Add number of guests and dates to check availability

Check availability
You do not pay anything yet.
You can also ask questions here.

Go to photo editor Photo edit

Houses and cottages
Icon we have exclusive spaces with a separate entrance for: 2-4 people, 4-6 people

Icon max 6 people
Icon 1 house
Icon with animals
Icon restaurant on-site

Done! You can edit the tags

Sośniak

Add the name of your place

Location Polska, Kaszuby, Konarzyny
Na mapie Polski zlokalizujecie nas pomiędzy Borami Tucholskimi a Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym, na Kaszubach. Na skraju wsi Konarzyny i lasu. Z trzech stron okalają nas jeziora. Z podwórka, przez sosnowy las, majaczy najbliższe z nich – Krąg. Położone jest w obszarze Natura 2000 i stanowi ostoję ptactwa wodnego. Nogi w nim nie można zamoczyć, ale o każdej porze dnia słychać przeróżne trele, a i gołym okiem widać autorów tych śpiewów. Nam, mieszczuchom, serca skradły dostojne żurawie, czaple białe i czajki. Agata ze zwykłego, nie rozróżniającego wróbla od strzyżyka, człowieka stała się ornitologiem-amatorem. Tak działają na nas Kaszuby. Coś czujemy, że i Was zaczaruje to miejsce. To nasz projekt. Od pierwszej kreski na papierze do ostatniego wbitego gwoździa. Włożyliśmy w niego ogrom pasji, architektonicznego doświadczenia i marzeń, które tu zrealizowaliśmy. Dom przeznaczony jest dla maksymalnie 6 osób, pachnie nowością i żywicą, ma panoramiczne oko na drzewa i jezioro Krąg. Miał być z drewna i jest. Miał być na dobrą i złą pogodę i jest. Miał być w zgodzie z naturą i jest. Miałby być unikalne meble i są (autorskie, własnoręcznie robione oraz klasyki po renowacji). Miał zaskakiwać we wnętrzu i to też chyba jest. W którym domu znajdziecie most łączący antresolę z sypialnią? Nie narzucamy żadnych wycieczek fakultatywnych, nie serwujemy opasek all inclusive i nie zmieniamy ręczników po jednej kąpieli. To dom, którym się dzielimy i mamy nadzieję, że będzie Wam tu tak dobrze jak nam. Zapraszamy Was jak gości, jak przyjaciół, jak członków Sośniakowej bandy. Weźcie ze sobą zwierzaki. My najbardziej kochamy te adopciaki, niedoskonałe, wielorasowe, najsłodsze. Zabierzcie wędki na karpie, rękawki do pływania, ulubione planszówki i najwygodniejsze buty do spacerów po okolicy. Czas wolny możecie przeleżeć w hamaku, przejeździć na rowerze, przekąpać w jeziorze, przegadać przy grillu, przeczytać w naszej biblioteczce, przezwiedzać, przejeść. Z minusów: ptaki śpiewają na cały regulator, szczególnie wiosną i o świcie, latem za płotem słychać porykiwania ciągników, a w ogrodzie na głowę może spaść sosnowa szyszka.

Here Slowhop will describe your place

Host:
Agata i Kuba
We - Agata and Kuba - and our joint project - Sośniak. Although, in fact, Sośniak is something more - it is a place for us where we want to cut off from the momentum of the city. We love traveling. Although we call them rather expeditions. Europe's most visited spots on the bike with panniers. During the expeditions met many amazing people. We believe that travel is not just places. What counts is the magic of the moment and people met along the way. We are very impatient and stubborn. If we decide something despite difficulties stagger forward. We believe that nothing is impossible. Probably why Sośniak was created. Every day, we deal with architecture and construction, where we face many limitations. Sośniak is a unique project for us, where we could develop sparkled - to design and build a house without compromises. Our passion is designing and making furniture. We like to give new life to objects, renovating old furniture. We believe in the things done personally, these unique and good quality. See you in Sośniak or anywhere else! :)

You can edit your name and photo in your settings.

Go to settings
Icon

About us

We speak these languages: Polish, English
We are not on-site, but you can always contact us

Done! You can edit the tags About us

Icon

Eco Alert

We promote waste segregation by guests
We work with the local community
We plant trees
There are no natural skins and furs in our interiors

Done! You can edit the tags Eco Alert

Icon

Our charms

Access via the forest/gravel road
Flies (farm animals nearby)
We don't have air conditioning

Done! You can edit the tags Our charms

Icon

We care about you

Private houses/apartments with separate entrance

Done! You can edit the tags We care about you

wpadaj z pupilem - te schroniskowe adopciaki kochamy najbardziej
wpadaj z pupilem - te schroniskowe adopciaki kochamy najbardziej
spływy jednodniowe Wdą i Wierzycą - proszę bardzo!
spływy jednodniowe Wdą i Wierzycą - proszę bardzo!
weźcie rowery - mamy tu rowerowy raj i mapy najpiękniejszych tras
weźcie rowery - mamy tu rowerowy raj i mapy najpiękniejszych tras
Sośniak przeznaczony jest  dla 6 osób (trzy  2 - osobowe sypialnie)
Sośniak przeznaczony jest dla 6 osób (trzy 2 - osobowe sypialnie)
z każdego okna widok na las
z każdego okna widok na las
rzut beretem do jeziora Krąg czy Wygonin, Wdzydzki Park Krajobrazowy za rogiem
rzut beretem do jeziora Krąg czy Wygonin, Wdzydzki Park Krajobrazowy za rogiem

Here Slowhop will describe highlights. You can edit them.

Where will I sleep?

Icon 1 house (each for 1-6 people)

Edit main tags in the section: Where will I sleep?

Go to photo editor Photo edit

W Sośniaku, czyli domu wśród sosen. Ten las wybrał sobie to miejsce, a my nie chcieliśmy ingerować w jego życie. Nie ma tu więc typowego ogrodu z przystrzyżoną trawą, rabatami i ścieżkami. Są hamaki na drzewach, jezioro Krąg majaczące pomiędzy drzewami i ogrodzenie stworzone własnoręcznie przez naszych rodziców. Są ptaki dające o sobie znać (najbardziej wiosną i o wschodzie słońca), sezonowo są traktory, bo okoliczni gospodarze uprawiają ziemię. Jest Park Krajobrazowy za rogiem i obszary chronione programem Natura 2000. Dom przeznaczony jest dla 4, a maksymalnie 6 osób. Weźcie ze sobą zwierzaki - persy, brytyjczyki, dachowce, maltańczyki, wyżły, buldogi, burki. W Sośniaku czekają na Was: - trzy sypialnie 2-osobowe, - przestronny, otwarty salon z kozą i dużą witryną z widokiem na sosnowy las, - dobrze wyposażona kuchnia i jadalnia z dużym stołem idealnym do długich, wspólnych posiłków, - zaciszna antresola do relaksu, - wygodna łazienka z prysznicem, kosmetyki, suszarka, ręczniki, - 2 drewniane tarasy, - miejsce do posiłków w leśnym ogrodzie z grillem - to miejsce zaplanowaliśmy tak, aby siedząc przy stole móc podziwiać przebijający przez drzewa blask jeziora Krąg. Jest TV, ale tylko podłączony do internetu, więc Netflix i Yotube dostępny.

Here Slowhop will describe the sleeping arrangements. If you want, you can also fill it in or edit the text.

Icon

Common space

Living room with couches (30 m2)
Terrace (25 m2)
Fireplace corner
Library
expand more

Done! You can edit the tags Common space

Icon

Garden

Barbecue area (with barbecue equipment)
Hammocks
Beach chairs
Tables in the garden
expand more

Done! You can edit the tags Garden

Icon

Waves

Fast Internet/WiFi
Good cell phone reception
TV only in the common area
Access to Netflix

Done! You can edit the tags Waves

What will I eat?

Sośniak - What will I eat?
Sośniak - What will I eat?
Sośniak - What will I eat?
Sośniak - What will I eat?

Go to photo editor Photo edit

W odległości krótkiego spaceru znajdziecie dobrze wyposażony wiejski sklep, więc zaopatrzenie się w składniki do gotowania nie będzie żadnym problemem. Spokojna głowa. Jeśli znudzi się Wam jednak eksperymentowanie w Sośniakowej, świetnie wyposażonej i pięknej kuchni, zawsze możecie wybrać się na posiłek do Oberży w Konarzynach, która serwuje pyszne, domowe dania oraz specjały kuchni regionalnej. Spacer do Oberży zajmie Wam nie więcej niż 8 min. Dystans wielokrotnie sprawdzony własnonożnie. Po drugiej stronie jeziora Krąg, w Starej Kiszewie, jest warta uwagi łakomczuchów Karczma Viking (7 km). Miejsce w stylu autentycznego norweskiego domu, z łąką na dachu. Porcje jak dla wikinga, sezonowe menu, świetna dziczyzna i ryby. Do Wygonina, do Karczmy pod Klonami na pstrągi. 3 kilometrowy spacer doprowadzi Was do ładnej knajpki z domowym jedzeniem. Jest sezonowo i z tego co akurat rośnie. Na najlepsze borówki w regionie, a może nawet najlepsze jakie jedliście w życiu kierujcie się na obrzeża naszej wsi. Gospodarstwo Borówka z Konarzyn to plantacja znana z soczystych i pysznych niebieskich kulek.

Here Slowhop will describe your food. If you want, you can also fill it in or edit the text.

Icon

Kitchen access

Shared kitchen
Coffee percolator
Refrigerator
Hob
expand more

Done! You can edit the tags Kitchen access

Icon

We recommend nearby restaurants

Oberża (0,7 km)
Karczma Viking (7 km)
Karczma pod klonami (3 km)
Drewutnia (7,5 km)

Done! You can edit the tags We recommend nearby restaurants

Icon

You can buy eco products nearby

Gospodarstwo Borówka i najlepsze borówki na świecie (1 km)

Done! You can edit the tags You can buy eco products nearby

Icon

Grocery stores nearby

Delikatesy w Konarzynach (0,3 km)

Done! You can edit the tags Grocery stores nearby

Will I not be bored?

Icon In/at the edge of the forest
Icon In the countryside

Edit main tags in the section: Where will I sleep?

Go to photo editor Photo edit

Z każdej wsi, każdego lasku, a nawet największych odludzi swoimi niebieskimi oczkami mrugają jeziora. Małe i rozłożyste. Drobne i schowane w drzewach, długaśne i popularne. Pływanie będzie czystą przyjemnością. Dla miłośników zacisznych, leśnych kąpieli. Jeziora najbliżej nas to: - Krąg, który możecie obserwować z działki Sośniaka. Jest obszarem chronionym w ramach programu Natura 2000, więc można obserwować torfowiska źródliskowe czy ptaki, których nazw nawet możecie nie znać. Z lornetką lub bez podejrzeć możecie brodźca samotnego, szlachara, tracza, dzięcioła czarnego, świergotka polnego, białorzytka. Tu absolutnie się nie kąpiemy, nie moczymy nóg, nie puszczamy nawet kaczek na wodzie. Szanujemy dzikość. - Wygonin to pan popularny. Tu nad brzegiem stoją domki letniskowe, jest piaszczysta plażyczka, na której baraszkują dzieciaki, jest otaczający las, który nadaje dzikości. Kąpiele wręcz wskazane, można wypożyczyć łódkę i wypłynąć dalej. Jest to też jezioro, które obrosło już legendą wśród karpiarzy. W toni kryją się takie okazy, że głowa mała, a wędkarz musi wytężyć mięśnie. Największa ryba dotąd złowiona ważyła 21,4 kg. Podobno karpie złapane na wędkę wykazują waleczność i przebiegłość. Takie to gagatki. - Pół popularnym jeziorem jest Drzęczno w środku kaszubskiego lasu. Relaks w cieniu sosen, morsowanie lub kąpiele w ciepłej jak zupa wodzie latem. Duzi i mali będą uradowani. - Na żagle wybierzcie jezioro Wdzydzkie, czyli “Morze Kaszubskie”. To w zasadzie nie jedno jezioro, a kompleks połączonych zbiorników, które na linii wschód – zachód mają długość około 9 km. Tam możecie wynająć łódkę i ruszyć ku przygodzie. Z północy na południe jeziora ciągną się na i około 11 km. Jeśli macie drona polecamy zobaczyć ten raj z góry. Coś wyjątkowego. - Nasze ulubione, najmniej popularne, ciche i slow, to jezioro Długie leżące tuż przy jeziorze Krąg. Gdyby tego było mało, okoliczne rzeki (Wierzyca i Wda) to doskonałe miejsca na spływy kajakowe. Polecamy całym rodzinom. Najprostszą jednak formą spędzenia tu czasu będzie zatopienie się w sosnowych borach, terenach doskonałych na piesze wędrówki i przejażdżki rowerowe. Koniecznie weźcie rowery, czapki z daszkiem, bidony i w drogę. Na miejscu dostaniecie od nas analogowe mapy wszystkich najpiękniejszych tras. Tylko po co ruszać z miejsca, jeśli w Sośniaku można też zwyczajnie poleniuchować z dobrą książką w ręku. Sośniakowa biblioteczka zaprasza. Jak już pochłoniecie kilka pozycji wybierzcie się do Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich. Muzeum zajmuje 22 ha obszaru nad samym brzegiem jeziora Gołuń. Chałupy, dwory, szkoła, kuźnia, wiatraki, kościoły, karczmy, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze możecie zwiedzać sami, ponieważ w każdej zagrodzie rezyduje opiekun wystawy, który opowie Wam wszystko co ważne i historyczne. Możecie też wziąć udział w warsztatach organizowanych na terenie Muzeum: garncarskich, hafciarskich, wyrobu kwiatów z papieru itp.

Here Slowhop will describe your attractions. If you want, you can also fill it in or edit the text.

Icon

For those who want peace

Forest paths
Library and books to read

Done! You can edit the tags For those who want peace

Icon

For hedonists

Beach chairs

Done! You can edit the tags For hedonists

Icon

For sports enthusiasts

Horse riding (15 km)
Kayaks (13 km)
Cross-country trails (0,1 km)
Fishing

Done! You can edit the tags For sports enthusiasts

What’s there for children?

Go to photo editor Photo edit

Sośniak poza samym domkiem to właśnie ten przysłowiowy sośniak, czyli młody sosnowy las. To idealne miejsce przygód dla młodych odkrywców. Nie musisz się o nich martwić - działka jest otoczona własnoręcznie przez nas zbijanym modrzewiowym płotkiem, więc mogą sami eksplorować nasz mały świat do woli. W leśnym ogrodzie postawiliśmy na kontakt z naturą, więc zainstalowaliśmy tam tylko (albo aż:) hamaki oraz leśną huśtawkę. Miłym elementem dla najmłodszych już wewnątrz domu jest wiszący fotel oraz sporo książek dla dzieci.

Here Slowhop will describe what’s there for children. If you want, you can also fill it in or edit the text.

Icon

Attractions for children

Cool trees for climbing
Mushroom picking

Done! You can edit the tags Attractions for children

How do I get there?

Icon Car

Our address: Konarzyny 74F, Konarzyny, Kashubia, Poland

Get directions on Google Maps

Enter the address and describe how guests can get to you.

How much will I pay?

Cennik - dom dla maks. 6 osób (3 osobne sypialnie 2-osobowe)
cena za dobę dla 4 osób
lipiec/sierpień (pobyty tygodniowe sob. - sob.) 600 zł
maj/czerwiec/wrzesień (pobyty tygodniowe sob. - sob.) 500 zł
pozostałe miesiące 450 zł
każda następna osoba 50 zł
dopłata za sprzątanie + 200 zł (przy pobycie poniżej 4 nocy) pies/kot - 100 zł/pobyt zwierzęta ze schroniska free <3 święta/Sylwester/długie weekendy - cena ustalana indywidualnie

Add prices

Last minute

Without asking questions and waiting for a response. Click "book now" and go

21.11-28.11.2020
do 4 osób
2800
Book last minute

Place rules

Icon We do not accept pets
Icon Maximum number of guests: 6 people

Edit the basic rental rules

Icon Minimum stay period
Standard minimum stay: 4 days

Edit minimum rental periods

Icon Payment and cancellation policy
Remaining amount paid on arrival (cash on the spot, money transfer)

Edit payment and cancellation policies

Edit arrival and departure times

Icon Other rules
Zaliczka bezzwrotna przy rezerwacji w wysokości 30% płatna przez system Slowhop. Pozostała kwota płatna w dniu przyjazdu:

Edit other rules

Reviews

5

Rewelacyjne miejsce na odpoczynek, cisza, spokój do tego las sosnowy - BAJKA. Gospodarze przesympatyczni i pomocni. Dom wyposażony jest we wszystkie wygody pod typowego mieszczucha:-) a okolica dostarcza iście sielskiego odpoczynku. Pies również miał swój raj, własne ogrodzone podwórko do tego mnóstwo tras na spacery leśne. Polecam z całego serca!


5

Dom jest piękny i przestronny, wielki plus za biblioteczkę z naprawdę świetnymi pozycjami! Schody nie są strome, jak w większości oferowanych miejsc, tylko bezpieczne nawet dla dzieci. Otoczenie cudowne, właściciele przesympatyczni (pozdrawiamy!) i bardzo pomocni. Sama miejscowość (Konarzyny k. Zblewa) to fantastyczna baza wypadowa do najciekawszych zakątków Kaszub (Kaszubski Park Krajobrazowy, Wdzydzki Park Krajobrazowy, Bory Tucholskie), muzea, skanseny, szlaki piesze, ścieżki rowerowe, kajaki, żagle, grzyby - nie ma nudy nawet przy kiepskiej pogodzie. Serdecznie polecam wszystkim, tym zdecydowanie mniej "slow" także :)


5

Wszystko co napisali przedmówcy o Gospodarzach, domu i okolicy to prawda, czuliśmy to my i nasz pies też :) Coś jeszcze od nas na plus: blisko na spacer brzegiem morza (półtorej godziny). W domu ulubione miejsca: na kanapie, gdzie można patrzeć przez wielkie okna w lewo na las, w prawo na ogródek, a przed siebie na ogień w kozie, huśtawka mega bujająco relaksująca, duży stół który aż prosi żeby zasiąść przy nim z bliskimi i jeść długo i wesoło. A teraz kobitki - UWAGA - w sypialniach na parterze są szafy z tyloma półkami, wieszakami i szufladami, że pierwszy raz w życiu wystarczy wam na schowanie całej podróżnej garderoby i jeszcze zostanie miejsce dla męża :-D


5.0 5 opinii