Ulož Pozri si galériu
Vyber dátum

Zdobycie Mnicha - termin ustalimy wspólnie

Preložené automaticky pomocou Google Translate

Jeśli jesteś pasjonatem górskich wypraw i zdobywania tatrzańskich szczytów - ta przygoda jest dla Ciebie. Zdobycie Mnicha będzie ciekawym przeżyciem. Połączenie turystyki i wspinaczki da Ci sporo satysfakcji i adrenaliny, a ze mną na pewno będziesz czuć się bezpiecznie i komfortowo. W pakiecie - dobra zabawa, kilkanaście zdjęć, oraz filmiki z wierzchołka i dojazd do parkingu na Włosienicę.
Sprzęt do wspinaczki zapewniam ja, nocleg jest również w cenie. W ofercie wpisz interesujący Cię termin, wspólnie ustalimy kiedy ruszyć w góry. Oczywiście tylko przy dobrej pogodzie.

Mnich to charakterystyczna iglica skalna o bardzo trafnej nazwie. Swoim kształtem przypomina postać siedzącego bądź modlącego się mnicha w kapturze. Jedna z legend dotyczących powstania Mnicha, wiąże się z autentyczną postacią Brata Cypriana z Czerwonego Klasztoru w Pieninach. Legenda mówi, że był on kimś w rodzaju karpackiego Ikara, ponoć skonstruował maszynę latająca, najprawdopodobniej rodzaj lotni. Brat Cyprian po próbnych lotach z okolicznych gór otaczających klasztor wszedł na szczyt Trzech Koron, skąd pofrunął w stronę Tatr. Jego wysokości to 2068 m i znajduje się w polskich Tatrach Wysokich, w Dolinie Rybiego Potoku.

PS Nie trzeba być sportowcem albo super taternikiem, wystarczy być po prostu sprawnym człowiekiem. To jest najłatwiejszy szczyt żeby zacząć przygodę z turystyką pozaszlakową. Czasem trzeba się wspiąć, podciągnąć się na rękach, ale w uprzęży z asekuracją. Jak ktoś był na Giewoncie, to da radę.

bartek i kasia gąsienica-józkowy

Bartek - horolezec od svojho pradeda, z rodiny Gąsienica - bezpochyby muž narodený z hôr. Kombinuje svoju vášeň a prácu ako vysokohorský tatranský sprievodca. Pracuje v Tatranskej dobrovoľnej záchrannej službe, pokračuje v tom, čo mu vštepil jeho otec - Józef Gąsienica -Józkowy - inštruktor tatranskej záchrany a záchranár TOPR, ktorý sa zúčastnil na prvých letoch helikoptérami v Tatrách.

A ako to už v horských rodinách býva, nad všetkým drží žena ruku. U nás je to podobné. Kasia - vzdelaná etnologička, vášňou folkloristka, dennodenná starostlivosť o domácnosť a rodinu. Prácu a záujmy odložila na neskôr, keď deti trochu podrastú ;-)

Pri vytváraní lyžiarskeho apartmánu Tatra Góral sme sa snažili postarať sa o každý detail, pričom sme spojili naše spoločné vášne do jedného, v presvedčení, že nájdete priestor, pokoj a nekonečné rozhovory o horách a vysočine.

Ahoj do nosa!
górskie wyjście poza szlakiem na szczyt Mnicha
zjazdy na linie ze szczytu (sprzęt do wspinaczki zapewniam ja)
wyprawa zawsze przy dobrej pogodzie - datę ustalimy wspólnie
nocleg w wygodnym apartamencie w Murzasichle
z kuchnią, więc gotowanie zostawiam Wam
dla dorosłych i młodzieży powyżej 14 roku życia

Program

Wyjazd w dobrym humorze o świcie, moim środkiem transportu. Krótka przerwa na kawę w schronisku Morskie Oko i idziemy.

Dojście pod ścianę to ok. 2h, a samo zdobycie to - 1.5 do 2 h - wraz z pobytem na szczycie i zjazdami. Na samym wierzchołku Mnicha czeka Cię niezapomniany widok na rejon Morskiego...
Oka, Rysów i Mięguszowieckich Szczytów.

Przychodzi czas na zjazdy na linie. Długość pierwszego zjazdu to ok. 30 metrów, a drugi to też ok. 12 metrów. Jest to na pewno fajna część naszej wspólnej wyprawy.

Powrót do schroniska, gdzie czeka na nas pyszna szarlotka, z widokiem na szczyt, który dopiero co zdobyliśmy.

A sprzęt wspinaczkowy w pakiecie zapewniam ja :)
viac

Kde budem spať?

Apartament Tatra Góral Ski, chyba że chcecie pomoc w znalezieniu noclegu w schronisku - to coś możemy popytać ;)

Apartament znajduje się w naszym domu, zaledwie 200 metrów od najbliższej stacji narciarskiej. Pomieści wygodnie 5 osób w dwóch sypialniach:
- głównej, z dwuosobowym łóżkiem
- mniejszej,...
z łóżkiem jednoosobowym.
Dodatkowe miejsce do spania znajduje się w salonie (rozkładana kanapa). Salon łączy się z otwartą kuchnią, znajdziecie w nim też duży stół, przy którym można zjeść wspólne śniadanie czy kolację. Apartament posiada jedną łazienkę z prysznicem. Przed domem jest ogrodzony parking, a w ogrodzie miejsce na ognisko.
viac

Čo budem jesť?

W naszym apartamencie przygotujecie wszystko co lubicie we własnym zakresie. Gdyby mogło być inaczej, to zawsze pomożemy :)

Čo môžem robiť?

Nie ma o tym mowy! W wolnym czasie zapalimy ognisko i pogadamy o wspólnej wyprawie i ratowaniu ludzkiego życia w Tatrach.

Čo pre deti?

Dla dzieci spacer wokół tafli jeziora Morskiego Oka, co już może być fajnym przeżyciem dla najmłodszych zdobywców górskich wypraw :)

Cena

Cennik zależny od ilości osób

Cena za osobę (przy jednej osobie) 1300 zł za osobę
Przy 3 osobach 1900 zł za grupę

Platobné a rezervačné podmienky

zaliczka 30%
w przypadku rezygnacji - co najmniej 2 tygodnie przed planowanym wyjściem - zwrot

Pravidlá miesta

Minimálny vek hostí: 14 rok(y)

Maximálny počet hostí: 4 osôb

Platobné a rezervačné podmienky

zaliczka 30%
w przypadku rezygnacji - co najmniej 2 tygodnie przed planowanym wyjściem - zwrot

  • Płatność gotówką na miejscu
Adresa
  • Budzowa 45 H
  • 34-531 Murzasichle

Ako sa tam dostanem?

pinezka na google map - Tatra Góral Ski Murzasichle

Hodnotenia