Add number of guests and dates to check availability

Guests
2 adults
Daty
arrival
departure
Add number of guests and dates to check availability
Check availability
You do not pay anything yet.
You can also ask questions here.

Go to photo editor Photo edit

Houses and cottages
Icon max 8 people
Icon 1 house
Icon 3 rooms
Icon with some animals
Icon self catering

Done! You can edit the tags

Dolina Symsarny

Add the name of your place

Location Polska, Warmia
Przez stulecia czerwona ziemia na północy Polski uważana była za kolebkę katolicyzmu, nazywano ją „świętą”, mieszkało tu pruskie plemię Warmów i to od nich kraina wzięła swoją nazwę. Później skolonizowana została przez Niemców, a w końcu także przez Polaków, którzy przez wiele lat żyli i pracowali ramię w ramię. Obecnie Warmią włada natura tworząc zielone królestwo dzikiego ptactwa i leśnej zwierzyny. Z lotu ptaka widać połyskujące plamki jezior, zakręcone wstążki rzek, zielone wzgórza o leniwych zboczach, brukowane drogi, przydrożne aleje drzew, stare kapliczki i gospodarstwa zbudowane z czerwonej cegły. Jest sielsko, zielono i spokojnie. A w tym konkretnym miejscu jest także wygodnie, smacznie i bardzo dyskretnie. Nocowali tu znani i lubiani, a zielona gęstwina skutecznie ochroniła przed wścibskimi obiektywami. Dokładnie tu, w jednej ze starych warmińskich wsi, w tafli jeziora odbija się sylwetka drewnianego domu z dużym tarasem. Otoczony łąkami, polami i brzozowym laskiem pozwala w pełni odciąć się od świata i odpocząć – na wodzie, na trawie i przy ognisku. Jeżeli chcecie zjeść własnoręcznie złowioną rybkę, świeżo upieczony chleb i wybiegać psa za wszystkie czasy – warmińska Dolina Symsarny serdecznie zaprasza.

Here Slowhop will describe your place

Host:
Agnieszka
In the beginning, we ran away from the city on weekends to rest in silence and in nature. With time it turned out that the escapes were getting longer and the returns to the city more and more difficult. In the end, we found a place on earth where every moment spent tasted much better - so we decided to stay here forever. I, Agnieszka called Renata, gave up my white coat and took care of organizing rest for you. My husband, Michał, is an original guy, and apart from his scientific work, he finds time to prepare delicious cold cuts in our smokehouse and to fish, which we are happy to share with you. Our son Julian is happy to give some valuable advice on water sports. In turn, our doggie - a gentle female Polish hound Gabryśka will most likely become friends with your dog and what's more - he can visit you and beg for treats - do not fall for her buttery eyes. Come to our Warmia - we will take care of you as best we can and entertain you like our own. Make yourself at home!

You can edit your name and photo in your settings.

Go to settings
Icon

About us

We speak these languages: Polish, English
Sometimes we are on-site, sometimes we're not

Done! You can edit the tags About us

Icon

Eco Alert

We promote waste segregation by guests
We plant trees
There are no natural skins and furs in our interiors
We have solar panels
expand more

Done! You can edit the tags Eco Alert

Icon

Our charms

Access via the forest/gravel road
We don't walk around the house in shoes
Mosquitos on warm days

Done! You can edit the tags Our charms

Icon

We care about you

We are far away from other residences
We disinfect the rooms between reservations

Done! You can edit the tags We care about you

Here Slowhop will describe highlights. You can edit them.

Where will I sleep?

Icon 1 house
Icon 3 rooms

Edit main tags in the section: Where will I sleep?

Go to photo editor Photo edit

Drewniany dom stoi przy samym brzegu jeziora Luterskiego w otoczeniu łąk, pól i brzóz. Do Waszej dyspozycji są 2 hektary zielonej przestrzeni do biegania, leżenia, ucinania drzemek i obserwowania dzikiej przyrody. Koło domu znajduje się dziki sad, w którym rosną jabłonie, grusze i orzechy - jeżeli będziecie chcieli świeże owoce, dajcie znać - dostarczymy do rąk własnych. A spać będziecie w 100 metrowym domu (tuż obok naszego) i macie do dyspozycji trzy sypialnie, salon, kuchnię i dwie łazienki. Dwie sypialnie posiadają duże, małżeńskie łóżka z możliwością ich ewentualnego rozłączenia. Jeżeli obudzi Was śpiew ptaków, to nie wychodząc z łóżka możecie oglądać wschód słońca nad jeziorem lub panoramę pól, na które przychodzą sarny, jelenie i łosie. W czasie rykowiska wieczorną ciszę może zmącić ryczący byk oraz koncert świerszczy – ale uważamy to za naturalną atrakcję i zupełnie nic nie mamy zamiaru z tym robić. Co więcej w okresie Sylwestra nie puszczamy sztucznych ogni, ponieważ naszymi sąsiadami są także zające i lisy. W trzeciej sypialni znajduje się zbudowane z rur hydraulicznych łóżko piętrowe, dlatego najczęściej śpią w nim dzieci. Wytrzymała konstrukcja udźwignie także dorosłych, więc bez obaw możecie zajmować górne piętro. W salonie znajduje się rozkładana sofa, na której wygodnie prześpią się kolejne dwie osoby, więc dom pomieści maksymalnie 8 osób. Główna przestronna łazienka wyposażona jest w prysznic i wannę. Druga mniejsza mieści prysznic i niewielką pralkę, z której śmiało korzystajcie. Wyposażona kuchnia pozwoli Wam na przygotowanie posiłków , które zjecie w jadalni przy dębowym stole jednocześnie obserwując naturę. W sezonie jesienno-zimowy, a nawet w chłodniejsze wieczory warto rozsiąść się przy kominku i poczuć świąteczny klimat. Nad naszym jeziorem żyją także komary i mają się całkiem dobrze, dlatego psikajcie się specyfikami i miejcie ze sobą maści po ugryzieniach. Czasami może Was odwiedzić nasz pies i zostawić po sobie niespodziankę – liczymy na wyrozumiałość. Prosimy, aby go nie dokarmiać – nawet jeżeli zrobi „maślane oczy”. Teren jest ogrodzony i wjazd ma zdalnie sterowaną bramę. Wasz pies może swobodnie biegać i o ile ma łagodne usposobienie bawić się z naszym czworonogiem. Stawiamy na ekologię, dlatego dom jest zbudowany z drewna, zachęcamy Was do segregowania śmieci, a już niedługo pojawi się u nas stanowisko do ładowania samochodów elektrycznych.

Here Slowhop will describe the sleeping arrangements. If you want, you can also fill it in or edit the text.

Icon

Common space

Living room with couches
Dining room
Terrace
Fireplace corner
expand more

Done! You can edit the tags Common space

Icon

Garden

Beach
Place for a bonfire
Barbecue
Beach chairs
expand more

Done! You can edit the tags Garden

Icon

Waves

Fast Internet/WiFi
Good cell phone reception
TVs in the rooms

Done! You can edit the tags Waves

Icon

For your comfort

Hair dryer
Air conditioning
Bedding
Towels (complete set per stay)
expand more

Done! You can edit the tags For your comfort

What will I eat?

Go to photo editor Photo edit

Gotujecie to, na co macie ochotę. Zostawiamy Wam w pełni wyposażoną kuchnię, w której stworzycie swoje ulubione posiłki. Żeby nie było, że nie interesuje nas Wasz los, to na Wasze życzenie upieczemy Wam chleb, poczęstujemy wędlinami z naszej wędzarni i podzielimy się świeżo wyciśniętym sokiem z jabłek i gruszek z sadu. Co więcej, możemy złowić Wam ryby (albo możecie zrobić to sami) i przygotować w wybornej zalewie octowej. Mamy też świeże mleko oraz konfitury i ogórki od Pani Joli - dajcie znać na co macie ochotę, nie damy Wam umrzeć z głodu. Jeżeli gotowanie to nie Wasza bajka, to zawsze można zamówić pyszne posiłki z restauracji Retro, Klimaty lub Stekownia z Biskupca. Do Waszej dyspozycji jest także grill gazowy pod wiatą i żeliwny kociołek do przyrządzania smakołyków na ognisku. W sezonie letnim w Jezioranach (5km) organizowany jest "Eko Targ" (sobotnie poranki od maja do września) na którym można nabyć lokalne produkty: miody, konfitury, grzyby, nalewki, itp. W Jezioranach znajduje się także sklep ze zdrową żywnością.

Here Slowhop will describe your food. If you want, you can also fill it in or edit the text.

Icon

Food on-site

Seasonally, vegetables from our own garden
Free coffee
Lokalne produkty (meat and sausages, fish, fruits, bread)

Done! You can edit the tags Food on-site

Icon

We recommend nearby restaurants

Retro (5 km)
Klimaty (5 km)
Stekownia (23 km)

Done! You can edit the tags We recommend nearby restaurants

Icon

You can buy eco products nearby

Właściciele domu mogą dostarczyć produkty lokalne

Done! You can edit the tags You can buy eco products nearby

Icon

Grocery stores nearby

Jest ich kilka (5 km)

Done! You can edit the tags Grocery stores nearby

Will I not be bored?

Icon By the lake
Icon In the countryside

Edit main tags in the section: Where will I sleep?

Go to photo editor Photo edit

Tuż pod Waszymi nosami znajduje się jezioro Luterskie, w którym można doskonalić pływanie, taplanie i ochlapywanie się wodą. Jezioro nie jest objęte strefą ciszy, więc możecie przywieźć ze sobą swój sprzęt, a my mamy dla Was kajak, deskę SUP i rowerek wodny. Jeżeli chcecie powędkować możemy udostępnić naszą łódkę motorową. Na dzikiej plaży możecie w spokoju poczytać książki, poopalać się i zjeść drugie śniadanie. Jeżeli zamarzy się Wam wycieczka rowerowa, to trasa wokół jeziora będzie idealna. Jeżeli będziecie potrzebowali udostępnimy Wam dwa nasze rowery. Wieczory są od moczenia się w bani z jacuzzi pod gołym niebem. Taki odpoczynek jest wskazany nie tylko po całodziennych wycieczkach. Warto zaglądnąć do Galerii Vita Warmia, w której znajduje się sztuka i rzemiosło powstające na Warmii. Są obrazy, tkaniny, ceramika i tradycyjne meble. 40 km od nas znajduje się Olsztyn, a w nim moc atrakcji w postaci koncertów, festiwali i nocnego życia Starego Miasta. Miłośnicy jeździctwa ucieszą się na wieść, że pół godziny drogi od domu znajduje się stadnina koni w Bartoszycach, więc warto umówić się na lekcje lub spacer w siodle.

Here Slowhop will describe your attractions. If you want, you can also fill it in or edit the text.

Icon

For those who want relaxation

Beach (0 km)

Done! You can edit the tags For those who want relaxation

Icon

For hedonists

Outdoor hot tub
Bath towels available
Beach chairs
Jacuzzi

Done! You can edit the tags For hedonists

Icon

For sports enthusiasts

Kayaks
Cross bicycle routes
Fishing
SUP/stand-up paddle
expand more

Done! You can edit the tags For sports enthusiasts

Icon

For those craving art

Galeria Vita Warmia (5 km)

Done! You can edit the tags For those craving art

Icon

Our pets

Dogs

Done! You can edit the tags Our pets

Icon

Monuments

Całe miasteczko Jeziorany jest zabytkowe (5 km)
Biskupiec (23 km)
Zamek w Olsztynie i wiele wiele innych obiektów (38 km)

Done! You can edit the tags Monuments

What’s there for children?

Dolina Symsarny - What’s there for children?
Dolina Symsarny - What’s there for children?
Dolina Symsarny - What’s there for children?
Dolina Symsarny - What’s there for children?

Go to photo editor Photo edit

Dzieciaki nie zdążą się tu nudzić - kopią w piasku na plaży, stawiają babki i zamki (mamy mnóstwo plażowych zabawek i piłek do wody). Pod opieką dorosłych mogą korzystać ze sprzętów wodnych i wyprawiać się na głębiny. Hektary trawy do biegania zachęcają kreatywne głowy do wymyślania pościgów, podchodów i zabaw w chowanego. Dla małych sportowców mamy także zestaw do badmintona i skakanki dla małych kangurów. W niepogodę zagrajcie w jedną z kilku gier planszowych i umilcie sobie czas grzejąc się w gorącej wodzie w jacuzzi.

Here Slowhop will describe what’s there for children. If you want, you can also fill it in or edit the text.

Icon

Attractions for children

Sledding
Fishing
Large safe running space
Playing in the mud
expand more

Done! You can edit the tags Attractions for children

Icon

Attractions for children in the area

Jazda konna (25 km)

Done! You can edit the tags Attractions for children in the area

How do I get there?

Icon Car

Our address: Pierwągi 15, , Warmia Region, Poland

Get directions on Google Maps

Enter the address and describe how guests can get to you.

How much will I pay?

per night for the whole house (max 8 people)
High summer season (May - August) 1500 PLN Minimum 5 nights
Low season (September-April) PLN 1,200 Minimum 2 nights
Low season - renting a house for two PLN 900 Minimum 2 nights
Low season - renting a house for more than two people the price is determined individually Minimum 2 nights
New Year's Eve, Christmas 1500 PLN Minimum 5 nights
Przy pobycie na dwie noce w sezonie niskim (dotyczy większej ilości osób niż dwie) cena ustalana jest indywidualnie.

Add prices

Place rules

Icon We accept: small dogs, medium dogs
Icon Maximum number of guests: 8 people

Edit the basic rental rules

Icon Minimum stay period
Standard minimum stay: 2 days

Edit minimum rental periods

Icon Payment and cancellation policy
Prepayment charged: 30%
If you cancel up to 30 days before your arrival, we will refund the prepayment amount
Remaining amount paid before arrival (cash on the spot, money transfer)
Deposit amount: 500 PLN (cash on the spot)
We issue VAT invoices on request

Edit payment and cancellation policies

Edit arrival and departure times

Icon Other rules
Obowiązuje regulamin, który podpisujecie na miejscu oraz ankieta wstępnej kwalifikacji dot. Covid-19. Kaucja: 500 zł Zadatek wynosi 30% kosztów pobytu i jest płacony jako potwierdzenie rezerwacji za pomocą przelewu. Jeżeli odwołacie pobyt do 30 dni przed planowanym przyjazdem – zadatek jest zwrotny w całości. Przy rezygnacji mniejszej niż 30 dni – zadatek jest bezzwrotny.

Edit other rules

Reviews

5

Wspaniałe miejsce. Piękny przeszkolony domek, pełne wyposażenie, „good vibes” i niesamowity, niezastępowalny widok na jezioro. Do tego bardzo gościnni gospodarze! Podpytaj, a na pewno poczęstują Cię lokalnymi przysmakami. Na pewno wrócimy :)

Host: Agnieszka
2020-11-27

Dziejujemy 🍀 Następnym razem Panie Mateuszu będzie jeszcze więcej lokalnych przysmaków 😀 Zapraszamy


5

Dla wszystkich szukających wytchnienia od miasta, dla tęskniących za naturą i bajkowymi widokami. Dolina Symsarny zapewni to wszystko a nawet więcej, bo nie brakuje rozrywek dla bardziej aktywnych (sprzęt wodny, rowery), lubiących wieczorne kino (ogromny telewizor w salonie, dostęp do aplikacji takich jak Netflix czy HBO), gry towarzyskie (kilka znajdziecie w jednym z pokoi) lub wieczorne kąpiele w jacuzzi opalanym drewnem i grillowanie. Spędziliśmy tu wspaniały tydzień, łącząc pracę zdalną z odpoczynkiem. Szybki internet i dobry zasięg telefoniczny umożliwiały wykonywanie swoich obowiązków zawodowych, a rozpościerający się z panoramicznych okien widok na jezioro Luterskie koił skołatane październikiem nerwy :) W Dolinie Symsarny jest wszystkiego pod dostatkiem: przestrzeni, miejsca do pracy i odpoczynku, sprzętów do codziennego funkcjonowania. Przemili właściciele ugościli nas świeżo pieczonym chlebem i pysznymi wędlinami, byli też na wyciągnięcie ręki kiedy pojawiała się potrzeba jakiejkolwiek pomocy lub dodatkowego wyposażenia domu na dłuższy pobyt. Polecam skosztować jabłek z lokalnego sadu, wspaniałych do jesiennej szarlotki. Smakuje najlepiej na werandzie spozierającej na jezioro lub przy rozpalonym kominku :) Dziękujemy za ugoszczenie nas i mamy nadzieję wrócić, aby odkryć Dolinę Symsarny inną porą niż jesienna.

Host: Agnieszka
2020-11-02

Pani Aniu bardzo nam miło, dziękujemy i zapraszamy ponownie do Doliny ::)) Sernik w Pani wydaniu wspominamy do dziś ::)) następnym razem piszemy się na szarlotkę :::)))) Pozdrawiamy


5

Agnieszka Osiecka pisała "jeżeli gdzieś jest niebo, to tu, to tu. ". Dolina Symsarny to prawdziwe niebo na Ziemii. Dom urządzony funkcjonalnie ze smakiem. Dom który ma na wyposażeniu wszystko czego trzeba, a nawet więcej: dwie łazienki, wygodne łóżka, kominek w salonie i huśtawkę... no i wannę z widokiem na jezioro. Do tego doskonale wyposażona kuchnia. I super działające WiFi (można pracować bez obaw o połączenie). Ale najlepsze jest poza domem: ogromny, taras, prywatny pomost, zamknięty teren i bania przy samym jeziorze. Do tego wszystkiego: serdeczni właściciele, którzy włożyli w to miejsce mnóstwo pracy i miłości -- częstujący własnym chlebem, pysznymi konfiturami czy rybkami w occie. #najlepiej. Byliśmy krótko, ale odpoczęliśmy jak nigdy. To wyjątkowe miejsce do którego będziemy wracać z przyjemnością. Bardzo, bardzo polecamy. Polecamy, doświadczenie warte każdych pieniędzy.

Host: Agnieszka
2020-10-15

Dzień dobry ::)) Pani Doroto bardzo dziękujemy za miłe słowa to bardzo budujące. Cały czas pracujemy nad tym żeby jeszcze ulepszać Dolinę .Zyczymy sobie samych takich zadowolonych gości ::) Zapraszamy ponownie może już na wiosnę uda sie postawić saunę:)) Pozdrawiamy serdecznie :)))


5.0 3 opinii