Užrašyti Peržiūrėti nuotraukas
Pasirinkti datą

Zdobycie Mnicha - termin ustalimy wspólnie

Išversta automatiškai su Google Translate pagalba

Jeśli jesteś pasjonatem górskich wypraw i zdobywania tatrzańskich szczytów - ta przygoda jest dla Ciebie. Zdobycie Mnicha będzie ciekawym przeżyciem. Połączenie turystyki i wspinaczki da Ci sporo satysfakcji i adrenaliny, a ze mną na pewno będziesz czuć się bezpiecznie i komfortowo. W pakiecie - dobra zabawa, kilkanaście zdjęć, oraz filmiki z wierzchołka i dojazd do parkingu na Włosienicę.
Sprzęt do wspinaczki zapewniam ja, nocleg jest również w cenie. W ofercie wpisz interesujący Cię termin, wspólnie ustalimy kiedy ruszyć w góry. Oczywiście tylko przy dobrej pogodzie.

Mnich to charakterystyczna iglica skalna o bardzo trafnej nazwie. Swoim kształtem przypomina postać siedzącego bądź modlącego się mnicha w kapturze. Jedna z legend dotyczących powstania Mnicha, wiąże się z autentyczną postacią Brata Cypriana z Czerwonego Klasztoru w Pieninach. Legenda mówi, że był on kimś w rodzaju karpackiego Ikara, ponoć skonstruował maszynę latająca, najprawdopodobniej rodzaj lotni. Brat Cyprian po próbnych lotach z okolicznych gór otaczających klasztor wszedł na szczyt Trzech Koron, skąd pofrunął w stronę Tatr. Jego wysokości to 2068 m i znajduje się w polskich Tatrach Wysokich, w Dolinie Rybiego Potoku.

PS Nie trzeba być sportowcem albo super taternikiem, wystarczy być po prostu sprawnym człowiekiem. To jest najłatwiejszy szczyt żeby zacząć przygodę z turystyką pozaszlakową. Czasem trzeba się wspiąć, podciągnąć się na rękach, ale w uprzęży z asekuracją. Jak ktoś był na Giewoncie, to da radę.

bartek i kasia gąsienica-józkowy

Bartekas - aukštaitis iš savo prosenelio, iš Gąsienicų šeimos - be jokios abejonės, žmogus, gimęs iš kalnų. Jis sujungia savo aistrą ir darbą kaip aukštas Tatrų gidas. Jis dirba Tatrų savanorių gelbėjimo tarnyboje, tęsia tai, ką jam įskiepijo jo tėvas - Józefas Gąsienica -Józkowy - Tatrų gelbėjimo instruktorius ir TOPR gelbėtojas, dalyvavęs pirmuosiuose sraigtasparnių skrydžiuose Tatruose.

Ir kaip paprastai būna aukštaičių šeimose, moteris viską laiko už rankos. Pas mus panašiai. Kasia - pagal išsilavinimą etnologė, aistra - folkloristė, kasdien rūpinasi namais ir šeima. Ji atidėjo savo darbą ir pomėgius vėlesniam laikui, kai vaikai šiek tiek užaugs ;-)

Kurdami slidinėjimo apartamentus „Tatra Góral“, stengėmės pasirūpinti kiekviena detale, sujungdami bendras aistras į vieną, manydami, kad rasite erdvės, ramybės ir begalinių pokalbių apie kalnus ir aukštaičių regioną.

Sveikas prie nosies!
górskie wyjście poza szlakiem na szczyt Mnicha
zjazdy na linie ze szczytu (sprzęt do wspinaczki zapewniam ja)
wyprawa zawsze przy dobrej pogodzie - datę ustalimy wspólnie
nocleg w wygodnym apartamencie w Murzasichle
z kuchnią, więc gotowanie zostawiam Wam
dla dorosłych i młodzieży powyżej 14 roku życia

Programa

Wyjazd w dobrym humorze o świcie, moim środkiem transportu. Krótka przerwa na kawę w schronisku Morskie Oko i idziemy.

Dojście pod ścianę to ok. 2h, a samo zdobycie to - 1.5 do 2 h - wraz z pobytem na szczycie i zjazdami. Na samym wierzchołku Mnicha czeka Cię niezapomniany widok na rejon Morskiego...
Oka, Rysów i Mięguszowieckich Szczytów.

Przychodzi czas na zjazdy na linie. Długość pierwszego zjazdu to ok. 30 metrów, a drugi to też ok. 12 metrów. Jest to na pewno fajna część naszej wspólnej wyprawy.

Powrót do schroniska, gdzie czeka na nas pyszna szarlotka, z widokiem na szczyt, który dopiero co zdobyliśmy.

A sprzęt wspinaczkowy w pakiecie zapewniam ja :)
daugiau

Kur miegosiu?

Apartament Tatra Góral Ski, chyba że chcecie pomoc w znalezieniu noclegu w schronisku - to coś możemy popytać ;)

Apartament znajduje się w naszym domu, zaledwie 200 metrów od najbliższej stacji narciarskiej. Pomieści wygodnie 5 osób w dwóch sypialniach:
- głównej, z dwuosobowym łóżkiem
- mniejszej,...
z łóżkiem jednoosobowym.
Dodatkowe miejsce do spania znajduje się w salonie (rozkładana kanapa). Salon łączy się z otwartą kuchnią, znajdziecie w nim też duży stół, przy którym można zjeść wspólne śniadanie czy kolację. Apartament posiada jedną łazienkę z prysznicem. Przed domem jest ogrodzony parking, a w ogrodzie miejsce na ognisko.
daugiau

Ką valgysiu?

W naszym apartamencie przygotujecie wszystko co lubicie we własnym zakresie. Gdyby mogło być inaczej, to zawsze pomożemy :)

Ar nenuobodžiausiu?

Nie ma o tym mowy! W wolnym czasie zapalimy ognisko i pogadamy o wspólnej wyprawie i ratowaniu ludzkiego życia w Tatrach.

Ką veiks vaikai?

Dla dzieci spacer wokół tafli jeziora Morskiego Oka, co już może być fajnym przeżyciem dla najmłodszych zdobywców górskich wypraw :)

Kaina

Cennik zależny od ilości osób

Cena za osobę (przy jednej osobie) 1300 zł za osobę
Przy 3 osobach 1900 zł za grupę

Mokėjimo ir rezervacijos sąlygos

zaliczka 30%
w przypadku rezygnacji - co najmniej 2 tygodnie przed planowanym wyjściem - zwrot

Vietos taisyklės

Mažiausias svečių amžius: 14 metų

Maksimalus svečių skaičius: 4 žmonių

Mokėjimo ir rezervacijos sąlygos

zaliczka 30%
w przypadku rezygnacji - co najmniej 2 tygodnie przed planowanym wyjściem - zwrot

  • Płatność gotówką na miejscu
Adresas
  • Budzowa 45 H
  • 34-531 Murzasichle

Kaip nuvyksiu?

pinezka na google map - Tatra Góral Ski Murzasichle

Atsiliepimai