Save See photos
Choose a date

Zdobycie Mnicha - termin ustalimy wspólnie

Translated automatically with Google Translate

Jeśli jesteś pasjonatem górskich wypraw i zdobywania tatrzańskich szczytów - ta przygoda jest dla Ciebie. Zdobycie Mnicha będzie ciekawym przeżyciem. Połączenie turystyki i wspinaczki da Ci sporo satysfakcji i adrenaliny, a ze mną na pewno będziesz czuć się bezpiecznie i komfortowo. W pakiecie - dobra zabawa, kilkanaście zdjęć, oraz filmiki z wierzchołka i dojazd do parkingu na Włosienicę.
Sprzęt do wspinaczki zapewniam ja, nocleg jest również w cenie. W ofercie wpisz interesujący Cię termin, wspólnie ustalimy kiedy ruszyć w góry. Oczywiście tylko przy dobrej pogodzie.

Mnich to charakterystyczna iglica skalna o bardzo trafnej nazwie. Swoim kształtem przypomina postać siedzącego bądź modlącego się mnicha w kapturze. Jedna z legend dotyczących powstania Mnicha, wiąże się z autentyczną postacią Brata Cypriana z Czerwonego Klasztoru w Pieninach. Legenda mówi, że był on kimś w rodzaju karpackiego Ikara, ponoć skonstruował maszynę latająca, najprawdopodobniej rodzaj lotni. Brat Cyprian po próbnych lotach z okolicznych gór otaczających klasztor wszedł na szczyt Trzech Koron, skąd pofrunął w stronę Tatr. Jego wysokości to 2068 m i znajduje się w polskich Tatrach Wysokich, w Dolinie Rybiego Potoku.

PS Nie trzeba być sportowcem albo super taternikiem, wystarczy być po prostu sprawnym człowiekiem. To jest najłatwiejszy szczyt żeby zacząć przygodę z turystyką pozaszlakową. Czasem trzeba się wspiąć, podciągnąć się na rękach, ale w uprzęży z asekuracją. Jak ktoś był na Giewoncie, to da radę.

bartek i kasia gąsienica-józkowy

Bartek - a highlander from his great-grandfather, from the Gąsienica family - without a doubt a man born of the mountains. He combines his passion and work into one as a high-mountain Tatra guide. He works in the Tatra Volunteer Rescue Service, continues what his father - Józef Gąsienica-Józkowy - Tatra rescue instructor and TOPR rescuer, who participated in the first helicopter flights in the Tatra Mountains - instilled in him.

And as it usually happens in highlander families, a woman has a hand over everything. It is similar with us. Kasia - ethnologist by education, folklorist by passion, taking care of the home and family on a daily basis. She postponed her work and interests for a later time, when the children will grow up a bit ;-)

When creating the Tatra Góral Ski Apartment, we tried to take care of every detail, combining our common passions into one, believing that you will find space, peace and endless conversations about the mountains and highlander region.

Hello nose!
se! more

górskie wyjście poza szlakiem na szczyt Mnicha
zjazdy na linie ze szczytu (sprzęt do wspinaczki zapewniam ja)
wyprawa zawsze przy dobrej pogodzie - datę ustalimy wspólnie
nocleg w wygodnym apartamencie w Murzasichle
z kuchnią, więc gotowanie zostawiam Wam
dla dorosłych i młodzieży powyżej 14 roku życia

Program

Wyjazd w dobrym humorze o świcie, moim środkiem transportu. Krótka przerwa na kawę w schronisku Morskie Oko i idziemy.

Dojście pod ścianę to ok. 2h, a samo zdobycie to - 1.5 do 2 h - wraz z pobytem na szczycie i zjazdami. Na samym wierzchołku Mnicha czeka Cię niezapomniany widok na rejon Morskiego...
Oka, Rysów i Mięguszowieckich Szczytów.

Przychodzi czas na zjazdy na linie. Długość pierwszego zjazdu to ok. 30 metrów, a drugi to też ok. 12 metrów. Jest to na pewno fajna część naszej wspólnej wyprawy.

Powrót do schroniska, gdzie czeka na nas pyszna szarlotka, z widokiem na szczyt, który dopiero co zdobyliśmy.

A sprzęt wspinaczkowy w pakiecie zapewniam ja :)
more

Where will I sleep?

Apartament Tatra Góral Ski, chyba że chcecie pomoc w znalezieniu noclegu w schronisku - to coś możemy popytać ;)

Apartament znajduje się w naszym domu, zaledwie 200 metrów od najbliższej stacji narciarskiej. Pomieści wygodnie 5 osób w dwóch sypialniach:
- głównej, z dwuosobowym łóżkiem
- mniejszej,...
z łóżkiem jednoosobowym.
Dodatkowe miejsce do spania znajduje się w salonie (rozkładana kanapa). Salon łączy się z otwartą kuchnią, znajdziecie w nim też duży stół, przy którym można zjeść wspólne śniadanie czy kolację. Apartament posiada jedną łazienkę z prysznicem. Przed domem jest ogrodzony parking, a w ogrodzie miejsce na ognisko.
more

What will I eat?

W naszym apartamencie przygotujecie wszystko co lubicie we własnym zakresie. Gdyby mogło być inaczej, to zawsze pomożemy :)

What will I do?

Nie ma o tym mowy! W wolnym czasie zapalimy ognisko i pogadamy o wspólnej wyprawie i ratowaniu ludzkiego życia w Tatrach.

What's for children?

Dla dzieci spacer wokół tafli jeziora Morskiego Oka, co już może być fajnym przeżyciem dla najmłodszych zdobywców górskich wypraw :)

Price

Cennik zależny od ilości osób

Cena za osobę (przy jednej osobie) 1300 zł za osobę
Przy 3 osobach 1900 zł za grupę

Payment and booking conditions

zaliczka 30%
w przypadku rezygnacji - co najmniej 2 tygodnie przed planowanym wyjściem - zwrot

Place rules

Guest minimum age: 14 year(s)

Maximum number of guests: 4 people

Payment and booking conditions

zaliczka 30%
w przypadku rezygnacji - co najmniej 2 tygodnie przed planowanym wyjściem - zwrot

  • Cash on the spot
Address
  • Budzowa 45 H
  • 34-531 Murzasichle

How to get here?

pinezka na google map - Tatra Góral Ski Murzasichle

Opinions