Add number of guests and dates to check availability

Check availability
You do not pay anything yet.
You can also ask questions here.

Go to photo editor Photo edit

Boutique hotels

Icon max 68 people

Done! You can edit the tags

Akademia Kuraszków

Add the name of your place

Location Polska, Dolny Śląsk, Kuraszków
Zaledwie kilka chwil od miejskiego zgiełku, 6 km od Obornik Śląskich, w dolinie potoku Struga, kryje się urokliwy rodzinny hotelik, przywodzący na myśl Gasthausy z górzystej Austrii. Zamiast ostrych szczytów Alp otaczają nas zielone Wzgórza Trzebnickie, za to architektura i klimat austriackich pensjonatów staraliśmy się odwzorować autentycznie. Otwartych, rodzinnych i gościnnych, bo takie wartości przyświecają również nam - gospodarzom. Nazwa Akademia nie jest przypadkowa. Zawsze marzyliśmy o stworzeniu miejsca pełnego pasji, edukacji i rozwoju. Tu odpoczywa się aktywnie, co krok uczy czegoś nowego, doświadcza chodzenia boso po szlakach, degustuje wina, próbuje swoich sił w łucznictwie, pokonuje Szlak Dębowy na rowerze, uruchamia ponad 600 mięśni podczas spacerów Nordic Walking, samodzielnie buduje wędkę, stawia pierwsze kroki na korcie, rzuca do kosza jak Gortat, czy wbija piłeczkę do dołka jak Woods. Nasza pierwsza akademia była naturalnym wyborem - konie. To one zajmują dużo miejsca w naszych sercach, a teraz i na 20 ha terenie wokół Akademii. Często możecie zobaczyć je, jak z rozwianymi grzywami galopują po okolicznych łąkach. Nasz skrawek ziemi w Kocich Górach jest jak podręczny wehikuł czasu. Choć znajduje się jedynie dwadzieścia kilometrów od Wrocławia, pozwoli Wam łagodnie oddalić się od rzeczywistości. Możecie podziwiać okolicę z punktu widokowego na górze Gnieździec, spędzić wartościowy czas z bliskimi, zrelaksować się w tężni solankowej, wziąć udział w warsztatach pieczenia chleba, w zajęciach edukacyjnych w lesie, akademii wina regionalnego. To właśnie nasze warsztaty nazywamy Akademiami. Skosztujecie potraw z ręki Szefa Kuchni przygotowanych z regionalnych i lokalnych produktów lub zwyczajnie zaszyjecie się w wygodnym fotelu "uszatku" z dobrą książką (mamy ich około 4000) i kieliszkiem wybornego wina z naszej piwniczki. Goście i gościówy. Mamy i córki, ojcowie i synowie - jeśli Wasz tydzień pędzi w tempie kolejki górskiej i nie macie czasu dla siebie, zapraszamy do nas. Akademia Kuraszków to genialne miejsce, aby zwolnić tempo i nadrobić pędzący czas.

Here Slowhop will describe your place

Host:
Gospodarze
The Academy in our heads was born out of love for horses and science - hence the name - Kuraszków Academy. Busy people working in Wrocław, we gladly return to the bosom of nature to the quiet Kuraszków, where the idyllic atmosphere prevails. You can see our passions at every step in the Academy. In the form of a golf corner, because golf is the host's favorite sports discipline. Horses are the landlady's passion. Together, we share the passion for science, hence our numerous activities that we carry out with you. The Academy is a place like Gastenhaus from mountainous Austria - open, family and hospitable. We are waiting for you!

You can edit your name and photo in your settings.

Go to settings
Icon

About us

We speak these languages: Polish, English, German

Done! You can edit the tags About us

konie to nasz konik - jazda konna, nauka, jazdy w terenie, całoroczna ujeżdżalnia
konie to nasz konik - jazda konna, nauka, jazdy w terenie, całoroczna ujeżdżalnia
najlepiej być u nas rodzinnie - akademie edukacyjne, rekreacyjne i kulinarne
najlepiej być u nas rodzinnie - akademie edukacyjne, rekreacyjne i kulinarne
polecimy trasy rowerowe i użyczymy rowery do wypożyczenia, również dla dzieci
polecimy trasy rowerowe i użyczymy rowery do wypożyczenia, również dla dzieci
biblioteka licząca ponad 4000 książek
biblioteka licząca ponad 4000 książek
ogródek warzywny i produkty regionalne w naszej restauracji
ogródek warzywny i produkty regionalne w naszej restauracji
dla relaksu sauny fińska lub parowa oraz tężnia solankowa w cenie
dla relaksu sauny fińska lub parowa oraz tężnia solankowa w cenie

Here Slowhop will describe highlights. You can edit them.

Where will I sleep?

Add main tags in the section: Where will I sleep?

Go to photo editor Photo edit

Na Dolnym Śląsku, w niewielkiej wsi Kuraszków, otoczonej lessowymi wąwozami, górami i pięknymi widokami. W budynku głównym Akademii czeka na Was 17 dwuosobowych, komforotowo urządzonych pokoi. Dodatkowo w budyknu nowo oddanego pensjonatu mamy dla Was 8 pokoi, w tym pokoje dwa pokoje 4-osobowe i dwa pokoje 6 -osobowe oraz 4 pokoje 2-osobowe. W większości pokoi znajdują się rozkładane sofy dla dodatkowej osoby. Każdy z pokoi ma własną łazienkę z prysznicem, duże i wygodne łóżko, biurko, stolik kawowy, telefon i telewizor. Mimo, że jesteśmy na wsi wszystkie pokoje w budynku głównym są klimatyzowane, w całym hotelu hula bezprzewodowy internet, na ścianach są powieszone stylowe obrazy, a całości dopełnia wszechobecne drewno nadające stajennego sznytu. Zadbaliśmy o najwyższy standard i o to, żeby było Wam tu pięknie. W budynku głównym czekają również dwa kluby - jeden dla dorosłych, gdzie można rozłożyć się wygodnie na sofie, poczytać dobrą książkę, z naszej liczącej ponad 4000 pozycji biblioteczki. Dla naszych najmłodszych równiez mamy klub, zwany "klubikiem", gdzie dzieciaki mogą znaleźć masę zabawek, pluszaków, gier, czy kolorowanek. Nasze hotelowe Lobby to również miejsce, gdzie można zaszyć się zdala od miejskiego zgiełku i kontemlować chwile przy dobrym winie lub wybornej whisky. Do Waszej dyspozycji oddajemy też naszą restaurację, w której Szef Kuchni Przemek wraz ze swoją załogą przygotowują potrawy w oparciu o nasz ogród warzywny, uprawiany przez Pana Tadeusza, który każdego dnia dogląda naszych warzyw i ziół. W podziemiach Akademii znajdziecie winiarnię, dla prawdziwych koneserów. Z winiarnią sąsiaduje nasza przestrzeń dla ciała - tężnia solankowa, sauna fińska i sauna parowa. Zapraszamy Was ze zwierzakami, kochamy je. Pamiętajcie jednak o tym, że mamy konie, więc Wasi pupile muszą akceptować parzystokopytne.

Here Slowhop will describe the sleeping arrangements. If you want, you can also fill it in or edit the text.

What will I eat?

Go to photo editor Photo edit

Kuraszowskie specjały z naszej restauracji. Pod okiem szefa kuchni - Przemysława Szwaka kucharze przygotowują dania z lokalnych produktów i warzyw prosto z naszego gródka, uprawianego przez Pana Tadeusza. Kierujemy się zasadą slow food i wszystko przygotowujemy w chwili zamówienia. Na stole lądują sezonowe potrawy, np. botwinka, ravioli ze szpinakiem i ricottą z sosem maślanym, halibut z kremowym puree i grillowanymi warzywami, pierogi z dzika z sosem kurkowym, sernik na zimno z pomarańczą i musem truskawkowym. Do naszej restauracji swoje oleje dostarcza Pan Andrzej, który tłoczy je i przygotowuje w różnych wariantach. Współpracujemy także z gospodarstwem Sznajder. Państwo Sznajder przygotowują dla nas swoje znane na Dolnym Śląsku kiszonki. To z nich przygotowujemy krem z kiszonego ogórka. Nasze pierogi ruskie, którymi będziecie mieli okazję się zajadać, po mistrzowsku lepią Panie Ala i Krysia z mąki z młyna Skokowa. Miód na porannym stole pochodzi z pasieki Zuzia zlokalizowanej nieopodal Kuraszkowa. Na miejscu przygotowujemy nasz specjalny chleb "Hetman" z kiełkami żyta. Sami również wędzimy wędliny i przygotowujemy kiełbasę. Śniadania serwujemy Wam codziennie w cenie pokoi w godzinach: w tygodniu od 7:30 do 10:30, w weekendy od 8:30 do 10:30. Pozostałe posiłki możecie zamówić z karty w restauracji. Resturacja przygotowuje i serwuje posiłki w godzinach 13:00 - 20:00.

Here Slowhop will describe your food. If you want, you can also fill it in or edit the text.

Icon

We cook for you

Lokalne produkty (Eggs, Cheese, Meat and sausages, Vegetables, Wine, Bread, Preserves, Honey, Mushrooms, Flour)

Done! You can edit the tags We cook for you

Will I not be bored?

Icon In the countryside
Icon In the mountains

Edit main tags in the section: Where will I sleep?

Go to photo editor Photo edit

Relaksacyjna Akademia zaprasza w swoje progi. Tu wypoczynek nie ma nic wspólnego z nudą, ruch to nasza ulubiona forma spędzania wolnego czasu, a otaczające nas góry dostarczają rzeźkiego powietrza i kolejnych pomysłów na labę. Dla domatorów mamy atrakcje zlokalizowane w budynku głównym, jak choćby tężnia solankowa, sauny, winiarnia czy przepastna biblioteka. 4000 książek, półki na leżakowanie win z całego świata, sala gimnastyczna, na której można rozegrać mecz koszykówki, siatkówki czy badmintona. Na ścianach powieszone są drabinki, do rozciągania, ćwiczenia, zwisania, wzdrapywania. To już wiele powodów, aby odegnać nudę, a i tak większość naszych atrakcji zaplanowaliśmy dla Was na zewnątrz, na łonie przyrody. Na naszym niemalże 20 ha terenie znajdziecie dwie ujeżdzalnie (w tym jedną zadaszoną), na których możecie uczyć się jeździc konno. A konie to nasz konik. Była to pierwsza atrakcja w Akademii i zdecydowanie najbliższa naszemu sercu. Zwierzęta traktujemy jak członków rodziny, a nasi instruktorzy, Pani Wiktoria i Pan Bartłomiej, dbają aby obie strony (jeździec i koń) czuły się podczas lekcji komfortowo. Prowadzimy naukę jazdy dla początkujących, dla zaawansowanych, możemy nauczyć Was skoków lub przeprowadzić zajęcia hipoterapii. Nasze konie lubią brykać i chodzić wolno bez siodeł, dlatego znajdujące się przy Akademii pastwiska stanowią wybieg dla koni. Pobliskie łąki są tym samym miejscem, gdzie odbywa się nauka jazdy konnej. W centralnej cześci naszego parku znajduje się kort tenisowy, gdzie w ciszy i spokoju możecie rozegrać mecz na ceglanej nawierzchni. Nieopodal znajdziecie stanowiska ogniskowe i grillowe. W sąsiedztwie zabudowań znajdują się dwa stawy, z czego jeden jest zarybiony, więc można moczyć wędkę od świtu do zmroku. Przygotowaliśmy dla Was stanowiska łowiskowe. Po wcześniejszym zgłoszeniu możecie wziąć udział w Akademii łowienia ryb, podczas której nasz trener opowie o sprzęcie wędkarskim, pokaże jak zarzucać zanętę i w jaki sposób uwolnić wyłowioną rybę. Ale to nie wszystko. Razem zbudujemy własną wędkę. Użyjemy do tego wystruganego kija oraz żyłki i będziemy mogli poszczycić się nowymi umiejętnościami. Dysponujemy sprzętem do nordic walking i kilkunastoma rowerami, które możecie wypożyczyć na miejscu. Przygotowaliśmy też trasy rowerowe i specjalne mapy. Możecie zostawić buty w pokoju i wybrać się z nami na Kuraszkowskie Bose Ścieżki, czyli naszą Akademię zmysłów. W Kuraszkowie znajdują się dwie ścieżki. Pierwsza z nich jest obok boiska sportowego przy ul. Dębowej, a druga mierząca 320 m długości przy Schronisku Młodzieżowym. Dla grup zorganizowanych: Nasz animator dla grup zorganizowanych może przeprowadzić leśną grę terenową. Zabierzemy Was na spływ kajakiem i przejazd bryczką, a jeżeli szukacie rywalizacji to przygotujemy turniej łuczniczy. Jeżeli nadal to zbyt mało atrakcji możemy przygotować jedną z naszych akademii kulinarnych, jak choćby akademię pizzy, pieczenia chleba czy chleba, oliwy i wina...

Here Slowhop will describe your attractions. If you want, you can also fill it in or edit the text.

What’s there for children?

Go to photo editor Photo edit

Dla naszych najmłodszych przygotowaliśmy dużą bawialnię z niezliczoną ilością zabawek, gier i puzzli. To właśnie tu w czasie deszczu dzieci się nie nudzą. W naszej stadninie jest kilka kucyków, na których możemy oprowadzić dzieci w czasie krótkiego spaceru. Wiesiek, Joke, Lolek są dla dzieciaki idealnymi kompanami i mają swoich wiernych fanów. W przypadku niepogody dla większych grup dzieci, nasz animator przeprowadzi na sali gimnastycznej gry i zabawy. Dodatkowo podczas organizowanych przez nas letnich i zimowych kolonii dla dzieci i młodzieży organizowane są warsztaty kulinarne z naszymi kucharzami. Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie wszystkich atrakcji z pracownikami recepcji przed planowanym przyjazdem. Będziecie mieć pewność, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem, że kucyki będą osiodłane i gotowe, że animatorzy będą na miejscu.

Here Slowhop will describe what’s there for children. If you want, you can also fill it in or edit the text.

How do I get there?

Icon Car

Our address: Jesionowa 9 , Kuraszków , Lower Silesia, Poland

Get directions on Google Maps

Enter the address and describe how guests can get to you.

How much will I pay?

Cennik pokoi w budynku głównym wraz ze śniadaniami i parkingiem:
za dobę
Pokój jednoosobowy 269 zł
Pokój dwuosobowy 299 zł
Cena dostawki 110 zł
Cennik Pokoi w pensjonacie wraz ze śniadaniami i parkingiem:
za dobę
Pokój dwuosobowy 198 zł
Pokój czteroosobowy 398 zł
Studio rodzinne 598 zł
Opłata za zwierzaka 30 zł/doba Dzieci do lat 7 nocują bezpłatnie, jeżeli śpią na łóżku rodziców lub na dostawce. Dzieci od lat 7 oraz osoby dorosłe na dostawce płacą 110zł za dobę. Każdy gość ma możliwość nieodpłatnego korzystania z łaźni parowej, sauny fińskiej i tężni solankowej. Deskę do prasowania i żelazko udostępniamy na życzenie (suszarka do włosów jest zamontowana w każdym pokoju). Pranie - usługa dodatkowo płatna.

Add prices

Place rules

Icon We do not accept pets
Icon Maximum number of guests: 68 people

Edit the basic rental rules

Icon Minimum stay period
Standard minimum stay: 1 days

Edit minimum rental periods

Icon Payment and cancellation policy
(card on the spot, cash on the spot, money transfer)

Edit payment and cancellation policies

Add arrival and departure times

Icon Other rules
Przedpłata płatna jest przez system Slowhop. Recepcja Hotelu Akademia czynna jest w godzinach 7:00 - 18:00. Jeżeli planujecie przyjazd o późniejszej godzinie, prosimy o poinformowanie nas o tym. Pozostała kwota:

Edit other rules

Reviews

5

Wow! Jadąc do Akademii nie wiedzieliśmy czego się spodziewać ale wszystko zdecydowanie ponad nasze oczekiwania! Klimat, jedzenie, możliwości i mili ludzie sprawili, że Akademia na stałe zagości na naszej mapie punktów noclegowych. Czuliśmy się jak w domu! Goście z Gdańska pozdrawiają właścicieli :)

Host: Gospodarze
2020-10-12

Bardzo dziękujemy za przemiłe słowa i wysoką ocenę. Cieszy nas niezmiernie i dziękujemy za docenienie naszych starań. Będzie nam niezmiernie miło móc gościć Państwa ponownie w naszej Akademii. Pozdrawiam serdecznie - Monika Banach Manager


4

Miejsce tworzone z pasją:) Klimatyczne miejsce na krótki wypad z Wrocławia i chwilę oddechu od miasta. Na jesienne wieczory idealne będą wygodne fotele uszaki i kanapy.... aż proszą żeby zaszyć się w kącie z dobrą książką zamiast telefonu w ręce czy służbowych maili ( miejscami zasięg bardzo słaby:)). Dopracowany w każdym szczególe wystrój ( dużo drewna, krata, oświetlenie - to wszystko sprawia, że jest baaaardzo przytulnie). Na leżaku - bujaku w tężni można się zdrzemnąć po dniu na świeżym powietrzu. Dla chętnych sauna i zachęcająco podświetlona piwniczka z winami skrywający skarby w butelkach. Śniadania bardzo dobre, znajdzie się nawet coś wyłącznie dla roślinożerców. Bardzo smaczne pieczywo wypiekane na miejscu. Karta menu w restauracji krótka, sezonowa - dania smakowicie podane! W okolicy kilka winnic, które warto odwiedzić - można się miło zaskoczyć. Na pewno rodziny z dziećmi też znajdą dodatkowe atrakcje dla swoich pociech ( papugarnia za płotem, animacje na miejscu w akademii). Na miejscu można wypożyczyć rower, umówić się na jazdę konną, dodatkowe zajęcia w różnych akademiach, zorganizować imprezę rodzinną/ integracyjną.


4

Miejsce z klimatem dla wszystkich tych którzy lubią wiejski chill, konie, zapach siana i cisze. Poranne rżenie słyszane ze stajni ma swój niepowtarzalny urok. Akademia jest nowym miejscem (2016), ale ma swoja dusze, szczególnie za sprawa biblioteki i book cornerów, w których fajnie się zasiedzieć. Każdy znajdzie dla siebie pozycje z tysiąca książek. Jedzenie starannie przygotowane, smaczne. Zawsze przyjemnie zjeść w sobotni poranek śniadanie przygotowane i podane przez kogoś:). Na miejscu wypożyczalnia rowerów i kilka niewymagających, urokliwych lokalnych tras. Polecam!


4.3 4 opinii