Add number of guests and dates to check availability

Guests
2 adults
Daty
arrival
departure
Add number of guests and dates to check availability
Check availability
You do not pay anything yet.
You can also ask questions here.

Go to photo editor Photo edit

Houses and cottages
Icon max 8 people

Done! You can edit the tags

Dwór Podlaski

Add the name of your place

Location Polska, Podlasie podregion, Perlejewo
To nieprawda, że dziś prawdziwych szlachciców już nie ma. Mieszkają tu, w Perlejewie, nie noszą jednak kontuszy, żupanów, kołpaków i nie przemieszczają się konno. Kultywują rodzinną tradycję, ratują od zapomnienia historię podlaskiej szlachty, pielęgnują podlaskie zwyczaje, hodują krowy i prowadzą eko gospodarstwo. Na 30 hektarach łąk i pastwisk, nad wylewną rzeczką Pełchówką, w sadzie i pod nadzorem starych klonów od wieków piszą się perypetie naszej rodziny. Dwór Podlaski widział wiele. Łzy wzruszenia, smutku, radości z narodzin, szczęście z powrotów do domu, sielankę podlaskiego życia, ciężką pracę i błogi odpoczynek przy świetle lampy naftowej. Mieszkały tu pokolenia klanu Wierzbickich herbu Radwan od 1863 roku. Wiekowy dwór, który w znacznej części zachowany jest oryginale, jest naszym rodzinnym domem od niemal 160 lat. Mamy więc kawał historii do opowiedzenia. Pradziadek Paweł na przykład, w okresie międzywojennym XX wieku pełnił funkcję naczelnika gminy, a w czasie wojny został zaaresztowany przez NKWD i trafił do twierdzy Brześć, z której udało mu się szczęśliwie wrócić do rodzinnego Perlejewa. Jego syn Franciszek po przejściu całego szlaku bojowego, od Syberii, przez Monte Cassino, aż po Anglię, jako felczer w II Korpusie Polskim pod dowództwem Generała Andersa, wrócił na Podlasie, założył rodzinę i posiadał trójkę dzieci. Wśród nich jedyny syn Roman, czyli nasz tato. Korzenie naszej rodziny sięgają jednak XV wieku, więc historii do opowiadania mamy cały klaser. Przyjedźcie, a z chęcią się nimi podzielimy. Miłośników tchnienia przeszłości nie trzeba przekonywać, że to wyjątkowe miejsce na wakacje, a entuzjastów designu, szkła i chromu może i nie powinno się nakłaniać na urlop w XIX wiecznym dworze. Zapraszamy Was do naszego gospodarstwa, w którym widok na pastwiska pełne krów to chleb powszedni, skrzypiące podłogi nikogo nie dziwią, zapach drewna jest wszechobecny, pieczywo wypieka się w piecu kaflowym, a w starych kufrach mieszkają dobre duchy poprzednich domowników. Strzegą spokoju i dobrego snu w wykrochmalonej pościeli.

Here Slowhop will describe your place

Host:
Izabela
I left my beloved Krakow for Podlasie. Such a family history is not said to be no. The traditions of the Wierzbicki generations are my husband's heritage, which we wanted to cultivate and save from oblivion. While still in Krakow, I was an ambassador of the land of Bug and Podlasie, and now in Perlejewo, together with my husband, we invite those who care about this region, want to get to know it better and fall in love as I do. I am delighted with the singing of birds, the crowing of the rooster, the local dialect, and the inhabitants who have time for relationships. We moved here to Jakub's fatherland to do something for the little motherland. We are here to run a family farm, bring up the next generation associated with the manor, cultivate the tradition of ancestors. Now, on 30 hectares of property, we breed cows of the British Hereford breed, sow buckwheat, make tinctures, and engage in rural life. We are a co-founder of "Projekt Zaścianek", which brings together people dedicated to this region. We invite guests. It will be idyllic here.

You can edit your name and photo in your settings.

Go to settings
Icon

About us

We speak these languages: Polish, English

Done! You can edit the tags About us

Here Slowhop will describe highlights. You can edit them.

Where will I sleep?

Add main tags in the section: Where will I sleep?

Go to photo editor Photo edit

W rodzinnym domu Wierzbickich wybudowanym w 1863 roku, w którym zamieszkać może 8 osób. Do współczesnych czasów przeszedł on kilka remontów, konserwacji i zyskał współczesne wygody jak wyposażenie kuchni czy nowoczesne łazienki, ale nie stracił swego ducha. Wiekowe belki, ceglana podłoga, zapach starego drewna, tej historii nie da się zbudować na nowo. Teren okalający majątek to 30 hektarów łąk i pastwisk. Przez te połacie ziemi wije się rzeczka Pełchówka, która czasem decyduje się wystąpić z brzegów tworząc piękne szerokie na kilkaset metrów rozlewiska. Zapraszamy Was szpalerem alei świerkowej do domu, na którego straży stoją ogromne klony. Po przekroczeniu progu można przenieść się w czasie. Antyki wyszukane z pasją przez gospodarza, pamiątki rodzinne np. kanapa w salonie, bialutka maglowana pościel, brak internetu i krowy za oknem. Przestronna, jasna kuchnia wyposażona jest w zdobycze cywilizacji, ale zachęca także do skorzystania z kuchni kaflowej, pieca chlebowego czy kamiennej chłodnej piwnicy z łukowym stropem. Salon to historia z kominkiem kaflowym w roli głównej, a znajdujące się w zabytkowym kredensie szkła zachęcają do skosztowania naszej nalewki na bazie ekologicznych owoców. Tu możecie zanurzyć się w lekturze z naszej biblioteczki oraz posłuchać muzyki z płyt winylowych, CD i radia. Dalej czekają na mości gości sypialnie: Pokój zielony, znajdująca się na parterze dwuosobowa sypialnia z oddzielnymi łóżkami. Znajdziecie go tuż za kuchnią i piecem kaflowym. Jest skromnie urządzony w dwa pojedyncze stylowe łóżka i przestronną szafę, ale potrafi się bardzo ciepło odpłacić, nawet w zimowe dni. Łazienka z wanną umieszczona w dawnym alkierzyku jest dzielona z pokojem bordowym. Pokój bordowy to dwuosobowa sypialnia z łożem małżeńskim. Znajduje się tuż za salonem i zachwyca swoją klasyczną elegancją podkreśloną złoconą tapetą, piecem kaflowym, zabytkowym łóżkiem i żyrandolem z czasów Królestwa Polskiego. Stary kufer i dzielona z pokojem zielonym klimatyczna łazienka to wisienki na torcie. Pokój błękitny to dwuosobowa sypialnia z łóżkiem małżeńskim umieszczona na poddaszu. Wyposażona została w duże podwójne łóżko i zestaw bielonych wiekowych mebli. Posiada własną łazienkę z prysznicem. Pokój różowy - dwuosobowy z łożem małżeńskim umieszczony na górze vis-a-vis pokoju błękitnego. Wyposażony został w meble secesyjne, które w połączeniu z kolorem ścian zapewniają spokój ducha. Nie mamy TV ani Internetu, bo to nam nie pasuje do Dworu.

Here Slowhop will describe the sleeping arrangements. If you want, you can also fill it in or edit the text.

What will I eat?

Dwór Podlaski - What will I eat?

Go to photo editor Photo edit

Tak jak nasi przodkowie, tam i my teraz z patriotyzmem działamy na Podlaskiej ziemi. Na naszych 30 hektarach pastwisk i łąk pasą się krowy rasy hereford. Choć mamy ponad 80 krów i stado cieląt nie jesteśmy w stanie ich zabić na mięso. Sami odbieramy porody, patrzymy jak rosną, karmimy, opiekujemy się i nie wyobrażamy sobie zjeść steka z tych naszych krasul. Nie spróbujecie więc ich mięsa, ale możecie za to pomóc nam w gospodarstwie i podziwiać nasze brązowe krowy na pastwiskach. Do Waszej dyspozycji jest świetnie wyposażona, nowoczesna kuchnia ze wszystkimi udogodnieniami współczesności. Jest też piec kaflowy z fajerkami, na którym możecie pichcić. Chętnie zaprowadzimy Was zaś do lokalnych rolników, u których kupicie wspaniałe wiejskie produkty. Sąsiad za drogą ma pasiekę i pyszny miód. Od rolników z Perlejewa można kupić wiejskie jajka (my nie mamy pojęcia jak smakują te sklepowe), a w okolicy jest gospodarstwo rolne, które wyrabia wędliny i sery. W środy w naszej wiosce odbywa się targ, a tam to już wszelkie dobra natury. Atrakcją dla mieszczuchów na pewno będzie obwoźna piekarnia. A w sezonie letnim cała dziatwa z okolicy zbiega się do samochodu z lodami! 15 km od nas, w Korycinach jest Karczma Ziołowego Zakątka. Tu je się chwasty i to w najlepszym wydaniu. Możecie trafić na zupę z pokrzywy, pierogi z czosnkiem niedźwiedzim czy lody z płatkami róż. Dodatkowo na miejscu w sklepiku zielarskim można kupić domowe zioła, oleje, herbaty, przyprawy i inne naturalne produkty.

Here Slowhop will describe your food. If you want, you can also fill it in or edit the text.

Icon

Food on-site

Lokalne produkty (eggs, cheese, meat and sausages, vegetables, fruits, honey, Tinctures)

Done! You can edit the tags Food on-site

Will I not be bored?

Icon In the countryside

Edit main tags in the section: Where will I sleep?

Dwór Podlaski - Will I not be bored?
Dwór Podlaski - Will I not be bored?

Go to photo editor Photo edit

Wokół głucha cisza, "słychać" tylko zapach kwiatów. Jeśli nie trzeba Wam niczego więcej do dobrego odpoczynku to trafiliście wyśmienicie. Wokół mamy około 30 hektarów własnych łąk i pastwisk. Można spacerować do woli, moczyć nogi w przepływającą przez nasz teren rzeczkę Pełchówkę, lenić się w sadzie, robić pikniki w ogrodzie, obadać zabudowania, np. starą nieużywaną oborę i zajrzeć do krówek. Jeśli tylko będziecie chcieli przeżyć prawdziwą wiejską przygodę zapraszamy do pomocy przy cielaczkach i matkach. Nowe doświadczenia gwarantowane. W lecie mamy wypas pastwiskowy, także będziecie mieć oko na nasze brązowo-białe herefordy. Latem również uruchamiamy duży basen w ogrodzie, który jest do Waszej dyspozycji. Nurkujcie, pluskajcie się i słuchajcie wiejskiej ciszy przeplatanej odgłosami żniw i innych prac polowych. Mamy dla Was niezwykłą otaczającą przyrodę, niedalekie sąsiedztwo Buga, niezwykłą przestrzeń do spędzania czasu z rodziną, przyjaciółmi, samym sobą. Jakbyście potrzebowali rady co i jak w okolicy to jesteśmy dostępni z naszą dużą wiedzą o regionie. Nasz dom znajduje się na terenie siedliska. Na miejscu możecie skorzystać także z: - basenu - tarasu - pięknego ogrodu - ogniska/grilla - rowerów - tras spacerowych - biblioteczki - gier historycznych W najbliższej okolicy polecamy łowienie ryb na Bugu i Nurcu, kajaki i rowery wodne, zwiedzanie niepowtarzalnego skansenu w Ciechanowcu, odwiedzenie historycznego miasta Drohiczyn, wypady do Puszczy Białowieskiej, na Świętą Górę Grabarkę, a także udział w aukcji Pride of Poland. Na pyszne lokalne jedzenie, wino z okolicy, bezę wartą grzechu i wspaniały sękacz wstąpcie do Folwarku Księżnej Anny. Jak nad Bug to Granne. Tu wypożyczycie kajaki i zachwycicie się naturą podczas spływu. Polecamy trasę Granne - Drohiczyn. Również w Granne, gdy poziom wody w rzece jest niski możecie zaobserwować niezwykłe formacje ukryte w wodzie. To podobno pozostałości po tzw. trakcie napoleońskim, czyli przeprawie przez rzekę Bug sprzed 200 lat. Groble regulujące koryto budowano z kamieni natomiast palowanie świadczy prawdopodobnie o znajdującym się tu młynie. Po żywą podlaską kulturę, lokalne zwyczaje i przepyszne jedzenie to do Ciechanowca. Co roku w wakacje przy Muzeum Rolnictwa odbywa się tu Podlaskie Święto Chleba. Możecie zobaczyć tu żniwa jak ponad 100 lat temu, młócenie zboża, oborywanie przepiórki. Kupicie lokalne przysmaki, no i oczywiście chleby. Po wszystko co ziołowe, lokalne i wyjątkowe tylko do Ziołowego Zakątka. Możecie tam zjeść pyszne chwasty, kupić wspaniałe mieszanki herbat, ziół i przypraw, oleje rodzimej produkcji, świeże owoce i warzywa i inne zielone eko wyroby. Możecie odwiedzić ich Podlaski Ogród Ziołowy, zabytkowy kościół, pracownię ceramiczną, Podlaskie Gospodarstwo Naturalne itp. 15 km od nas we wsi Bujenka znajdziecie Ranczo na Sówce. Tutaj pogłaszczecie urocze alpaki i kucyki, zjecie pokaźny kawałek ciasta w miłej kawiarence właścicieli i kupicie wyroby z wełny alpak.

Here Slowhop will describe your attractions. If you want, you can also fill it in or edit the text.

What’s there for children?

Go to photo editor Photo edit

Dzieci na wsi nigdy się nie nudzą. Podpowiemy Wam, którzy gospodarze mają kurki i gdzie iść po zielone jajka, który gospodarz ma traktor, a który kombajn, pokażemy jak wygląda mały byczek, a jak krówka, policzymy wspólne krowy na pastwisku. Zobaczycie jak rośnie gryka, jak pszenica, a jak kwitną ziemniaki. Kupicie lody z samochodu przyjeżdżającego do wsi, popluskacie się w basenie i zajrzycie za oborę. Można wybrać się na spacer nad rzekę, pograć w piłkę, zebrać polne kwiaty i pojechać do skansenu w Ciechanowcu. Zagrać w planszową grę historyczną, wziąć rowery i w drogę, rozpalić ognisko i upiec ziemniaki. Potem sól, masełko, szczypiorek z ogródka i najlepsze wspomnienia z wakacji gwarantowane.

Here Slowhop will describe what’s there for children. If you want, you can also fill it in or edit the text.

How do I get there?

Icon Car

Our address: Perlejewo 28, Perlejewo , Podlasie Region, Poland

Get directions on Google Maps

Enter the address and describe how guests can get to you.

How much will I pay?

Add prices

Place rules

Icon We do not accept pets
Icon Maximum number of guests: 8 people

Edit the basic rental rules

Icon Minimum stay period
Standard minimum stay: 3 days

Edit minimum rental periods

Icon Payment and cancellation policy
(cash on the spot)

Edit payment and cancellation policies

Add arrival and departure times

Icon Other rules
Rezerwacja po wpłacie zaliczki przez system Slowhop. Pozostała kwota:

Edit other rules

Reviews

5

Jest super! Sielankowo :) gospodarze bardzo zyczliwy, obiekt super zadbany, utrzymany historyczny klimat ale sa tez wszystkie udogodnienia nowoczesnosci. Okolica bajeczna! Szkoda ze moglismy zostac tak krotko


5.0 1 opinii