Save See photos

Osada Młyńska

Translated automatically with Google Translate

Akcja dzieje się w starym folwarku niedaleko Warszawy. W tle bogata historia - od XV wiecznych zabudowań dworskich, poprzez cukrownie a następnie holenderską osadę młyńską z zabudowaniami gospodarczymi i spichlerzami. To właśnie te ostatnie budynki zainspirowały dzisiejszy wygląd Osady Młyńskiej, w którą tchnęliśmy nowe życie.

Wesele odbywa się w drewnianej stodole, nad waszymi głowami zwisają żyrandole z wiklinowych koszy, ławy nakryte są koronkowymi serwetami, a na ścianach wiszą zioła splecione w wielkie wieńce. Wystrój dopełniają makramy, stare czajniki, butelki i słoje z domowymi przetworami, cynkowe balie i rodzinne portrety. Na stołach stoją bukiety z polnych kwiatów, rumiane jabłka i zielonych roślin.

Na drewnianym parkiecie można tańczyć na bosaka, orkiestra gra z boku, a nad głowami błyskają gwiazdy. Wokół sama zieleń, ekologiczne sady i porozwieszane światełka, jak w zaczarowanym ogrodzie.

Wszystkie napięcia i troski zostają za wysoką bramą, nie mają wstępu za mur. Można się bawić do rana, nie martwić o organizację i puścić wodze fantazji.

Zapraszamy!

Tadeusz i Małgorzata Adamiak

We are Małgosia and Tadeusz. My husband inherited the mill settlement from his parents. Initially it was a fruit farm. After years of reflection, we changed the farm into idyllic, mainly wedding events. The husband is an economist by profession. We were to change the impossible into possible in this tandem. I, a florist and decorator from Warsaw, invented concepts and bought gadgets, while my husband dealt with renovations and finances. During several years of work, a magical place was created full of greenery and space with 10 historic buildings.
stara stodoła na 200 osób w starym folwarku, 45 km od Warszawy
ślub na łące, podwórzu w sadzie albo gdzie akurat Wam pasuje
dekoracji i pomysłów mamy co niemiara
na spanie zapraszamy 16 gości plus Parę Młodą, możecie tez postawić namioty
drewniany parkiet pod gołym niebem
cateringirm i resztą zajemiemy się jeśli chcecie

Location

 • In the countryside

Type of accommodation

 • Entire place

Board

 • Full board
 • Vegetarian, vegan, for allergics
 • Local products

Facilities

 • Parking
 • Internet
 • Playground
 • Animations for children

Program

Zapraszamy Was do rozległego folwarku, który jest naprawdę spory, bo ma aż 8 ha. Za wysokim, zabytkowym murem czeka na Was:

– 10 historycznych budynków okalających duży brukowany dziedziniec (3000 m2),
– ekologiczny sad, starodrzew w parku oraz urocze łąki.
– urokliwe girlandy, które oświetlają po zmroku...
cały teren
– stara stodoła, idealna na rustykalne wesele, albo takie w stylu boho, glamour
– drewniany parkiet pod chmurką, który nie popsuje butów, ani nie spowoduje wypadków poślizgowych
– miejsce na orkiestrę na podwyższeniu Zapewniamy miejsca siedzące dla wszystkich Gości, parkiet oraz zaplecze dla cateringu.

Cała Osada jest zawsze na waszą wyłączność.

Teraz przejdźmy do konkretów:

Nasza stodoła jest największą drewnianą stodołą na Mazowszu i ma powierzchnię 270 m2. Ugości do 200 osób i jest połączona z Sieciarnią która ma powierzchnię 70 m2. Na parkiet pod gołym niebem można wyjść bezpośrednio ze Stodoły. Dodatkowo aranżujemy w pobliżu niego stoły i miejsca siedzące, a także miejsca chilloutowe, leżaki, stoliki z palet, koce na trawie. W sumie mamy przestrzeń na swobodne miejsca siedzące, przestrzeń do tańca, stoły bufetowe, bar, kącik kawowy itp.

Mamy też niemałą bazę rekwizytów i dekoracji, które dodadzą nietuzinkowego charakteru Waszemu weselu. Znajdziecie u nas makramy, łapacze snów, rattanowe fotele, walizy dla podróżników, stare maszyny do pisania, świeczniki, bieżniki, plastry drewna… lista nie ma końca! A nam nie kończą się chęci i pomysły.

Zaskoczymy Was umięjętnościami florystycznymi, scenograficznymi i organizacyjnymi. Mamy wieloletnie doświadczeniem w prowadzeniu kwiaciarni warszawskich, wyczarujemy niepospolite aranżacje kwiatowe w stodole, na terenie całego folwarku jak również ślubu plenerowego.

Przechodząc płynnie do ślubu powiemy, że miejsce waszej ceremonii możecie wybrać sami, choć my mamy kilka ulubionych i sprawdzonych zakątków w naszej Osadzie. Na przykład łąka, sad, starodrzew albo podwórze.
Oprawa ślubu plenerowego, dekoracje, miejsca siedzące dla Gości zaaranżujemy na wiele sposobów, tak aby sprostać Waszym oczekiwaniom i marzeniom.
more

Where will I sleep?

Po intensywnych tańcach zapraszamy na nocleg u nas. Mamy warunki domowe, więc pod dachem pomieścimy tylko 16 gości, a Parę Młodą wyślemy do wozu cygańskiego. Na miejscu mamy 2 prysznice z ciepłą wodą.

Dla tych, co mają dużo bliskich i chcą mieć ich przy sobie proponujemy postawienie namiotów na trawie,...
miejsca jest naprawdę sporo. A jeśli ktoś z gości lubi luksusy, podpowiemy w którym hotelu czy pensjonacie w pobliżu warto się zatrzymać.

Nasz wóz cygański zadomowił się w bezpiecznej odległości od reszty budynków, między drzewami, dając poczucie intymności, ciszy i prywatności. Czyli to, czego dokładnie potrzebuje świeżo upieczona para. Wóz jest kolorowy, klimatycznie oświetlony, w środku i na zewnątrz znajdziecie gadżety i dekoracje boho, które dodają bajkowego klimatu. Coś dla miłośników cygańskiego stylu życia.
more

What will I eat?

Nie mamy u siebie stałej kuchni i kucharzy, więc możecie samemu wybrać catering, o jakim tylko zamarzycie. My, mamy kilka małych firm do polecenia, które działały już u nas i spełniły oczekiwania przeróżnych par, więc spokojnie można im zaufać i powierzyć pieczę nad nakarmieniem gości. A samemu zająć... się innymi sprawami.

Do wyboru macie kuchnię polską, regionalną z wielu krajów, wegetariańską czy wegańską. Są oczywiście inne opcje, ale nie ma się co rozpisywać. W pakiecie dostajecie pełną zastawę i obsługę, nawet anglojęzyczną. My zajmujemy się udostępnieniem miejsca do pracy. I taka symbioza, jak na razie, najlepiej nam wychodzi.

Oto nasi specjaliści od zadowolonych brzuchów:

- catering66.pl
- imperiumdobregosmaku.pl
- smaki-miasta.pl
- partyserwis.pl
- delicatering.pl
- biesiadazkuroniem.pl
- kregliccy.pl

A jeśli planujecie dużo balować na zewnątrz, mamy też stary samochód, którego paka może posłużyć za zewnętrzny bar z zimnymi napojami i przekąskami.
more

How will I be entertained?

Kto to widział, żeby nudzić się na weselu. Dla bardziej wymagających i takich, co nie lubią tańczyć, mamy kilka dodatkowych pomysłów:

- kino vintage - czyli pokażcie projekcję Waszego Love Story podczas wesela w sali kinowej utrzymanej w starym stylu
- strefa chilloutu, gdzie można pozwolić nogom odpocząć...
na chwilę, usiąść na leżaku, położyć się na trawie albo sianie wyściełanym poduszkami i odsapnąć
- Bar na Żuku, którym możecie zaskoczyć swoich gości, podając jedzenie lub napoje na pace starego samochodu
more

What's for children?

Dzieciaki czują się u nas trochę jak u babci na wsi, bo jest stodoła, można ganiać po hektarach zieleni i zrywać jabłka z drzew. Kiedy to się znudzi, czeka na nie piłki do nogi, siatkówki, badminton i tenis. I zawsze mamy w zanadrzu namiary na czadowe animatorki weselne.

Amenities

 • Towels
 • Bedding
 • Balcony, terrace

Price

1 gość od 250 zł

Payment and booking conditions

Marzycie o weselu w stylu rustykalnym, boho albo po prostu w plenerze? Piszcie na atm@osadamlynska.pl i dzwońcie na numer: +48 502 612 773 lub +48 602 516 221. Czekamy na kontakt!

Place rules

Payment and booking conditions

Marzycie o weselu w stylu rustykalnym, boho albo po prostu w plenerze? Piszcie na atm@osadamlynska.pl i dzwońcie na numer: +48 502 612 773 lub +48 602 516 221. Czekamy na kontakt!

Address
 • Oryszew 9
 • 96-317 Oryszew Osada

How to get there?

Znajdujemy się ok. 45 km od Warszawy i dojechać do nas można trzema drogami: poznańską, pruszkowską oraz katowicką lub A2 ze zjazdem w Wiskitkach oddalonym 3,5 km od Oryszewa.

Opinions