Add number of guests and dates to check availability

Check availability
You do not pay anything yet.
You can also ask questions here.

Go to photo editor Photo edit

Guesthouses

Icon max 12 people

Done! You can edit the tags

Stary Dom Zdrojowy

Add the name of your place

Location Polska, Małopolska, Wysowa-Zdrój
Wysowa-Zdrój to uzdrowiskowa wieś zatopiona w najdzikszym z Beskidów, Niskim. Na końcu świata, a jednak w Europie. Życie toczy się tu wolniej, pomiędzy pijalnią wonnych wód mineralnych, starymi łemkowskimi chatami, wiekowym starodrzewiem parku zdrojowego, pomiędzy Świętem Rydza, redykiem wiosennym i jesiennym, a gospodarstwami w których kozy grają pierwsze skrzypce. Właśnie tutaj w sennym uzdrowisku, w centrum niespiesznych wydarzeń stoi Stary Dom Zdrojowy, miejsce dla wyjątkowych, wymagających turystów. Na początku swego istnienia służył kuracjuszom jako lecznicze łazienki. Jego świetność została przyćmiona latami wojen i komunizmu. Przez lata zmieniali się także jego właściciele. W latach osiemdziesiątych stał się przytulnym hotelikiem z kawiarnią i w końcu odzyskał swą świetność. Naszym domem i miejscem pracy stał się w 2007 roku. To miejsce, w którym spotykamy, poznajemy Was - naszych Gości, a później przyjaciół. To miejsce, w którym częstujemy ciepłym chlebem, smalcem z rydzów, konfiturą z leśnych jagód, wyjątkowymi tortami, żydowskim kapuśniakiem z pomidorami, cepelinami z owczą bryndzą, pierogami beskidzkimi z jagnięciną, rogalikami, podpłomykami, prostotą i galicyjską serdecznością. To miejsce, w którym śpimy, jemy, odpoczywamy. To miejsce, z którego ruszamy na spacery po okolicznych wymarłych wsiach, po strumieniach, po szlakach i wracamy do niego z dziką przyjemnością. Do przytulnie i wygodnie urządzonych pokoi. Każdy z nich, to odmienny wystrój i nastrój. Dominują motywy kwiatowe, podłogi z desek, fotele z lat 60-tych, ściany jak ze starego dworku i widok z okien na Park Zdrojowy i pijalnię wód mineralnych. Tym, co lubią zatłoczone deptaki, wybiegi modowe, zdecydowanie odradzamy. Zaś tym, dla których chodzenie po dzikich szlakach, jazda konna, przemierzanie kilometrów na rowerze, rekomendujemy z całą odpowiedzialnością. I ręczymy, że będą tu szczęśliwi, choć przyjeżdżając po raz pierwszy być może pomyślą: ”cóż za zadupie”.

Here Slowhop will describe your place

Host:
Basia i Kasia Miernik
We are two. Basia and Kasia, mother and daughter. Not that alone. We have adjoins, even many. One husband and two sons each. And a dedicated crew. We saw this land for the first time in the last millennium. And chance wanted us to be seduced by the charm of the area forever. Absolutely not prepared for such a challenge. One teacher and another political scientist. We dropped the ironed costumes, left the city and life and dived into the unknown. In the wildest Beskid. We'll tell you the rest at breakfast ...

You can edit your name and photo in your settings.

Go to settings
Icon

About us

We speak these languages: Polish, English

Done! You can edit the tags About us

kuchnia galicyjska w różnych odsłonach - krakowskiej, żydowskiej, karpackiej.
kuchnia galicyjska w różnych odsłonach - krakowskiej, żydowskiej, karpackiej.
nasze frykasy zabierzesz na zapas lub w prezencie
nasze frykasy zabierzesz na zapas lub w prezencie
poprowadzimy dla Was warsztaty pieczenia chleba; indywidualne oraz dla grup
poprowadzimy dla Was warsztaty pieczenia chleba; indywidualne oraz dla grup
śpisz w środku parku zdrojowego, a budzikiem są ptaki
śpisz w środku parku zdrojowego, a budzikiem są ptaki
w szlafroku wędrujesz na basen, wracasz wprost na śniadanie
w szlafroku wędrujesz na basen, wracasz wprost na śniadanie
konno, na rowerze, piechotą - niezliczone szlaki w okolicy
konno, na rowerze, piechotą - niezliczone szlaki w okolicy

Here Slowhop will describe highlights. You can edit them.

Where will I sleep?

Add main tags in the section: Where will I sleep?

Go to photo editor Photo edit

W Starym Domu Zdrojowym, czyli białej willi w stylu architektury krynickiej ze stuletnią historią. Stoi tuż obok równie niedzisiejszej pijalni wód i 400 metrów od Parku Wodnego, który z zewnątrz bardziej przypomina elegancki górski hotelik niż pływalnię. W samym sercu parku zdrojowego, wśród wiekowych drzew mamy swoją oazę wypoczynku i smaku. Pod werandami z wyjątkowymi zdobieniami snycerskimi karmimy wyśmienitym glutenem, najlepszymi rydzami i dajemy schronienie współczesnym kuracjuszom. Przygotowałyśmy dla Was 5 kameralnych pokoi na poddaszu. Wygodnych i przytulnych. Wyglądając przez okna widzicie góry i lasy, albo fontannę i pijalnię. W nocy absolutna cisza… A rankiem wspaniałe śniadanie i pachnąca kawa. Może lektura do kawy, albo Polaków rozmowy. I pamiętajcie, nigdzie się nie spieszycie. A! I można przyjść na śniadanie bez makijażu. Pokój Fiołkowy to tak naprawdę dwa pokoje dla 4 osób. W jednym z nich znajduje się małżeńskie łóżko, w drugim dwuosobowa, rozkładana sofa, która jest wierną repliką sofy vintage, zwanej bumerangiem. W tym pokoju lampa – staroć z tych samych czasów. Na ścianach powiesiliśmy koronki bobowskie. Imponujące zbiory koronki klockowej możecie obejrzeć w Muzeum Koronki Bobowskiej, która słynie nimi na całym świecie. Pokój Makowy może służyć dwojgu albo trojgu gości. Jest w nim wygodne łóżko małżeńskie oraz jedno pojedyncze. Wygodne, odrestaurowane fotele w stylu vintage, gotowe na błogie lenistwo. Światło niezwyczajne, bo ze stareńkich, mosiężnych kinkietów. Pokój Piwoniowy to ulubiona sypialnia par. Jest w nim podwójne łóżko i dwa, wygodne i stare, odrestaurowane fotele w stylu vintage. Idealne do leniuchowania i do lektury. Na ścianie powiesiliśmy prezent od naszych gości – Joasi i Wojtka z Wrocławia, którzy bywają u nas co roku podczas Święta Rydza. Pokój Różany jest najmniejszy ze wszystkich. W nim stare, wiekowe, dębowe łóżko, z wysuwaną częścią, która czyni je wygodnym łożem dla dwojga.Stara, hełmowa suszarka do włosów z lat 60., przerobiona na lampę oraz dwa fotele z tej samej epoki. Pokój tulipanowy z dwoma pojedynczymi łóżkami – dla ceniących sobie samodzielne spanie. Możemy jednak, na życzenie Gości, złączyć je w jedno, duże łoże. Fotele w klimacie vintage, po liftingu. W każdym pokoju łazienka. Do dyspozycji ręczniki i suszarka. Czajnik elektryczny, filiżanki. TV i Internet, ale tymi ostatnimi nie zawracajcie sobie głowy. Zresztą, jak w sąsiednich Ropkach za mocno ciągną internet, to u nas gorzej chodzi. Serio!

Here Slowhop will describe the sleeping arrangements. If you want, you can also fill it in or edit the text.

What will I eat?

Go to photo editor Photo edit

Oj, z głodu to u nas nie umrzecie! Przyszykujemy dla Was prawdziwe małmazyje. W restauracji, na parterze naszego Domu Zdrojowego rozpieścimy Was domowym chlebem, rozmaitymi wypiekami, nieudawanymi serami, jajami i śmietaną. Grzyby to nasza specjalność, a rydz jest królem na naszym stole. Smażony, kiszony, marynowany. Ręcznie robione makarony, pierogi, podpłomyki, konfitury… Nie ma dla nas większego luksusu niż domowy makaron z prawdziwych jaj, chleb, z którym kojarzy nam się ciepło rodzinnego domu, letnie wakacje albo świąteczna kolacja. Same robimy wszystkie nasze wypieki. Na stole ląduje Leśnik, Ziarnucha, Żytko, PrzeOr, półfrancuskie rogaliki, bezy i torty, w których chowamy całe serce. Kuchnia regionalna to nasza powinność. Od 2016 roku możemy pochwalić się certyfikatem Kulinarne Dziedzictwo Małopolska, a to wyróżnienie zobowiązuje. W naszym repertuarze znajdziecie żur na kiszonych rydzach, cepeliny z rydzami, rydze marynowane po łemkowsku, maczankę po krakowsku, gęsie pipki, kreplach, paschę, smalec z rydzami i dania sezonowe, czyli to co akurat na grządkach i u lokalnych gospodarzy obrodzi. Śniadania są w cenie pokoju, obiadokolacja to opcja dodatkowo płatna. W skład uczty wchodzi zupa (2 do wyboru), danie główne z dodatkami (2 do wyboru), deser i napoje. W deserowej karcie mamy eklery, torty, jagodzianki, chrust, pączki, tartaletki, lody z Miechowa, na prawdziwej śmietance i mleku z mleczarni ze Skały. Nie dość opowiadać, trzeba skosztować.

Here Slowhop will describe your food. If you want, you can also fill it in or edit the text.

Icon

We cook for you

Lokalne produkty (Eggs, Cheese, Bread, Preserves, Honey, Goat cheese, Mushrooms, Cakes)

Done! You can edit the tags We cook for you

Will I not be bored?

Icon In the countryside
Icon In the mountains

Edit main tags in the section: Where will I sleep?

Go to photo editor Photo edit

Jeśli pozwalacie sobie czasem na nudę, nie znajdziecie lepszej miejscówki. Jeśli nie lubicie nudy, lepiej nie mogliście trafić. Przyroda, wędrówki, historia. Rowerem, konno, na piechotę. I te grzybobrania… I wygwieżdżone niebo, albo schodzące do drogi chmury. Każdego dnia do wyboru, do koloru. Gdy w lesie zaczyna pachnieć liśćmi, deszczyk sączy się przez gałęzie drzew, na nogi przyodziewa się kalosze, a w ręce ląduje koszyk. Lasy pomarańczowieją, a w głowie samoistnie pojawia się melodia o rudym rydzu. Miłośników grzybów i długich owocnych spacerów po lesie zapraszamy na doroczne Święto Rydza w Wysowej Zdroju. Przez dwa dni, na przełomie września i października wszystko zmienia swoje barwy na rude. Ochotnicy biorą udział w konkursie na rydzobranie, można wraz z przewodnikiem wypatrywać śladów niedźwiedzi i szukać wilków pośród drzew, uczestniczyć w warsztatach kulinarnych, spróbować rudych potraw grzybowych, kupić lokalne smakołyki na kiermaszu, posłuchać pogadanek ludzi lasu i zakochać się w Beskidzie Niskim. Wysowa Zdrój to oczywiście także uzdrowisko. Bez względu czy jesteście zdrowi jak ryby, czy macie dolegliwości trawienne, układu oddechowego czy moczowego, warto zajrzeć do pięknej pijalni wód. Budynek został wzniesiony w 2006 roku i idealnie odwzorowuje starą pijalnię, która w latach 60-tych zniknęła w popiołach pożaru. Większość wód mineralnych w Wysowej to szczawy wodorowęglanowo-chlorkowo-sodowe, więc są zdrowe, ale nie pachną fiołkami. Skuście się na łyk Józefa I, Bronisława, Aleksandry, Franciszka czy Henryka. W Wysowej gdzie nie spojrzysz tam piękny widok. Niektóre ulice i ścieżki to znakomite punkty widokowe na pocztówkowe krajobrazy. Podczas spacerów po okolicy wybierzcie się pod sanatorium "Biawena". Stąd możecie podziwiać: na południu wznoszącą się Stebnicką Magurę na Słowacji, następnie Płaziny, Buków Garb, Busov, Jawor, Cigelkę, Lackową, Ostry Wierch, Biała Skała i Bziany. Każda pora roku prezentuje inny obraz, wszystkie tak samo malarskie i doskonałe. Jeśli potrzebujecie podpowiedzi gdzie warto, to spieszymy, że do Nieznajowej. Tu lasy się przerzedzają, a oczom ukazuje się piękna dolina Wisłoki. Można podziwiać opustoszałe tereny, rzekę Zawoję, zamoczyć nogi, przejść się mokrą stopą po kamieniach, z zadumą zerkać na łemkowskie krzyże, poczytać o historii nieistniejącej wsi na tablicy informacyjnej umieszczonej na stojących samotnie drzwiach - instalacji artystycznej Natalii Hładyk. Jesienią w okolicy słychać dzwonki. To czas powrotu. Baca, juhasi i ich tysiące owiec wracają z bacówki w Czarnem w okolice Nowego Targu. Ten powrót nazywany jest redykiem jesiennym i jest wyjątkowym wydarzeniem w okolicy. Białe chmury wełny przechodzą przez Ropki, przechodzą przez Konieczną, przechodzą przez Wysową Zdrój. Przyjedźcie wiosną (gdy owce kroczą na wypas) i jesienią (gdy schodzą z hal i wracają do zagród) zobaczyć to na własne oczy póki czas. Kiedyś w Beskidzie Niskim było aż 6 bacówek, teraz ostała się tylko jedna.

Here Slowhop will describe your attractions. If you want, you can also fill it in or edit the text.

What’s there for children?

Go to photo editor Photo edit

Wokół mnóstwo miejsca do twórczego działania. W parku place zabaw, terenowa „siłka”, alejki parkowe i wystrzyżone trawniki. Miejsca na ognisko. Górski potok zwany Szumniakiem. O rzut kamieniem z domowych schodów, wpada do Ropy, szemrząc nieustająco. Z każdej strony lasy i niezliczone szlaki do górskich wędrówek. Skanseny, muzea, zagrody edukacyjne. Tu dzieci mają luzy jak rajtuzy, hasają z radością po wzgórzach, zerkną co tam u kóz sąsiadów i znajdą ślady sarenek na leśnej drodze. Powoli. Na wszystko przecież jest czas.

Here Slowhop will describe what’s there for children. If you want, you can also fill it in or edit the text.

How do I get there?

Icon Car

Our address: Park Zdrojowy 12, Wysowa-Zdrój, Lesser Poland, Poland

Get directions on Google Maps

Enter the address and describe how guests can get to you.

How much will I pay?

za dobę
Pokój piwoniowy dla 2 osób 230 zł
Pokój tulipanowy dla 2 osób 230 zł
Pokój makowy dla 2-3 osób od 230 zł
Pokój różany dla 1-2 osób od 115 zł
Pokój fiołkowy dla 2-4 osób od 295 zł
Śniadanie wliczone jest w cenę pokoju. Obiadokolacja /zupa (2 do wyboru), danie główne z dodatkami (2 do wyboru), deser, kompot/ 45 zł/ dorosły 25 zł/ dzieci do 7 lat dzieci do lat 3 nieodpłatnie Wyposażenie: telewizor, Wi-Fi, czajnik, suszarka, ręcznik Opłata uzdrowiskowa wynosi 3 zł/ osoba/ doba Podane ceny nie obowiązują w święta, sylwestra oraz tzw. długie weekendy. Opłata za zwierzę: 15 zł/ doba

Add prices

Place rules

Icon We do not accept pets
Icon Maximum number of guests: 12 people

Edit the basic rental rules

Icon Minimum stay period
Standard minimum stay: 3 days

Edit minimum rental periods

Icon Payment and cancellation policy
(card on the spot, cash on the spot, money transfer)

Edit payment and cancellation policies

Add arrival and departure times

Icon Other rules
Pozostała kwota:

Edit other rules

Reviews

5

Spędziliśmy fajny tydzień w Starym Domu Zdrojowym. Super lokalizacja, świetna baza wypadowa na wędrówki po Beskidzie Niskim. Uroczy park zdrojowy, miejsce spokojnych spacerów. A sam Dom Zdrojowy - niezmiernie klimatyczny, super uprzejmy personel. Jedzenie - marzenie, przygotowywane z dbałością o podniebienie gości, a także o wrażenia wizualne. A własne wypieki - raj dla zmysłów :-). Pascha, Fedora, torcik kajmakowo - różnany... Delicje...


5

Sympatyczne miejsce - takie z klimatem. Pokój nieduży, ale podczas wypoczynku nie przebywaliśmy tam długo. Pomimo, że obiekt w środku Parku Zdrojowego wieczorem i w nocy cicho i spokojnie. W łazience suszarka i ręczniki, a to plus. Świetne śniadania z dobrej jakości produktów. My wykupiliśmy także obiadokolacje i to dobra opcja: do wyboru dwie wersje. Jeśli ktoś woli może po prostu wybrać coś z karty w restauracji. Dla mnie jeszcze desery, za które można dać się " pokroić".Letni ogródek na zewnątrz. Jeszcze jeden plus - mocno dbają o zdrowie i higienę: w pokojach i przy wejściu do restauracji płyny do dezynfekcji, informacje o konieczności noszenia maseczek i ozonowanie pomieszczeń. A na dodatek Wysowa Zdrój to miejscowość dla tych, którzy chcą trochę odpocząć od zgiełku miasta.


5

Wszystko bylo w jak najlepszym porzadku :) Mila obsluga, pyszne jedzenie, swietna lokalizacja w srodku jeszcze malo odkrytej czesci Polski. Keep going !


5.0 3 opinii