Save See photos

Osada Młyńska

Translated automatically with Google Translate

All the action takes place on an old farm near Warsaw. Its background boasts a rich history - from 15th-century court buildings to sugar factories and then a Dutch mill settlement with farm buildings and storehouses. These last buildings were the inspiration for the appearance of today’s Osada Młyńska, which we revived.

The wedding takes place in a wooden barn, with chandeliers hanging from wicker baskets above your heads, benches covered with lace tablecloths, and herbs hanging on the walls in large wreaths. The interior is complemented by macramé, old teapots, bottles and jars with homemade preserves, zinc containers and family portraits. On the tables, there are bouquets of wildflowers, ripe red apples and green plants.

On the wooden floor, you can dance barefoot, the orchestra plays from the side, and the stars shine overhead. You’re surrounded by green, ecological orchards and hanging lights, like in an enchanted garden.

Leave all your stress and worries and worries behind. There’s no place for it here. You can party until morning, you don't have to worry about the organisation – just let your imagination run wild.

We welcome you!

Tadeusz i Małgorzata Adamiak

We are Małgosia and Tadeusz. My husband inherited the mill settlement from his parents. Initially, it was a fruit farm. After years of contemplation, we transformed the farm into an idyllic venue for mainly wedding events. My husband is an economist by profession. Together, we aimed to turn the impossible into possible. I, a florist and decorator from Warsaw, invented concepts and bought gadgets, while my husband dealt with renovations and finances. After several years of work, we created a magical place that’s full of greenery and space with 10 historic buildings.
Old barn for 200 people on an old farm, 45 km from Warsaw
Wedding ceremony in a meadow, a yard, in an orchard, or wherever you’d like
We have a lot of decorations and ideas
We can accommodate 16 guests overnight, plus the Bride and Groom, you can also pitch tents
Wooden dance floor under the open sky
We can take care of catering and the rest if you want

Location

 • In the countryside

Type of accommodation

 • Entire place

Board

 • Full board
 • Vegetarian, vegan, for allergics
 • Local products

Facilities

 • Parking
 • Internet
 • Playground
 • Animations for children

Program

Zapraszamy Was do rozległego folwarku, który jest naprawdę spory, bo ma aż 8 ha. Za wysokim, zabytkowym murem czeka na Was:

– 10 historycznych budynków okalających duży brukowany dziedziniec (3000 m2),
– ekologiczny sad, starodrzew w parku oraz urocze łąki.
– urokliwe girlandy, które oświetlają po zmroku...
cały teren
– stara stodoła, idealna na rustykalne wesele, albo takie w stylu boho, glamour
– drewniany parkiet pod chmurką, który nie popsuje butów, ani nie spowoduje wypadków poślizgowych
– miejsce na orkiestrę na podwyższeniu Zapewniamy miejsca siedzące dla wszystkich Gości, parkiet oraz zaplecze dla cateringu.

Cała Osada jest zawsze na waszą wyłączność.

Teraz przejdźmy do konkretów:

Nasza stodoła jest największą drewnianą stodołą na Mazowszu i ma powierzchnię 270 m2. Ugości do 200 osób i jest połączona z Sieciarnią która ma powierzchnię 70 m2. Na parkiet pod gołym niebem można wyjść bezpośrednio ze Stodoły. Dodatkowo aranżujemy w pobliżu niego stoły i miejsca siedzące, a także miejsca chilloutowe, leżaki, stoliki z palet, koce na trawie. W sumie mamy przestrzeń na swobodne miejsca siedzące, przestrzeń do tańca, stoły bufetowe, bar, kącik kawowy itp.

Mamy też niemałą bazę rekwizytów i dekoracji, które dodadzą nietuzinkowego charakteru Waszemu weselu. Znajdziecie u nas makramy, łapacze snów, rattanowe fotele, walizy dla podróżników, stare maszyny do pisania, świeczniki, bieżniki, plastry drewna… lista nie ma końca! A nam nie kończą się chęci i pomysły.

Zaskoczymy Was umięjętnościami florystycznymi, scenograficznymi i organizacyjnymi. Mamy wieloletnie doświadczeniem w prowadzeniu kwiaciarni warszawskich, wyczarujemy niepospolite aranżacje kwiatowe w stodole, na terenie całego folwarku jak również ślubu plenerowego.

Przechodząc płynnie do ślubu powiemy, że miejsce waszej ceremonii możecie wybrać sami, choć my mamy kilka ulubionych i sprawdzonych zakątków w naszej Osadzie. Na przykład łąka, sad, starodrzew albo podwórze.
Oprawa ślubu plenerowego, dekoracje, miejsca siedzące dla Gości zaaranżujemy na wiele sposobów, tak aby sprostać Waszym oczekiwaniom i marzeniom.
more

Where will I sleep?

Po intensywnych tańcach zapraszamy na nocleg u nas. Mamy warunki domowe, więc pod dachem pomieścimy tylko 16 gości, a Parę Młodą wyślemy do wozu cygańskiego. Na miejscu mamy 2 prysznice z ciepłą wodą.

Dla tych, co mają dużo bliskich i chcą mieć ich przy sobie proponujemy postawienie namiotów na trawie,...
miejsca jest naprawdę sporo. A jeśli ktoś z gości lubi luksusy, podpowiemy w którym hotelu czy pensjonacie w pobliżu warto się zatrzymać.

Nasz wóz cygański zadomowił się w bezpiecznej odległości od reszty budynków, między drzewami, dając poczucie intymności, ciszy i prywatności. Czyli to, czego dokładnie potrzebuje świeżo upieczona para. Wóz jest kolorowy, klimatycznie oświetlony, w środku i na zewnątrz znajdziecie gadżety i dekoracje boho, które dodają bajkowego klimatu. Coś dla miłośników cygańskiego stylu życia.
more

What will I eat?

Nie mamy u siebie stałej kuchni i kucharzy, więc możecie samemu wybrać catering, o jakim tylko zamarzycie. My, mamy kilka małych firm do polecenia, które działały już u nas i spełniły oczekiwania przeróżnych par, więc spokojnie można im zaufać i powierzyć pieczę nad nakarmieniem gości. A samemu zająć... się innymi sprawami.

Do wyboru macie kuchnię polską, regionalną z wielu krajów, wegetariańską czy wegańską. Są oczywiście inne opcje, ale nie ma się co rozpisywać. W pakiecie dostajecie pełną zastawę i obsługę, nawet anglojęzyczną. My zajmujemy się udostępnieniem miejsca do pracy. I taka symbioza, jak na razie, najlepiej nam wychodzi.

Oto nasi specjaliści od zadowolonych brzuchów:

- catering66.pl
- imperiumdobregosmaku.pl
- smaki-miasta.pl
- partyserwis.pl
- delicatering.pl
- biesiadazkuroniem.pl
- kregliccy.pl

A jeśli planujecie dużo balować na zewnątrz, mamy też stary samochód, którego paka może posłużyć za zewnętrzny bar z zimnymi napojami i przekąskami.
more

What will I do?

Kto to widział, żeby nudzić się na weselu. Dla bardziej wymagających i takich, co nie lubią tańczyć, mamy kilka dodatkowych pomysłów:

- kino vintage - czyli pokażcie projekcję Waszego Love Story podczas wesela w sali kinowej utrzymanej w starym stylu
- strefa chilloutu, gdzie można pozwolić nogom odpocząć...
na chwilę, usiąść na leżaku, położyć się na trawie albo sianie wyściełanym poduszkami i odsapnąć
- Bar na Żuku, którym możecie zaskoczyć swoich gości, podając jedzenie lub napoje na pace starego samochodu
more

What's for children?

Dzieciaki czują się u nas trochę jak u babci na wsi, bo jest stodoła, można ganiać po hektarach zieleni i zrywać jabłka z drzew. Kiedy to się znudzi, czeka na nie piłki do nogi, siatkówki, badminton i tenis. I zawsze mamy w zanadrzu namiary na czadowe animatorki weselne.

Amenities

 • Towels
 • Bedding
 • Balcony, terrace

Price

1 gość od 250 zł

Payment and booking conditions

Marzycie o weselu w stylu rustykalnym, boho albo po prostu w plenerze? Piszcie na atm@osadamlynska.pl i dzwońcie na numer: +48 502 612 773 lub +48 602 516 221. Czekamy na kontakt!

Place rules

Payment and booking conditions

Marzycie o weselu w stylu rustykalnym, boho albo po prostu w plenerze? Piszcie na atm@osadamlynska.pl i dzwońcie na numer: +48 502 612 773 lub +48 602 516 221. Czekamy na kontakt!

Address
 • Oryszew 9
 • 96-317 Oryszew Osada

How to get here?

Znajdujemy się ok. 45 km od Warszawy i dojechać do nas można trzema drogami: poznańską, pruszkowską oraz katowicką lub A2 ze zjazdem w Wiskitkach oddalonym 3,5 km od Oryszewa.

Opinions