Add number of guests and dates to check availability

Check availability
You do not pay anything yet.
You can also ask questions here.

Go to photo editor Photo edit

Houses and cottages

Icon max 15 people

Done! You can edit the tags

PODMAGOORKA

Add the name of your place

Location Polska, Beskid Śląski, Szczyrk
Szczyrk nie zawsze był gwarny. Kiedyś górale prowadzili proste życie zajmując się głównie uprawą ziemi, karczowaniem lasów, pasterstwem, hodowlą i myślistwem. Mieli dużo czasu na wymyślanie nazw okolicznych gór i tu sobie używali. Dzięki temu wiemy, że górujący nad naszym domem Klimczok (wcześniej Goryczna Skałka), wziął się od nazwiska znanego w XVII w. hetmana zbójnickiego z Lipowej, który zabierał bogatym i dawał biednym. Kryjówką jego bandy miały być lasy na Klimczoku i Trzech Kopcach. Ponad 300 lat później w tym samym miejscu, nieco poniżej szczytu Klimczoka i Magury, na wysokości ok. 900 m. n.p.m. stoi nasze prywatne schronisko dla kolekcjonerów nieziemskich widoków. Dom niezwykle gościnny pomieści aż 15 osób w 6 pokojach, Waszych psijaciół, a także narty, sanki, kijki, rowery i kosze na grzyby. Kierujcie się w stronę źródła Wilczego potoku, tam gdzie zabudowania rzedną, a dzikie zwierzęta czują się swobodnie. Każdy poranek wygląda tak samo i nikt tu o to nie ma pretensji. Kawa na tarasie z pocztówkowym pejzażem, przygotowanie do górskiej wycieczki, obiad w Schronisku Klementynówka, rower, drzemka na leżaku, książka, sauna i gwiezdny seans. Zimą jest nieco inaczej. Poranki też rozpoczynają się kawą na zaśnieżonym tarasie, ale trzeba się tu najpierw wdrapać. Podjazd jest stromy, więc dojazd do domu może być wyzwaniem. Samochód z napędem 4x4 i łańcuchy mogą okazać się konieczne. Zapraszamy Was do górskiej chatki, w której z przyjemnością przetrwacie zimę, jesienią będziecie nawlekać na sznurki grzyby, a latem poprawicie statystyki swojego krokomierza. Pod Magurą żyje się spokojniej. Przekonajcie się sami.

Here Slowhop will describe your place

Host:
Katarzyna i Krzysztof
This is us, sea wolves who fell in love with the mountains without memory. Our pack feels best in beautiful natural surroundings, in wild spaces, in the company of silence and nature. As soon as we found a plot with a fabulous view and no buildings around, we knew that this was it. Fulfilling our dreams of freedom, silence and the company of wild animals. We exchanged the storm jackets for mountain boots and started our adventure with a wooden log house. The Silesian Beskids stole our hearts. Now it's time for yours.

You can edit your name and photo in your settings.

Go to settings
Icon

About us

We speak these languages: Polish, English

Done! You can edit the tags About us

idealny dom dla rodziny lub grupy znajomych (15 miejsc noclegowych)
idealny dom dla rodziny lub grupy znajomych (15 miejsc noclegowych)
z przyjemnością ugościmy Wasze zwierzaki
z przyjemnością ugościmy Wasze zwierzaki
wysokościowy dom z żywą widokówką na Beskidy
wysokościowy dom z żywą widokówką na Beskidy
świetna baza do wędrówek pieszych po Beskidzie Śląskim
świetna baza do wędrówek pieszych po Beskidzie Śląskim
oraz prywatne górskie schronisko w jednym
oraz prywatne górskie schronisko w jednym
po całym dniu na śniegu warto zaszyć się w saunie fińskiej
po całym dniu na śniegu warto zaszyć się w saunie fińskiej

Here Slowhop will describe highlights. You can edit them.

Where will I sleep?

Add main tags in the section: Where will I sleep?

Go to photo editor Photo edit

W pięknym drewnianym domu. Podczas, gdy Wy będziecie relaksować się w saunie, Wasze dzieciaki w salonie będą grać w planszówki. Jeśli planujecie wyjazd bez pociech, to całodniowe górskie wyprawy i szaleństwa na stoku można zakończyć wieczorem pod gwiazdami z kieliszkiem wina. Wokół tylko cisza i wiatr tańczący w koronach drzew. Podmagoorka to 3 kondygnacyjny, rodzinny dom wakacyjny dla 15 osób (13 pojedynczych łóżek oraz jedna 2-osobowa sofa rozkładana) w 6 pokojach. Na samym dole znajdziecie saunę, przestrzeń do odpoczynku, łazienkę i pralnię. Wyżej salon z miękkimi kanapami połączony z kuchnią i jadalnią oraz dwa pokoje. Stąd wyjdziecie na duży słoneczny taras widokowy. Zapewniamy, że spędzicie tu mnóstwo czasu. Na samej górze znajdują się 4 pokoje i 2 łazienki. Do Waszej dyspozycji są także dwa dziecięce łóżeczka turystyczne bez dodatkowej opłaty. Przyjedźcie ze swoimi pupilami, będą mieć mnóstwo miejsca do biegania. Musicie wiedzieć, że w salonie jest TV i darmowe wi-fi.

Here Slowhop will describe the sleeping arrangements. If you want, you can also fill it in or edit the text.

What will I eat?

PODMAGOORKA - What will I eat?
PODMAGOORKA - What will I eat?

Go to photo editor Photo edit

Do Waszej dyspozycji jest dom na wyłączność, więc gotowanie leży w Waszych rękach. Oprócz pełnego wyposażenia ma jadalnię i wyjście na taras. Latem śniadania polecamy celebrować na tarasie z widokiem na szczyty, a wieczory z grzanym winem spędzać na wygodnych kanapach. W kuchni niczego Wam nie zabraknie. Mamy płytę elektryczną, piekarnik, lodówkę, zmywarkę oraz garnki, naczynia i sztućce. Jeśli robicie sobie wakacje także od gotowania po najbliższe jedzenie musicie się przejść. Świeże domowe obiady znajdziecie bowiem w schronisku PTTK na Klimczoku - pół godziny spacerkiem pod górę od naszego domu. Większy wybór restauracji znajdziecie w centrum Szczyrku, ale to już raczej samochodem niż pieszo.

Here Slowhop will describe your food. If you want, you can also fill it in or edit the text.

Will I not be bored?

Icon In/at the edge of the forest
Icon In the city
Icon In the mountains

Edit main tags in the section: Where will I sleep?

PODMAGOORKA - Will I not be bored?
PODMAGOORKA - Will I not be bored?
PODMAGOORKA - Will I not be bored?
PODMAGOORKA - Will I not be bored?

Go to photo editor Photo edit

Co to, to nie. Szczyrk i nuda nie występują w jednym zdaniu. Okolica oferuje wiele ciekawych możliwości. Łazęga po górach to zawsze dobry pomysł. Na Skrzyczne polecamy wybrać się ze Szczyrku trasą zieloną, na której co chwila jawią się piękne widoki. Trasa nie jest trudna, nawet niewprawieni w bojach "wspinacze" bez problemu wejdą na szczyt. Na samym szczycie to już wiadomo. Leżenie do góry brzuchem, obserwowanie świata z wysokości, zimne lub grzane piwo, bigos i domowe ciasto. Na dół można wrócić szlakiem niebieskim. Pasjonaci dwóch kółek mogą śmigać szosą w górę i w dół, ale mogą spróbować bardziej ekstremalnej jazdy. Szczyrk Enduro Trails by TREK to powstały kompleks jednokierunkowych ścieżek rowerowych singletrack. Wypożyczcie specjalnie przystosowany do tego typu jazdy sprzęt i śmigajcie. Trasy zbudowane zostały z myślą o bezpieczeństwie i dobrej zabawie, posiadają więc odpowiednie nachylenie, miejsca do wytracania prędkości, bandy ułatwiające pokonywanie ciasnych zakrętów. Możecie wybrać jeden z trzech stopni trudności trasy. Niebieskie - wyprofilowane, wygładzone trasy dostosowane już dla początkujących i średnio-zaawansowanych rowerzystów, a nawet dla dzieci. Czerwone - trasy z naturalnymi przeszkodami - korzeniami oraz kamieniami dla rowerzystów posiadających zaawansowane umiejętności. Czarne - trasy ekstremalne. Wykorzystują naturalne przeszkody, charakteryzują się dużym spadkiem terenu i ciasnymi zakrętami. Idealne dla rowerzystów posiadających wysokie umiejętności jazdy w terenie. Zimą, przede wszystkim śnieg, narty i sanki. W samym Szczyrku polecamy ośrodki Beskid Sport Arena, Szczyrk Mountain Resort, Skrzyczne COS, Szczyrkowski Ośrodek Narciarski, Solisko, stok narciarski Biały Krzyż. Nieco dalej, bo w Ustroniu polecamy kolej linową Czantoria. Kolej przystosowana jest do wjazdu z rowerami, więc kolarze górscy będą w siódmym niebie. Również latem polecamy tamtejszy tor saneczkowy w rynnie. Schodami możecie wdrapać się na wieżę widokową i podziwiać panoramę 360 stopni na Beskidy i widok na pasma górskie Polski, Słowacji i Czech. Poszukiwaczy skrajnych emocji skierowalibyśmy do zwiedzenia „całkiem innych jaskiń”, czyli podziemi beskidzkich. Uwaga, to nie bułka z masłem. Przygotujcie się na przeciskanie się szczelinami, wspinanie się i pokonywanie zacisków, przez kałuże i błoto, w ciemnościach rozjaśnianych tylko blaskiem lamp czołowych. Nie zapominajcie, że warunki panujące w jaskiniach są specyficzne. Stała temperatura ok. 8'C, wilgotność 100% oraz nietoperze. Ubierzcie polar, buty górskie sportowe lub gumowce. Po takim przygotowaniu szcególnie polecamy Jaskinię w Trzech Kopcach, Salmopolską, w Jaworzynie i Jaskinię Malinowską. Kulturalnie też musi być. Przyjedźcie na coroczny Tydzień Kultury Beskidzkiej (przełom lipca i sierpnia). To wspaniały festiwal kultury ludowej z całego świata - koncerty, występy, jarmarki. Zimą możecie kibicować skoczkom podczas zawodów Lotos Cup.

Here Slowhop will describe your attractions. If you want, you can also fill it in or edit the text.

What’s there for children?

PODMAGOORKA - What’s there for children?
PODMAGOORKA - What’s there for children?

Go to photo editor Photo edit

Dzieci mają tu możliwości zabawy po horyzont. Są połacie trawy do hasania, ganianego, chowanego, a zimą śnieg do kopania, sankowania i budowania igloo. Przewidujemy cały dzień na podwórku, z przerwą na obiad i zagrzanie zmarzniętych dłoni. Kilka kroków od domu zaczyna się szlak na Klimczok. Po 30 minutowym spacerze w górę można nagrodzić dzielnych piechurów pierogami z jagodami, domowym ciastem i naleśnikami. Zimą całe dnie można spędzać na stokach narciarskich. Niezależnie od poziomu jazdy polecamy ośrodki Beskid Sport Arena, Kaimówka, Szczyrk Mountain Resort. Dzieciaki w mig łapią szusowanie i płużenie. Zaszczepcie w nich śnieżnego bakcyla. Na wyposażeniu domku do Waszej dyspozycji jest huśtawka, książki i gry planszowe.

Here Slowhop will describe what’s there for children. If you want, you can also fill it in or edit the text.

How do I get there?

Icon Car

Our address: Os. Podmagura 35a, Szczyrk, Silesian Beskid, Poland

Get directions on Google Maps

Enter the address and describe how guests can get to you.

How much will I pay?

Sezon wysoki
grupa 1-9 osób 1000 zł grupa 10-15 osób
cena za dobę 1000 zł 1500 zł
Sezon niski
grupa 1-9 osób grupa 10-15 osób
cena za dobę 900 zł 1200 zł
opłata klimatyczna zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Miasta Szczyrk (2,30 zł za osobę za dobę w 2020) pobyt zwierząt – 50 zł za zwierzę (niezależnie od ilości dni) sauna – możliwość dokupienia żetonów, 2 godziny = 40 zł kaucja zwrotna - 400 zł Opłatę klimatyczną, kaucję i pozostałe opłaty dodatkowe prosimy regulować gotówką u pracownika PODMAGOORKI przy przekazaniu kluczy (prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty). Uwaga: w okresie od 23.12 do 6.01 obowiązuje jedna cena 1500 zł Dom wynajmujemy na minimum 2 doby.

Add prices

Place rules

Icon We accept: small dogs, medium dogs, big dogs, cats
Icon Maximum number of guests: 15 people
Icon Quiet hours from 22 to 6

Edit the basic rental rules

Icon Minimum stay period
Standard minimum stay: 2 days

Edit minimum rental periods

Icon Payment and cancellation policy
Prepayment charged: 30%
We do not return prepayments
Remaining amount paid on arrival (cash on the spot, money transfer)
Deposit amount: 400 PLN (cash on the spot)

Edit payment and cancellation policies

Icon Arrival and departure times
Arrival from 16.00 to 21.00
Departure from 10.00 to 10.00
If possible we will allow earlier checkin / later checkout (please contact us just before arrival)

Edit arrival and departure times

Icon Other rules
Po dokonaniu rezerwacji wymagamy wpłay 30% zadatku - płatne przez system Slowhop. Jest to zadatek, który nie zostaje zwrócony w przypadku anulacji rezerwacji. Nie miejscu pobieramy również opłatę miejscową (tzw. klimatyczną) oraz zwrotną kaucję. Pozostała kwota:

Edit other rules

Reviews

5

Cudowny dom pełen klimatu, góralskich detali i niesamowitych widoków. Każdy pokój inny, w fajnym stylu. Mimo, że byliśmy w 11 osób to nie czuliśmy ścisku. Widoki i zachody słońca zapierają dech w piersiach, spacery w towarzystwie rykowiska i szumu wiatru- rewelacja! Dom w pełni wyposażony, od suszarki, po pralkę z kapsułkami. Fajna opcja na grilla, na opalanie na leżakach. Minusy, które mogą stanowić dla kogoś problem, chociaż dla mnie w żadnej sposób nie są w stanie zaniżyć oceny: - niezwykle stromy podjazd, na 4 auta jedno nie dało rady! Uwaga: taxi też nie podjchała, musieliśmy wchodzić na nogach kilkaset metrów przed domem, druga taxi doliczyła nam 20 zł za podjazd - zmywarka 40tka, po jednym posiłku musieliśmy myć naczynia na 2 razy - brak kominka, który byłby kropką nad i, jednak drewniane ściany faktycznie stanowią ryzyko pożaru. POLECAM! KIEDYŚ WRÓCĘ ❤

Host: Katarzyna i Krzysztof
2020-10-06

Dziękuję za szczerą opinię:) Zgadza się, podjazd jest „wyzwaniem”, ale widoki wynagradzają ten trud. Zmywarka - tak, być może wymienimy na szerszą za jakiś czas. Kominek - zbyt duże ryzyko. Różnie się goście u nas bawią i czasem sprawy mogą się wymknąć spod kontroli. Zapraszamy ponownie:) Katarzyna


5

Jak dla mnie mega konkrecik. ;) Chatka nówka sztuka, cichutko, dość wysoko, przestronnie wyposażona. Właściciele przemiłe osoby, z którymi nie ma żadnych problemów. Jedyną rzeczą, której mi tu brakuje to oczywiście jacuzzi, no ale bez tego jest mega klimacik. ;) Może jeszcze się tu kiedyś wybiorę.

Host: Katarzyna i Krzysztof
2020-10-06

Dziękuję za opinię. Cieszę się, że się Państwu podobało. Niestety na jacuzzi pewnie się nie zdecydujemy ze względu na oszczędność wody. Magura jest zwana „suchą górą” właśnie ze względu na trudności z dostępem do wody. Dlatego musimy rozsądnie nią gospodarować. Zapraszamy ponownie:) Katarzyna


5

1. Bardzo przestronny i zadbany dom :). 2. Piękny widok :). 3. Rzeczywiście wysoko :) 4. Z daleka od zgiełku , wokół tylko góry i spokój :). 5. Bardzo funkcjonalny i pełen dużych okien pokój dzienny z kuchnia :). Krótko mówiąc polecam :).

Host: Katarzyna i Krzysztof
2020-10-06

Wspaniała opinia w żołnierskich słowach:) Dziękuję za polecenie i zapraszamy ponownie! Katarzyna


5.0 3 opinii