Speichern Fotos ansehen
Wähle ein Datum

Zdobycie Mnicha - termin ustalimy wspólnie

Automatisch übersetzt mit Google Translate

Jeśli jesteś pasjonatem górskich wypraw i zdobywania tatrzańskich szczytów - ta przygoda jest dla Ciebie. Zdobycie Mnicha będzie ciekawym przeżyciem. Połączenie turystyki i wspinaczki da Ci sporo satysfakcji i adrenaliny, a ze mną na pewno będziesz czuć się bezpiecznie i komfortowo. W pakiecie - dobra zabawa, kilkanaście zdjęć, oraz filmiki z wierzchołka i dojazd do parkingu na Włosienicę.
Sprzęt do wspinaczki zapewniam ja, nocleg jest również w cenie. W ofercie wpisz interesujący Cię termin, wspólnie ustalimy kiedy ruszyć w góry. Oczywiście tylko przy dobrej pogodzie.

Mnich to charakterystyczna iglica skalna o bardzo trafnej nazwie. Swoim kształtem przypomina postać siedzącego bądź modlącego się mnicha w kapturze. Jedna z legend dotyczących powstania Mnicha, wiąże się z autentyczną postacią Brata Cypriana z Czerwonego Klasztoru w Pieninach. Legenda mówi, że był on kimś w rodzaju karpackiego Ikara, ponoć skonstruował maszynę latająca, najprawdopodobniej rodzaj lotni. Brat Cyprian po próbnych lotach z okolicznych gór otaczających klasztor wszedł na szczyt Trzech Koron, skąd pofrunął w stronę Tatr. Jego wysokości to 2068 m i znajduje się w polskich Tatrach Wysokich, w Dolinie Rybiego Potoku.

PS Nie trzeba być sportowcem albo super taternikiem, wystarczy być po prostu sprawnym człowiekiem. To jest najłatwiejszy szczyt żeby zacząć przygodę z turystyką pozaszlakową. Czasem trzeba się wspiąć, podciągnąć się na rękach, ale w uprzęży z asekuracją. Jak ktoś był na Giewoncie, to da radę.

bartek i kasia gąsienica-józkowy

Bartek - ein Hochländer von seinem Urgroßvater, aus der Familie Gąsienica - ohne Zweifel ein Mann, der aus den Bergen geboren wurde. Als Bergführer der Tatra vereint er seine Leidenschaft und seine Arbeit. Er arbeitet im Freiwilligen Rettungsdienst der Tatra, führt das fort, was ihm sein Vater - Józef Gąsienica-Józkowy - Tatra-Rettungslehrer und TOPR-Retter, der an den ersten Hubschrauberflügen in der Tatra teilgenommen hat - vermittelt hat.

Und wie in Highlander-Familien üblich, hält eine Frau die Hand über alles. Bei uns ist es ähnlich. Kasia - Ethnologin mit Ausbildung, Volkskundlerin aus Leidenschaft, die sich täglich um Haus und Familie kümmert. Sie hat ihre Arbeit und ihre Interessen auf einen späteren Zeitpunkt verschoben, wenn die Kinder etwas erwachsen werden ;-)

Bei der Gestaltung des Tatra Góral Ski Apartments haben wir versucht, auf jedes Detail zu achten und unsere gemeinsamen Leidenschaften zu vereinen, in der Überzeugung, dass Sie Raum, Ruhe und endlose Gespräche über...
die Berge und das Hochland finden werden.

Hallo an deine Nase!
mehr

górskie wyjście poza szlakiem na szczyt Mnicha
zjazdy na linie ze szczytu (sprzęt do wspinaczki zapewniam ja)
wyprawa zawsze przy dobrej pogodzie - datę ustalimy wspólnie
nocleg w wygodnym apartamencie w Murzasichle
z kuchnią, więc gotowanie zostawiam Wam
dla dorosłych i młodzieży powyżej 14 roku życia

Programm

Wyjazd w dobrym humorze o świcie, moim środkiem transportu. Krótka przerwa na kawę w schronisku Morskie Oko i idziemy.

Dojście pod ścianę to ok. 2h, a samo zdobycie to - 1.5 do 2 h - wraz z pobytem na szczycie i zjazdami. Na samym wierzchołku Mnicha czeka Cię niezapomniany widok na rejon Morskiego...
Oka, Rysów i Mięguszowieckich Szczytów.

Przychodzi czas na zjazdy na linie. Długość pierwszego zjazdu to ok. 30 metrów, a drugi to też ok. 12 metrów. Jest to na pewno fajna część naszej wspólnej wyprawy.

Powrót do schroniska, gdzie czeka na nas pyszna szarlotka, z widokiem na szczyt, który dopiero co zdobyliśmy.

A sprzęt wspinaczkowy w pakiecie zapewniam ja :)
mehr

Wo werde ich schlafen?

Apartament Tatra Góral Ski, chyba że chcecie pomoc w znalezieniu noclegu w schronisku - to coś możemy popytać ;)

Apartament znajduje się w naszym domu, zaledwie 200 metrów od najbliższej stacji narciarskiej. Pomieści wygodnie 5 osób w dwóch sypialniach:
- głównej, z dwuosobowym łóżkiem
- mniejszej,...
z łóżkiem jednoosobowym.
Dodatkowe miejsce do spania znajduje się w salonie (rozkładana kanapa). Salon łączy się z otwartą kuchnią, znajdziecie w nim też duży stół, przy którym można zjeść wspólne śniadanie czy kolację. Apartament posiada jedną łazienkę z prysznicem. Przed domem jest ogrodzony parking, a w ogrodzie miejsce na ognisko.
mehr

Was werde ich essen?

W naszym apartamencie przygotujecie wszystko co lubicie we własnym zakresie. Gdyby mogło być inaczej, to zawsze pomożemy :)

Was werde ich unternehmen?

Nie ma o tym mowy! W wolnym czasie zapalimy ognisko i pogadamy o wspólnej wyprawie i ratowaniu ludzkiego życia w Tatrach.

Was gibt es dort für Kinder?

Dla dzieci spacer wokół tafli jeziora Morskiego Oka, co już może być fajnym przeżyciem dla najmłodszych zdobywców górskich wypraw :)

Preis

Cennik zależny od ilości osób

Cena za osobę (przy jednej osobie) 1300 zł za osobę
Przy 3 osobach 1900 zł za grupę

Zahlungs- und Buchungsbedingungen

zaliczka 30%
w przypadku rezygnacji - co najmniej 2 tygodnie przed planowanym wyjściem - zwrot

Regeln der Unterkunft

Mindestalter der Gäste: 14 Jahr(e)

Höchstanzahl an Gästen: 4 Personen

Zahlungs- und Buchungsbedingungen

zaliczka 30%
w przypadku rezygnacji - co najmniej 2 tygodnie przed planowanym wyjściem - zwrot

  • Płatność gotówką na miejscu
Adresse
  • Budzowa 45 H
  • 34-531 Murzasichle

Wie kommt man dahin?

pinezka na google map - Tatra Góral Ski Murzasichle

Meinungen