Add number of guests and dates to check availability

Check availability
You do not pay anything yet.
You can also ask questions here.

Go to photo editor Photo edit

Houses and cottages

Icon max 4 people

Done! You can edit the tags

Ublik Green & Black

Add the name of your place

Location Polska, Mazury, Ublik
Przy małej szutrowej drodze na skraju dwóch mazurskich wsi od tafli jeziora Buwełno odbijają się drzewa, ważki wielkości helikopterów i domki dla szanujących tradycję i ceniących nowoczesny minimalizm. Na ławeczce tak jak kilka pokoleń wstecz siedzą kontemplatorzy zastałej rzeczywistości i popijając lokalne piwo rozmawiają o życiu. Nad kozą, na sznurkach suszą się grzyby, poranki rozpoczynają się rowerową wycieczką do sklepu, a wieczory kończą na pomoście w akompaniamencie świerszczy i klęgorze żurawi. Założeniem w Ubliku miała być natura, prostota, minimalizm, design. Bez plastiku i nadmiaru kolorów. Taki nasz protest przeciw grodzeniu, natrętnej ingerencji w przestrzeń. Dlatego trawa trochę wybujała, lekko dzika, nie przycięta na równo, miejscami łąka taka jaka była zanim tu przybyliśmy, morze kwiatków, kilka chwastów. W małym, czarnym domku z widokiem na morenowe wzgórza i jezioro zmieszczą się wygodnie 4 osoby. Tu wypoczynek to inny stan aktywności: pływanie, wędkowanie o wschodzie, spływy szlakiem jezior w upalne dni, rowerowe wyprawy po mazurskich bezdrożach. Do dyspozycji oddajemy Wam prywatny pomost, kajaki, łódkę, rowery. Ciszę wokoło, brak sąsiadów, przestrzeń nieuczesaną i cudowne widoki. Na weekend, na wakacje, poza sezonem. PS Ublik Green &;Black jest częścią Ublik Green & Wind, po przeciwnej stronie szutrowej drogi. Czarny domek stoi sobie zupełnie sam, pośród zielonych łąk, na wzgórzu - dla miłośników natury i odosobnienia jest wprost idealny.

Here Slowhop will describe your place

Host:
Paweł Kaczmarek
Ublik is a change for us. Change of pace, priorities, mood, perspectives. We work a lot and travel every day, so here we reduce speed, slow down the race, we eliminate the number of stimuli. We are not aging, so slowing it down transition to a different state of activity - the physical one that allows after a whole day to sit down to dinner, without remorse for excess calories, moody by the fireplace with wine and music. Masuria is best for this, we know it because we have been testing it for many years. We would like to infect everyone with Masuria, persuade you to make short and long trips in the spring, summer and autumn. We invite you, Paweł and Monika.

You can edit your name and photo in your settings.

Go to settings
Icon

About us

We speak these languages: Polish, English

Done! You can edit the tags About us

czarny drewniany domek dla 4 osób sąsiadujący z jeziorem, nieopodal  Ublik Green & Wind , w odległości zapewniającej pełne odosobnienie
czarny drewniany domek dla 4 osób sąsiadujący z jeziorem, nieopodal Ublik Green & Wind , w odległości zapewniającej pełne odosobnienie
cisza, spokój, brak sąsiadów i kojący mazurski mikroklimat
cisza, spokój, brak sąsiadów i kojący mazurski mikroklimat
prywatny pomost dzielony tylko z innymi gośćmi Ublika i intymny dostęp do jeziora Buwełno
prywatny pomost dzielony tylko z innymi gośćmi Ublika i intymny dostęp do jeziora Buwełno
mamy dla Was  rowery i niezliczoną ilość tras leśnych i wiejskich
mamy dla Was rowery i niezliczoną ilość tras leśnych i wiejskich
sprawdzone adresy restauracji z dobrą rybą i czyste jeziora do wędkowania
sprawdzone adresy restauracji z dobrą rybą i czyste jeziora do wędkowania
4 kajaki i łódź wiosłowa czekają na miejscu
4 kajaki i łódź wiosłowa czekają na miejscu

Here Slowhop will describe highlights. You can edit them.

Where will I sleep?

Add main tags in the section: Where will I sleep?

Go to photo editor Photo edit

W czarnym domku z jasnym wnętrzenem dla 4 osób. Powierzchnia to około 55 m2 wraz z antresolą pod skosem. Domek położony jest na mazurskiej łące przy polnej drodze, więc o wielki ruch, a nawet o ten mały nie musicie się przejmować. Czasem przeleci bocian, czasem żuraw, czasem zagubi się tu rowerzysta, a samochodowo to głównie wakacjusze z 3 pozostałych Ublikowych domków. Tacy to sąsiedzi. Jezioro, łąka, świetliki, jaszczurki grzejące się w słońcu, ślimaki po deszczu. Domek oddajemy w Wasze troskliwe ręce i liczymy, że będzie Wam tu wygodnie, pięknie, relaksacyjnie i z daleką perspektywą. Na parterze czeka na Was: - salon z kozą oraz dużym oknem (widok na morenowe wzgórza i jezioro Buwełno), otwarta kuchnia, - oddzielna sypialnia (szerokie łóżko 180 cm), - łazienka z prysznicem. Na antresoli: - dwa pojedyncze łóżka (2x90 cm). Nie chcieliśmy odgradzać się od natury, więc dom jest ogrodzony. Tutaj jest jak jest i tak jak było od zawsze - morenowe wzgórza porośnięte trawą, drzewa nad jeziorem. Nie ingerowaliśmy prawie w idealną naturę. Zasadziliśmy tylko tradycyjne drzewka owocowe, często spotykane w starych mazurskich siedliskach i typowe dla mazurskich ogródków róże, hortensje.

Here Slowhop will describe the sleeping arrangements. If you want, you can also fill it in or edit the text.

What will I eat?

Ublik Green & Black - What will I eat?
Ublik Green & Black - What will I eat?

Go to photo editor Photo edit

Do Waszej dyspozycji jest aneks kuchenny z kuchenką elektryczną (2 palnikową), zmywarką, małą lodówką podblatową, ekspresem do kawy, czajnikiem, garnkami i naczyniami. Jeśli podczas urlopu gotowanie to ostatnia rzecz, o której myślicie polecimy Wam miejsca, które znamy i często sami odwiedzamy. Na życzenie przygotowujemy pakiet śniadaniowy z lokalnych produktów. - po drugiej stronie jeziora we wsi Przykop znajdziecie jedną z naszych ulubionych restauracji - karczmę "Stara Kuźnia". To miejsce, gdzie przychodząc na obiad wychodzi się po deserze. Kelnerzy to nie podawacze, ale ludzie z krwi i kości, którzy nie zapominają o kliencie. Wszystko od sposobu podania do precyzyjnego wykonania zachwyca. - Na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich w Rydzewie znajduje się Gospoda Pod Czarnym Łabędziem. To ciekawe połączenie restauracji i muzeum, gdzie wśród starych sieci rybackich będziecie mogli rozkoszować się zupą kurkową, doskonałą sielawą, karmelizowanymi na słodko żeberkami, schabem w sosie grzybowym z kopytkami w karmelu. - Barka w Prażmowie to wyróżniona przez Gault Milleau knajpa, która z daleka sprawia wrażenie opuszczonej barki, którą rdza potraktowała zębem czasu. Na miejscu czeka Was połączenie kuchni polskiej i azjatyckiej, foie gras z czarnym bzem, carpaccio z ośmiornicy, sandacz w sosie mango-chilli, krabowe ravioli w maśle cytrynowym i kilka innych pozycji. I wiele innych!

Here Slowhop will describe your food. If you want, you can also fill it in or edit the text.

Will I not be bored?

Icon By the lake
Icon In the countryside

Edit main tags in the section: Where will I sleep?

Go to photo editor Photo edit

Ublik to takie miejsce na ziemi, w którym nicnierobienie jest na 1 miejscu listy przebojów. Gdy odpowiednio wcześnie wygracie walkę ze snem, na pomoście powita Was niezwykła gra świateł i kolorów rozgrywająca się podczas wschodu słońca. Sam Claude Monet zachwyciłby się taką impresją. Później czas na wycieczkę rowerową wokół jezior, małymi drogami asfaltowymi, szutrowymi i polnymi - odkrywanie miejsc dziewiczych, turystycznych i historycznych. Mamy dla Was 2 rowery na wyłączność, więc możecie już zacząć planować trasy. Można też korzystać z pozostałych rowerów i sprzętu znajdującego się na terenie Ublik Green. Z przyjemnością polecimy trasy odpowiednie dla każdej kondycji. Niedaleko stąd, około 8.5 km, do świetnej klimatycznej restauracji Stara Kuźnia, portu w Rydzewie, nad Śniardwy i dalej do Mikołajek. Złota godzina w Ubliku to czas wyjątkowych, słonecznych iluminacji. Warto wtedy znaleźć cichą przystań. Zatopić wzrok w rozżarzonym słońcu odbijającym się w tafli i mieniącej się ciepłymi barwami łące. Pozwolić myślom wybiec w przestrzeń, popijając wino i relaksując się w pełni. Możecie również poleżeć na prywatnej plaży i kontemplować na własnym pomoście. Kąpać się samotnie w jeziorze, pływać kajakiem po długaśnym jeziorze Buwełno i wiosłować łódką. Mamy Również dla Was na terenie Ublika: - 4 kajaki, - łódkę wiosłową. Nad jeziorem przygotowaliśmy miejsce na ognisko oraz grill. Pod rozgwieżdżonym niebem z najlepszymi przyjaciółmi w ciszy i błogości. Lepiej być nie może. Wilki morskie uspokajamy - w wielu miejscach można wypożyczyć żaglówki kabinowe i bezkabinowe. Najwięcej możliwości na złapanie wiatru w żagle znajdziecie w pobliskich Mikołajkach i Giżycku. Pochwalamy bezkrwawe łowy i polowanie z użyciem lornetki, dlaczego polecamy Wam Bagna Nietlickie, czyli miejsce idealne dla miłośników ptaków i natury. Do obserwowania zwierzyny: jeleni, łosi, dzików, lisów polecamy okoliczne lasy oraz Puszczę Piską. Najbliższa okolica zachwyca dzikimi terenami, a piesze wycieczki to najlepszy sposób na odkrycie morenowych pagórków, lasów, łąki i jezior. Niedaleko znajduje się obszar Natura 2000 oraz rezerwat Bagna Nietlickie - największe i jedyne tak dobrze zachowane torfowisko na Pojezierzu Mazurskim. Warto również wybrać się na spacery po okolicznych wsiach, czyli do Cierzpięt, Paprotek, Przykopu. Po łąkach, bezdrożach, polach, lasach i nad jeziora Buwełno, Wojnowskie, Ublik Mały i Ublik Wielki. Fanom wakacji w siodle polecamy naszą ulubioną Stadninę Koni Ferenstein w Gałkowie. Jest profesjonalnie, od podstaw, dla zaawansowanych, małych i dużych. Można doświadczyć galopu przez rzekę, kłusu po łąkach i cwału na padoku.

Here Slowhop will describe your attractions. If you want, you can also fill it in or edit the text.

What’s there for children?

Go to photo editor Photo edit

Dla dzieciaków zabawa do upadłego, frajda, lekcja wolności i swobody. Maluchy obserwują motyle nogi przez lupę, szukają świerszczy w wysokiej trawie i robią wyścigi nad brzeg jeziora. Miejcie maluchy na oku, ponieważ Ublikowy teren nie jest ogrodzony i przestrzeń wokół jest niczym nieograniczona. Mogą więc zwiać gdzieś niezauważone. Dzieci uczą się zabawy w naturze, poznają klasyczne zabawy i zakopują sekrety zabezpieczając je szkiełkami. Budują zamki z piasku nad samym brzegiem i tworzą zgraną załogę z tatą - kapitanem płynąc łódką na drugą stronę jeziora. Wieczorem zasypiają z uśmiechem na ustach, a w czasie deszczu czytają książeczki od deski do deski, układają miasta z klocków i wielkie garaże z lego. Dla Waszej wygody przygotowaliśmy - fotelik do jedzenia, - łóżeczko, - fotelik rowerowy.

Here Slowhop will describe what’s there for children. If you want, you can also fill it in or edit the text.

How do I get there?

Icon Car

Our address: Ublik 17, Ublik, Masuria, Poland

Get directions on Google Maps

Enter the address and describe how guests can get to you.

How much will I pay?

SEZON WYSOKI (wakacje szkolne, długie weekendy)
Cena za dobę za domek Min ilość dni
2 osoby 430 zł 6 nocy
3 osoby 470 zł 6 nocy
4 osoby 490 zł 6 nocy
SEZON ŚREDNI (maj, czerwiec, wrzesień)
Cena za dobę za domek Min ilość nocy
2 osoby 360 zł 2 noce
3 osoby 380 zł 2 noce
4 osoby 400 zł 2 noce
SEZON NISKI (marzec, kwiecień, październik, listopad)
Cena za dobę za domek Min ilość dni
2 osoby 330 zł 2 noce
3 osoby 360 zł 2 noce
4 osoby 390 zł 2 noce
- DZIECI do lat 2 za darmo - DODATKOWA 5 osoba - tylko po uzgodnieniu. Dodatkowa opłata za za dobę 50 zł - ZWIERZAKI - tylko po uzgodnieniu. Dodatkowa opłata - 150 zł - SPRZĘT (rowery, kajaki, łódka) - w cenie - DREWNO do kominka - w cenie Pobieramy kaucję zwrotną 400 zł W domkach obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów i wyrobów tytoniowych.

Add prices

Place rules

Icon We do not accept pets
Icon Maximum number of guests: 4 people

Edit the basic rental rules

Icon Minimum stay period
Standard minimum stay: 2 days
Wakacje szkolne: 2020-07-07 - 2020-08-31, minimum 6 days

Edit minimum rental periods

Icon Payment and cancellation policy
(card on the spot, cash on the spot, money transfer)

Edit payment and cancellation policies

Add arrival and departure times

Icon Other rules
Rezerwacja jest potwierdzona po wpłacie zadatku w wysokości 40% kwoty pobytuprzez system Slowhop. Pozostała należność jest płatna za cały okres pobytu z góry, najpóźniej z chwilą przybycia (w rozliczeniu uwzględniana jest wpłata zadatku)

Edit other rules