny przelewem w ciągu 3 dni od momentu dokonania rezerwacji. Zadatek jest bezzwrotny. Pozostała kwota płatna gotówką w dniu przyjazdu. W dniu przyjazdu pobierana jest także kaucja (w gotówce) w wysokości 300-1000 zł (ustalane indywidualnie). W przypadku skrócenia okresu pobytu, kwota za niewykorzystany okres nie jest zwracana.

Edit other rules

Reviews

5

Bardzo klimatyczne miejsce. Gospodarze dużą rolę przyłożyli do detali oraz jakości wykończenia i wyposażenia. Ogrzewana podłoga w łazience, genialny kominek, wszystko jest solidnie przemyślane. Rozmieszczenie pokoi pozwala na zachowanie prywatności, a salon z kanapą i stolikiem zachęca do rozmów przy lampce wina, czy grzańca. Warto zwrócić uwagę na doskonały zasięg LTE, co w miejscowościach górskich jest rzadkością. Gospodarze udostępniają również rowery na przejażdżki oraz służą informacją turystyczną. Uważam, że dobre miejsca trzeba polecać i to jest jedno z nich ;) Pozdrawiamy.

Host: Piotr Chromec
2020-11-15

Dziękujemy za bardzo miłą i wnikliwą opinię. Mamy nadzieję gościć Państwa w przyszłości. Pozdrawiamy Ewa i Piotr.


5

Domek leży w niezwykle urokliwym miejscu, wokół dużo ciekawych szlaków. Nie musieliśmy daleko wyjeżdżać, żeby znaleźć rozrywkę na cały dzień. W domku wszystko perfekcyjnie przygotowane, uroku dodawał kominek, cieplutko, a łóżka tak wygodne, że chyba nigdy nie spało nam się tak dobrze! :D Właściciele absolutnie przemili! Jesteśmy zachwyceni, tym bardziej, że to była nasza pierwsza podróż ze slowhopa. Wiemy, że jeszcze tam wrócimy i będziemy polecać absolutnie wszystkim! Dziękujemy bardzo za tak wspaniałą gościnę :)

Host: Piotr Chromec
2020-10-27

Dziękujemy bardzo. Będzie nam bardzo miło gościć Państwa następnym razem.


5

Domki położone są w pięknej i cichej okolicy. Właściciele zadbali o każdy detal wyposażenia, byli również bardzo pomocni i chętnie udzielali wskazówek. Dzięki przygotowanym wcześniej propozycjom tras oraz lokalnych produktów łatwiej było nam wykorzystać czas i doświadczać okolicy. Serdecznie polecamy to miejsce, z pewnością tam jeszcze wrócimy ;)


5.0 3 opinii