Basen Przesieka Karkonosze - review

5

Miejsce bardzo klimatyczne i z duszą. Bardzo ciekawa historia obiektu. Na pewno warto odwiedzić latem i skorzystać ze wszystkich atrakcji - myśmy odwiedzili Basen w październiku, więc niestety nie skorzystaliśmy z kąpieli w basenie (planujemy powrót w cieplejsze dni). Super miejsce na wypad z rodziną lub dobrą ekipą znajomych. Na pewno można się wyłączyć i odpocząć.

Host: Aneta
2023-10-23

Dziękujemy serdecznie za podzielenie się opinią! My również bardzo miło wspominamy pobyt Pani Magdaleny. Życzymy wszystkim gospodarzom takich gości :)


5

Basen Przesieka to miejsce z duszą! Zakochaliśmy się w tym miejscu od pierwszego wejrzenia. To miejsce z przepiękną historią (ciary przechodzą czytając kronikę) i przepięknym krajobrazem. Pomimo dużego terenu jest względnie zacienione od wiatru, a basen tworzy unikalny mikroklimat. Miejsce to zostanie na zawsze w naszych sercach. Dom ma swoje mankamenty oczywiście. Brakowało kieliszków do wina, wi-fi nie jest najlepszej jakości. To wszystko jednak kropla w morzu piękna, którego doświadcza się przyjeżdżając w to miejsce. Kłaniamy się w pas przed właścicielami, którzy ochronili to miejsce przed ruiną i dali mu nowe życie! Cieszymy się, że mogliśmy tu być.


2

Zawsze z rodziną szukamy nietypowych miejsc na urlop i "Basen Przesieka" wydawał nam się bardzo ciekawą opcją na wyjazd w Karkonosze. Niestety niedostatki samego domu przyćmiły urokliwą przyrodę wokół domu. Nie jest komfortowo otrzymywać i wystawiać krytyczne opinie dlatego postaram się jak najbardziej rzeczowo uzasadnić moją niską ocenę: - Dom bardzo ciemny, nawet po zapaleniu świateł. - Niefunkcjonalna kuchnia - lodówka w korytarzu niedaleko wejścia, jakieś 7-8 metrów od blatu kuchennego. - Szklanki i kubki umieszczono na półkach nad oknami, niższa osoba miałaby problem z dosięgnięciem bez stołka, nie wspominając o dzieciach. Skromne wyposażenie - 1 kieliszek do wina, brak jakiegokolwiek urządzenia do zaparzenia kawy (chociażby przelewu z filtrem), - Włączniki świateł w bardzo nieintuicyjnych miejscach - Niebezpieczne "kacze schody" nawet dla dorosłych, bez poręczy, bez oświetlenia - Brak jakichkolwiek udogodnień dla dzieci (np. stopnia, żeby dzieci mogły dosięgnąć do umywalki). - Suszarka do włosów ledwo zipie, spłuczka toaletowa tak głośna, że w nocy szum słychać w całym domu. Ogólny "feeling" domu jest taki, że większość wyposażenia jest już mocno wyeksploatowana i kiedy zestawi się to z kosztem noclegu (dla nas 1080 zł za dobę za 4 osoby w tym dwójka małych dzieci + koszty sprzątania) to nie jest to standard zadowalający. Pozdrawiam


5

Razem z dużą grupą znajomych wybraliśmy się w październiku do Przesieki i mieliśmy okazję zobaczyć, że posiadłość wygląda zaprawdę wspaniale! Domek świetnie wyposażony, mnóstwo miejsca wokół niego i wspaniałe okoliczności przyrody na wyciągnięcie ręki. Kontakt z opiekunką posiadłości wzorowy - wszystkie zasady zostały nam wyjaśnione tuż po przyjeździe, dzięki czemu mogliśmy skupić się na wypoczynku. Serdecznie polecam!


3

Spędziliśmy w tym miejscu 7 dni w grupie 9 osób. Koszt to 7740 zł (ze sprzątaniem). Poniższą opinię uzgodniliśmy wspólnie. Naszą ocenę odnieśliśmy do kosztów i jakości pobytu w innych domach, które wynajmowaliśmy w Polsce i Europie w ciągu ostatnich 9 lat. Uwzględniliśmy przy tym zmieniającą się w tym okresie sytuację, także cenową, na rynku domu wakacyjnych. Bardzo dobry i szybki kontakt z właścicielką – p. Anetą oraz opiekunkami nieruchomości. Terminowy zwrot kaucji. OGRÓD ***** Ogród jest naprawdę spektakularny i wygląda o wiele lepiej niż na zdjęciach. To olbrzymia przestrzeń, gdzie zachowana jest dzika zieleń, a ingerencja w teren jest niewielka, głównie w bezpośrednim otoczeniu samego domku. Piękny zabytkowy basen zasilany wodą z potoku. Woda w basenie nie jest zimna, zapewne dlatego, że wymiana następuje stosunkowo powoli i woda zdąży się nagrzać. DOMEK ** Tutaj mamy kilka uwag krytycznych. Przede wszystkim nie jest to dom dla 10 dorosłych osób (zgodnie z opisem ze strony). W błąd też wprowadza nazwa “Posiadłość” (synonim rezydencji, odsyłam do definicji w Wiki). W domku są dwie sypialnie – jedna z łóżkiem piętrowym, druga bardzo przyzwoita z dużym łóżkiem dwuosobowym. Jako sypialnia trzyosobowa funkcjonuje pokoik, gdzie połączono ze sobą pojedynczy i niewielki podwójny materac. W przejściu sypialnia jednoosobowa. Plus materac – spanie kątem gdzieś na parterze. Komfortowo można spędzić tu czas w 7 osób w układzie (2 pary + 3 singli) lub 6 osób (1 para + 5 singli). Na pewno nie w 8, 9 ani nie 10, jak podano na stronie. Sporym problemem było połączenie internetowe – planowaliśmy oglądać filmy w streamingu, w tym celu zabraliśmy duży ekran i projektor, o czym nawet informowaliśmy p. Anetę. Niestety internet działał tak wolno, że nawet sprawdzenie FB graniczyło z cudem. Problem zgłosiliśmy, ale został rozwiązany dopiero po naszym wyjeździe. Pokrzyżowało nam to sporo wieczornych filmowych planów. W opłacie (7740 zł ze sprzątaniem) jest jeden komplet ręczników na osobę na cały pobyt. Powszechnie przyjętym standardem jest możliwość bezpłatnej wymiany ręczników w trakcie pobytu. Ponadto otrzymaliśmy jedynie 4 koce, chociaż było nas 9.

Host: Aneta
2021-11-24

Panie Samuelu, bardzo dziękujemy za szczerą opinię. Między innymi po Państwa wizycie zmieniliśmy zasady przyjmowania Gości w naszym obiekcie i bardzo wyraźnie akcentujemy warunki bytowe oraz internetowe, tak by właśnie nie doszło ponownie do jakichkolwiek nieporozumień. Używamy słowa "posiadłość" ponieważ mało które miejsce gwarantuje tak duży teren wokół domu jak my czyli hektar działki wraz zbiornikiem wodnym, a za równo na zdjęciach jak i w opisie jest dokładnie przedstawiony nasz obiekt. Rozumiem, że nie spełniliśmy Państwa oczekiwań i jest mi bardzo przykro z tego powodu, na pewno wzięliśmy sobie do serca wszystkie uwagi i staramy się jeszcze bardziej, aby nasi Goście wyjeżdżali zawsze zadowoleni. Co do przyjętego standardu bezpłatnej wymiany ręczników w trakcie pobytu to owszem, może jest to standard dla hoteli, my jednak jesteśmy małym obiektem, prowadzonym w zgodzie z nurtem slow.


5

Miejsce jedyne w swoim rodzaju, z niesamowitą energią, umożliwiające relaks, wyciszenie, kontemplację natury. Rzeczywiście psiolubne - nasz pies miał wakacje życia. Dom jest dobrze zorganizowany i bardzo przemyślany, czysty, schludny - czuliśmy się jak u siebie, docenialiśmy, że sporo rzeczy jest na miejscu np. pełna szafa kaw, przypraw, olejów w kuchni, miski dla psów, środki czystości itp. Mimo najzimniejszego maja od 30 lat w domu było ciepło. Poza tym, zawsze mogliśmy liczyć na na pomoc Pani Właścicielki. Na pewno będziemy wracać - już nam brakuje niesamowitego widoku tafli wody i szumu potoku. Sama wieś Przesieka jest chyba najbardziej malowniczą miejscowością, jaką widzieliśmy w Polsce, a do tego oferuje nie lada atrakcje! Polecamy z całego serca!

Host: Aneta
2020-10-26

Ślicznie dziękujemy za docenienie naszych starań, na takie słowa czeka się czasem chwilę, ale ten pierwszy głos dodaje nam jeszcze więcej siły i energii do tego, by czynić to miejsce jeszcze bardziej ciepłym, przytulnym, wygodnym, komfortowym i psiolubnym. Bardzo pięknie dziękujemy!